Phil Naro nie żyje Żródło: Pixabay.com/ScorpionD (zdjęcie ilustracyjne)

Nie żyje znany muzyk Phil Naro. Przegrał z nowotworem

4 Maj 2021 Mateusz SidorekMateusz Sidorek

W wieku 63 lat zmarł Phil Naro. Piosenkarz słynnej formacji rockowej Talas przez długi czas reprezentował ciężkie brzmienie. Udzielał się także w takich zespołach jak Coney Hatch czy też Chain Reaction. W trakcie swojej kariery został wyróżniony nagrodą Daytime Emmy Awards. Zajmował się nie tylko wokalem, ale również pisaniem tekstów i graniem na gitarze.

Phillip Sampognaro, który na scenie posługiwał się pseudonimem Phil Naro, dał się poznać jako charakterystyczny muzyk związany z gatunkiem hardrockowym. Przez długie lata kariery pojawił się w różnych zespołach, współpracował też ze znanymi artystami. Zmarł z powodu poważnej choroby.

Talent Phila Naro z pewnością będą wspominać nie tylko słuchacze, ale również członkowie takich zespołów jak Coney Hatch, Talas czy Chain Reaction. Wokalista zajmował się też pisaniem piosenek, graniem na gitarze i był producentem muzycznym.

Świat muzyki żegna Phila Naro

W mediach społecznościowych pojawiły się już emocjonalne wpisy, żegnające Phila Naro. Wiadomość o śmierci znanego hardrockowca została potwierdzona w poniedziałek 3 maja. Przykry komunikat przesłała rodzina oraz najbliżsi przyjaciele muzyka, którzy ujawnili, jak wyglądały jego ostatnie lata życia.

Bliscy pożegnali muzyka, przyjaciela, syna oraz ojca, którym był Naro. W oficjalnej wiadomości potwierdzono, że przyczyną jego zgonu były poważne problemy zdrowotne, z którymi rockowa gwiazda zmagała się od kilku lat.

Cena pogrzebu w Polsce jest ogromna. Po śmierci rodzina może mieć problemCena pogrzebu w Polsce jest ogromna. Po śmierci rodzina może mieć problemCzytaj dalej

Z relacji jego rodziny wynika, że Phillip Sampognaro cierpiał na chorobę nowotworową. W 2013 roku konieczna była operacja usunięcia złośliwego guza szyi. Wówczas rokowania był jeszcze optymistyczne.

Zabieg zakończył się powodzeniem, a gwiazda rocka odbyła później jeszcze wiele terapii, które także przynosiły efekty. Niestety w 2020 roku Naro oświadczył w rozmowie z mediami, że jego stan zdrowia się wyraźnie pogorszył.

W ubiegłym roku u piosenkarza stwierdzono agresywny nawrót choroby nowotworowej. Udzielając wywiadu, Phila Naro nie ukrywał, że ponownie musi przechodzić chemioterapię. Zmarł w nocy 3 maja br.

Legendy żegnają Phila Naro

Phila Naro pożegnał na swoim Twitterze już między innymi Billy Sheehan. Współpracujący z takimi grupami jak Mr. Big czy UFO muzyk przyznał z bólem, że Phillip Sampognaro był jednym z najwspanialszych osób, jakie miał okazję kiedykolwiek poznać.

Oficjalny komunikat o śmierci artysty wydał Bruce Pilato, któremu rodzina zmarłego przesłała swoje oświadczenie w tej sprawie. Nie wiadomo jeszcze, gdzie i kiedy odbędzie się pogrzeb.

< blockquote cite = "https://www.facebook.com/bruce.pilato/posts/10159473819743383" class = "fb-xfbml-parse-ignore" >

PHIL NARO RIP. Oświadczenie od jego rodziny Jest to z wielkim smutkiem, że musimy ogłosić odejście naszego syna ... Opublikowany przez Bruce Piłat & nbsp; Poniedziałek, 3 maja 2021

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: Radio ZET; Facebook

Następny artykuł