Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Nie żyje 56-letnia zakonnica. Nie miała żadnych szans na przeżycie
Ada Rymaszewska
Ada Rymaszewska 21.03.2023 17:27

Nie żyje 56-letnia zakonnica. Nie miała żadnych szans na przeżycie

nie żyje
Facebook/Szensztacki Instytut Sióstr Maryi, Pixabay/Arcaion

Po dramatycznym wypadku, do jakiego doszło w poniedziałek pod Słupskiem, na jaw wychodzą przykre okoliczności tragedii. Kobietą jadącą samochodem osobowym, który zderzył się czołowo z ciężarówką, była przełożona domu zakonnego w Koszalinie, siostra Inga Grula. 56-latka należała do zgromadzenia sióstr szensztackich. Jej śmierć potwierdziła diecezja koszalińsko-kołobrzeska.

Dramatyczny wypadek pod Słupskiem

O wypadku, jaki wydarzył się w poniedziałek 20 marca koło południa we wsi Sąborze pod Słupskiem szeroko informowały pomorskie media. Jak podawano, do tragedii doszło, gdy kierująca samochodem osobowym kobieta z niewyjaśnionych dotąd przyczyn zjechała nagle wprost pod koła nadjeżdżającej z naprzeciwka ciężarówki. 56-latka nie miała żadnych szans na przeżycie.

Adam Małysz wysłał pilną wiadomość Dawidowi Kubackiemu. Wyszło na jaw, co mu obiecał

Kobieta zjechała wprost pod koła ciężarówki

- Policjanci słupskiej drogówki wstępnie ustalili, że kobieta jadąca w stronę Słupska zjechała na przeciwległy pas ruchu i zderzyła się czołowo z jadącym z przeciwka dostawczym dafem, którym kierował 27-latek - relacjonował w rozmowie z “Głosem Pomorza” oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Słupsku, Jakub Bagiński.

Po zbadaniu kierowcy samochodu ciężarowego okazało się, że był on trzeźwy. Wyjaśnianiem dokładnych okoliczności dramatu zajmują się teraz policja i prokuratura. Tym, co do tej pory udało się ustalić, jest m.in. tożsamość ofiary. Była nią przełożona domu zakonnego w Koszalinie.

Ofiarą wypadku była siostra zakonna

O tym, że w wypadku w miejscowości Sąborze zginęła siostra Inga Grula poinformowała diecezja koszalińsko-kołobrzeska. 56-latka na co dzień należała do zgromadzenia sióstr szensztackich, a od czterech lat z powodzeniem prowadziła dom zakonny w Koszalinie.

W związku ze śmiercią s. Gruli Szensztacki Instytut Sióstr Maryi prosi wszystkich wiernych o modlitwę w jej intencji. Na facebookowej stronie wspomnianej diecezji ukazał się także krótki wpis o siostrze zakonnej.

Źródło: Gazeta Pomorska, Facebook