Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Zderzenie ciężarówki z autokarem na S8. W środku były dzieci
Laura  Młodochowska
Laura Młodochowska 28.02.2024 16:08

Zderzenie ciężarówki z autokarem na S8. W środku były dzieci

karetka pogotowia
Iberion

Dramatyczne sceny na trasie S8 na Mazowszu. W pobliżu miejscowości Urzut autokar uderzył w tył pojazdu ciężarowego. W środku znajdowały się dzieci, jechały właśnie na wycieczkę szkolną. Dwóch uczniów, w wieku 14 i 15 lat, trafiło do szpitala.

Groźny wypadek na Mazowszu

Do zdarzenia doszło w środę po godz. 10. Trasą S8 w pobliżu miejscowości Urzut w powiecie pruszkowskim przejeżdżał autokar z dziećmi w wieku 14 i 15 lat. 33 uczniów wraz z czterema opiekunami było właśnie na wycieczce szkolnej. Nagle autokar uderzył w tył ciężarówki z naczepą.

ZOBACZ TAKŻE: Brutalna napaść w Warszawie. Podejrzany był znany policji

Nie tylko 13. i 14. emerytura. Seniorze, te pieniądze ci się należą

Wypadek na S8

Na miejscu niezwłocznie zjawiły się służby. Według wstępnych ustaleń policji za zderzenie odpowiadał kierowca autokaru. Nie zachował bezpiecznej odległości od jadącego przed nim pojazdu.

Prawym pasem w kierunku Warszawy poruszał się autokar, wiozący szkolną wycieczkę i ciężarowy renault. Ciężarówka jechała przed autokarem. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący autokarem nie zachował bezpiecznej odległości od pojazdu poprzedzającego, w wyniku czego doszło do uderzenia w tył naczepy pojazdu ciężarowego – przekazała w rozmowie z TVN24 aspirant sztabowa Monika Orlik z Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie.

Zderzenie autokaru z ciężarówką. Dwójka dzieci trafiła do szpitala

W zdarzeniu zostały poszkodowane dzieci. Trzy osoby zostały przebadane przez zespół ratownictwa medycznego. Dwoje z nich trafiło do szpitala. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Policja ustala okoliczności wypadku. Zarówno kierowca autokaru, jak i pojazdu ciężarowego, zostali przebadani alkomatem. Oboje byli trzeźwi. Posiadali także ważne uprawnienia na prowadzenie aut.

Źródło: Fakt.pl, TVN24, wyborcza,pl