Goniec.pl
Nie żyje 13-letni Patryk

Pixabay.com Henryk Niestrój

Nie żyje 13-letni Patryk. Zrozpaczona mama potwierdziła tragiczne informacje

30 Maja 2021

Autor tekstu:

Bartłomiej Cieślak

Udostępnij:

Patryk Chmielewski z Kluczborka zmarł w piątek, 28 maja. Miał zaledwie 12 lat. Od dzieciństwa walczył z wieloma chorobami, ale niestety mimo pomocy wielu osób, ostatecznie nie udało się uratować jego życia. Tragiczne informacje przekazała na Facebooku zrozpaczona mama chłopca.

12-letni Patryk od urodzenia miał wielkie problemy ze zdrowiem. Już w pierwszych latach jego życia lekarze zdiagnozowali u niego autyzm atypowy, niedosłuch obustronny średniego stopnia oraz zaburzenia psychoruchowe i komunikacyjne. 

Patryk od dzieciństwa zmagał się z wieloma chorobami

Co więcej, od trzeciego roku życia musiał być na ścisłej diecie bezmlecznej, bezcukrowej i bezglutenowej. Spowodowane to było jego nietolerancją pokarmową.

Najgorsze informacje przyszły jednak w zeszłym roku. Katarzyna Chmielewska, mama Patryka, dowiedziała się wtedy, że jej syn ma nowotwór złośliwy mózgu - glejaka wielopostaciowego IV stopnia. Wychowywała go samotnie, jedynie z pomocą dziadków chłopca, można więc sobie wyobrazić, jak heroiczną walkę toczyła każdego dnia o zdrowie i życie swojego dziecka.

Pieniądze na leczenie Patryka zbierane były w internecie i wielu Polaków wsparło samotną mamę choćby przysłowiową złotówką. A potrzeby były ogromne, bowiem dziecko z tyloma problemami wymaga leków i specjalistycznej opieki, które swoje kosztują.

Przez kilka lat Patryk musiał uczęszczać prywatnie na muzykoterapię i hipoterapię, jeździł również na turnusy rehabilitacyjne. Koszty dojazdów, leczenia, dieta oraz suplementy diety przerastały możliwości mamy, która samotnie opiekowała się nim przez całe życie.

Nie żyje Patryk Chmielewski

Niestety, w piątek 28 maja na Facebooku pojawiła się najgorsza możliwa wiadomość. Pogrążona w żałobie Katarzyna Chmielewska poinformowała, że jej syn przegrał walkę o życie. 11 lipca obchodziłby 13. urodziny.

- Dziś rano moje słoneczko, mój kochany bąbelek - Patrynio dołączył do grona aniołków. Moje miłości, mój dzielny wojownik! Moje serce krwawi... Zostałam mamą Anioła. Kocham Cię mój promyczku. W niebie będziesz niezłym ogrodnikiem będziesz pomagał zbierać owoce i warzywa. I nie zapomnij o gotowaniu napewno coś pysznego Ci wyjdzie. KOCHAM CIĘ - czytamy w poruszającym wpisie.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w Dzień Dziecka, we wtorek 1 czerwca. O godz. 10:30 w kościele pw. Matki Boskiej Wspomożenia Wiernych w Kluczborku rozpocznie się msza żałobna, po której nastąpi wyprowadzenie na miejsce wiecznego spoczynku.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

  • Został poproszony o bycie chrzestnym. Otrzymał listę żądań

  • Były ksiądz Natanek może stanąć przed sądem za słowa o dzieciach z in vitro

  • Katowice: 14-latek nie żyje. Skoczył z dachu budynku

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: Fakt

Podobne artykuły

Abp Gądecki przeprosił za molestowania w kościele

Wiadomości

Gądecki zaczął przepraszać. Padły słowa o molestowaniu nieletnich

Czytaj więcej >
Lekarz ostrzegł rodziców

Wiadomości

Bardzo niepokojące objawy u dzieci, wcześniej ich nie było. Lekarz ostrzega rodziców

Czytaj więcej >
Nie żyje Lucinda Riley

Wiadomości

Polki pokochały jej twórczość. Lucinda Riley zmarła w wieku 55 lat po wieloletniej chorobie

Czytaj więcej >
Nie żyje 3-letnia Zuzia z Torunia

Wiadomości

Cała Polska trzymała za nią kciuki. Zuzia zmarła po kilkunastu dniach w szpitalu

Czytaj więcej >
Sąsiadka rodziny zaalarmowała służby

Wiadomości

Zawiadomiła służby, bo w mieszkaniu obok płakały dzieci. Nagle zmarła ich mama

Czytaj więcej >
Seniorka wypadła z okna

Wiadomości

Dolnośląskie: 81-latka wypadła z okna domu seniora. Nie żyje

Czytaj więcej >