Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Nie żyje dziennikarka Aleksandra Lewińska. Pracowała niemal do końca
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 27.02.2024 18:02

Nie żyje dziennikarka Aleksandra Lewińska. Pracowała niemal do końca

świeczka
Unsplash.com/David Monje

Nie żyje ceniona dziennikarka Gazety Wyborczej. Aleksandra Lewińska odeszła w poniedziałek (26.02). Koledzy i koleżanki z redakcji pożegnali zmarłą dziennikarkę i ujawnili, że ta pracowała nawet wtedy, gdy choroba była w zaawansowanym stadium.

Nie żyje dziennikarka Gazety Wyborczej

Nie żyje Aleksandra Lewińska. Dziennikarka zmarła po długiej walce z ciężką chorobą. Kobieta nie chciała się poddać i do ostatnich chwil stawiała czoło problemom zdrowotnym.

Zmarła dziennikarka od niemal 20 lat pracowała w Gazecie Wyborczej. Aleksandra Lewińska związana była z bydgoskim oddziałem tytułu. Koledzy i koleżanki opublikowali poruszające pożegnanie.

Klienci Biedronki zaskoczeni. Znaleźli to pod paletą z olejem

Aleksandra Lewińska zmarła po długiej walce z chorobą

- Olu, bardzo Cię kochaliśmy. Nie możemy uwierzyć, że odeszłaś. […] Olu, nie możemy uwierzyć, że nie usłyszymy już więcej Twojego ciepłego głosu i Twojego szczerego śmiechu, od którego nawet ponure, gorsze chwile nabierały optymistycznych barw. Otaczamy serdeczną myślą i głębokim współczuciem Twoich najbliższych. Bardzo Cię wszyscy kochaliśmy - czytamy w osobistym pożegnaniu dziennikarzy Gazety Wyborczej.

ZOBACZ: Niebezpieczny produkt w Action. Sieć wydała komunikat

Dziennikarze nie ukrywają, że Aleksandra Lewińska traktowała swoją pracę nie tylko jako pasję, ale również jako powołanie. Nawet w momencie, gdy choroba zaczęła wygrywać, ta nie przestawała wykonywać swoich obowiązków redakcyjnych w Gazecie Wyborczej.

- Bardzo chciała pracować. Kilka tygodni temu, będąc w zaawansowanym stadium choroby, zredagowała swój ostatni numer "Gazety Młodych" - ujawnili dziennikarze Gazety Wyborczej.

Dziennikarka Gazety Wyborczej pracowała niemal do samego końca

Zmarła Aleksandra Lewińska przez niemal 20 lat pisania do Gazety Wyborczej zajmowała się wieloma tematami. W polu jej zainteresowań znaleźć można było nie tylko tematykę zdrowia i oświaty, a nawet religii i tematy społeczne. Osoby, które ją znały, podkreślają, że posiadała niesamowity dar słuchania i prowadzenia rozmów.

ZOBACZ: Nowy apel ws. śmierci 2-latka. Policja otrzymała nagrania

Aleksandra Lewińska pracowała w bydgoskim oddziale Gazety Wyborczej, ale to nie wszystko. Dziennikarka opiekowała się również wspomnianą już wcześniej "Gazetą Młodych”. Podkreślała, że nauka dziennikarskiego fachu dzieci i młodzież z województwa kujawsko-pomorskiego wiele jej daje i czerpie z tego nie tylko przyjemność, ale również naukę.

Źródło: gazeta wyborcza