Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Telewizja > Niebywałe, co powiedzieli w "Wiadomościach". Okropne słowa pod adresem Szymona Hołowni
Bartłomiej  Binaś
Bartłomiej Binaś 29.11.2023 21:55

Niebywałe, co powiedzieli w "Wiadomościach". Okropne słowa pod adresem Szymona Hołowni

Marta Kielczyk
"Wiadomości" TVP (screen wideo)

"Wiadomości" w środę 29 listopada prowadziła Marta Kielczyk. Program rozpoczął się od tematu kolejnego dnia sejmowego posiedzenia. Chwilę potem wyemitowano jednak materiał poświęcony marszałkowi Sejmu Szymonowi Hołowni o wymownym tytule "Sejm to nie talent show". Niebywałe, co usłyszeli widzowie TVP.

"Wiadomości" TVP poświęciły specjalny materiał Szymonowi Hołowni

Marta Kielczyk przywitała widzów "Wiadomości" w środę 29 listopada materiałem z kolejnego dnia sejmowego posiedzenia, podczas którego głosowano między innymi w sprawie odwołania członków komisji Lex Tusk czy w sprawie in vitro.

Krótko po tych informacjach, wyemitowano materiał Konrada Warzochy z TVP dotyczący pracy nowego marszałka Sejmu Szymona Hołowni, który zatytułowany został "Sejm to nie talent show". Widzowie TVP usłyszeli zaskakujące słowa.

Ważne zmiany w emeryturach od już 1 grudnia. ZUS właśnie wydał komunikat

"Wiadomości" TVP o Hołowni. "Aktorzyna z kabaretu"

- Niekoniecznie śmieszności oczekują Polacy, bo czasy są trudne, a zamiast fachowców dostają to… - tak swój materiał rozpoczął Konrad Warzocha, a po chwili przypomniano słowa Szymona Hołowni, który na konferencji prasowej mówił o tym, aby zaopatrzyć się w popcorn przy okazji najbliższych dni w Sejmie. - Drodzy państwo, zaopatrzcie się w popcorn solidnie na najbliższy wtorek i środę, bo przypuszczam, że będzie się działo i dużo emocji, ale też dużo dobra na koniec tego będzie - mówił Hołownia.

Autor materiału o nowym marszałku Sejmu o komentarz do jego dotychczasowej pracy zapytał publicystę "Sieci", Wojciecha Biedroń, a ten nie gryzł się w język. - Myśli, że jest aktorem całego wręcz teatrum polskiej polityki i polskiego parlamentaryzmu, a to tylko średnio rozsądny aktorzyna z takiego raczej kabaretu o słabych lotach - mówił.

W "Wiadomościach" oceniają pracę marszałka. "Zamiast Hołowni mógł być Wojewódzki"

- Ja myślę, że możemy odetchnąć z ulgą, że jest Hołownia, bo zamiast niego mógł być Jakub Wojewódzki, bo pan marszałek Hołownia stosuje te same mechanizmy prowadzenia prac - mówił z kolei Adrian Stankowski, redaktor naczelny portalu gpcodziennie.pl

Autor materiału zaznaczył pod koniec, że krytyka spotyka Szymona Hołownię nawet ze strony środowisk "Anty PiS", po czym przytoczył słowa dziennikarza Tomasza Lisa o tym, że Donald Tusk sprytnie rozegrał sytuację polityczną i "sobie wziął władzę, a Szymonowi dał show".

tvp.png
“Wiadomości” TVP (29.11.23)

Źródło: Wiadomości TVP (29.11.23)