Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Nie żyje Leszek Jarosz, wieloletni dziennikarz TVP. Miał 56 lat
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 24.02.2024 18:14

Nie żyje Leszek Jarosz, wieloletni dziennikarz TVP. Miał 56 lat

świeczki
Pixabay.com Henryk Niestrój

Nie żyje dziennikarz TVP. Redakcja sportowa przekazała tragiczne informacje dotyczące Leszka Jarosza. Ceniony specjalista i znawca piłki nożnej odszedł w wieku 56 lat.

Nie żyje dziennikarz TVP Sport

Redakcja TVP Sport przekazała wiadomość o śmieci jednego ze swoich dziennikarzy. Leszek Jarosz przez wiele lat związany był z Telewizją Polską i nie tylko tam cenowo jego profesjonalne podejście do pracy oraz szeroką wiedzę na tematy sportowe. Leszek Jarosz zmarł w wieku 56 lat. TVP Sport pożegnało swojego dziennikarza w specjalnym wpisie.

- Leszek Jarosz odszedł mając głowę pełną kolejnych pomysłów. Wśród jego planów znajdowało się między innymi przybliżenie historii piłkarskich mistrzostw Europy, a także publikacje na temat występów i postaci Ernesta Wilimowskiego. Rodzinie Leszka Jarosza składamy wyrazy współczucia - przekazało TVP Sport.

Matka chrzestna dostała zaproszenie na Pierwszą Komunię i nie wytrzymała

Leszek Jarosz miał 56 lat

- W sobotę odszedł Leszek Jarosz – wybitny znawca dziejów piłki nożnej, autor dwutomowej "Historii Mundiali". Od 2006 roku związany z TVP Sport. Miał 56 lat - czytamy we wpisie TVP Sport na stronie redakcji.

ZOBACZ: Holecka nie kryła uśmiechu w TV Republika. Zakpiła z Tuska

Leszek Jarosz pochodził z Puław, ale doświadczenie zdobywał przede wszystkim poza rodzinnym miastem. Nazwisko dziennikarza znaleźć można wśród członków redakcji BBC (Sekcja Polska/World Service). Pracował tam od 1994 r. aż do 2006 r. Dopiero później jego zawodowe losy skrzyżowały się z Telewizją Polską.

Jego wiedza na tematy sportowe była oszałamiająca

W TVP Leszek Jarosz stał się specjalistą od tematyki sportowej. Przez lata kierował on newsami o tej tematyce. Co więcej, powierzono mu funkcję szefa redakcji internetowej. Stanowisko to piastował w latach 2014-2017.

ZOBACZ: Abonament RTV. Masz tylko 14 dni, przepisy nie pozostawiają złudzeń

- Leszek Jarosz epatował pasją do sportu, szczególnie piłki nożnej. Jego wielkim dziełem pozostanie "Historia Mundiali" – wyjątkowa w skali świata encyklopedia wiedzy o finałach mistrzostw świata – dwukrotnie wybierana "Sportową książką roku" - czytamy w pożegnaniu dziennikarza TVP. 

Źródło: tvp sport 

Tagi: TVP Nie żyje