Goniec.pl
[II-51]

goniec.pl

Nie żyje znany muzyk Phil Naro. Przegrał z nowotworem

4 Maja 2021

Autor tekstu:

Mateusz Sidorek

Udostępnij:

W wieku 63 lat zmarł Phil Naro. Piosenkarz słynnej formacji rockowej Talas przez długi czas reprezentował ciężkie brzmienie. Udzielał się także w takich zespołach jak Coney Hatch czy też Chain Reaction. W trakcie swojej kariery został wyróżniony na

Phillip Sampognaro, który na scenie posługiwał się pseudonimem Phil Naro, dał się poznać jako charakterystyczny muzyk związany z gatunkiem hardrockowym. Przez długie lata kariery pojawił się w różnych zespołach, współpracował też ze znanymi artystami. Zmarł z powodu poważnej choroby.

Talent Phila Naro z pewnością będą wspominać nie tylko słuchacze, ale również członkowie takich zespołów jak Coney Hatch, Talas czy Chain Reaction. Wokalista zajmował się też pisaniem piosenek, graniem na gitarze i był producentem muzycznym.

Świat muzyki żegna Phila Naro

W mediach społecznościowych pojawiły się już emocjonalne wpisy, żegnające Phila Naro. Wiadomość o śmierci znanego hardrockowca została potwierdzona w poniedziałek 3 maja. Przykry komunikat przesłała rodzina oraz najbliżsi przyjaciele muzyka, którzy ujawnili, jak wyglądały jego ostatnie lata życia.

Bliscy pożegnali muzyka, przyjaciela, syna oraz ojca, którym był Naro. W oficjalnej wiadomości potwierdzono, że przyczyną jego zgonu były poważne problemy zdrowotne, z którymi rockowa gwiazda zmagała się od kilku lat.

[EMBED-243]

Z relacji jego rodziny wynika, że Phillip Sampognaro cierpiał na chorobę nowotworową. W 2013 roku konieczna była operacja usunięcia złośliwego guza szyi. Wówczas rokowania był jeszcze optymistyczne.

Zabieg zakończył się powodzeniem, a gwiazda rocka odbyła później jeszcze wiele terapii, które także przynosiły efekty. Niestety w 2020 roku Naro oświadczył w rozmowie z mediami, że jego stan zdrowia się wyraźnie pogorszył.

W ubiegłym roku u piosenkarza stwierdzono agresywny nawrót choroby nowotworowej. Udzielając wywiadu, Phila Naro nie ukrywał, że ponownie musi przechodzić chemioterapię. Zmarł w nocy 3 maja br.

Legendy żegnają Phila Naro

Phila Naro pożegnał na swoim Twitterze już między innymi Billy Sheehan. Współpracujący z takimi grupami jak Mr. Big czy UFO muzyk przyznał z bólem, że Phillip Sampognaro był jednym z najwspanialszych osób, jakie miał okazję kiedykolwiek poznać.

Oficjalny komunikat o śmierci artysty wydał Bruce Pilato, któremu rodzina zmarłego przesłała swoje oświadczenie w tej sprawie. Nie wiadomo jeszcze, gdzie i kiedy odbędzie się pogrzeb.

[EMBED-685]

  • Śmierć przyjaciela zdruzgotała Michała Wiśniewskiego. W nocy opublikował smutne wspomnienie

  • Matylda Damięcka w piękny sposób pożegnała zmarłego Bronisława Cieślaka

  • Tragiczny wypadek na A4. Dwie osoby zginęły na miejscu

Mateusz SidorekAutor

Interesuję się literaturą, kinem europejskim oraz arthouse’owym i kulturą francuską w każdym wydaniu. Tworzyłem treści m.in. dla i-D Poland, Noizz, K MAG oraz Hiro.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: mateusz.sidorek@goniec.pl

Podobne artykuły

Pixabay.com Arcaion

Wiadomości

Nie żyje ksiądz Krzysztof Gidziński. Policja ujawniła dramatyczne okoliczności jego śmierci

Czytaj więcej >
goniec

Wiadomości

14. emerytury ponownie trafią do polskich emerytów i rencistów. Posłowie przegłosowali uchwałę

Czytaj więcej >
Cmentarz Bródnowski - Wikimedia Commons/Adrian Grycuk

Wiadomości

Wykupiła miejsce na cmentarzu i ktoś je zajął. Reakcja proboszcza dosłownie odbiera mowę

Czytaj więcej >

Wiadomości

Zełenski ostrzegł Europę przed Putinem. "Rosja nie ograniczy swoich działań do Ukrainy"

Czytaj więcej >

Wiadomości

Szczere słowa emerytki o życiu w Polsce. "Jedyne, co mogę zrobić, to pozostać uśmiechniętą"

Czytaj więcej >

Wiadomości

Władimir Putin będzie wściekły. Ukraina otrzymała wyjątkowe wsparcie, w drodze nowoczesny sprzęt

Czytaj więcej >