Goniec.pl
mężczyzna nie będzie

hippopx.com Creative Commons Zero - CC0 (zdjęcie ilustracyjne)

Został poproszony o bycie chrzestnym. Otrzymał listę żądań

30 Maja 2021

Autor tekstu:

Mateusz Sidorek

Udostępnij:

Mężczyzna stracił przyjaciela po tym, jak odmówił zostania ojcem chrzestnym jego dziecka. Do podjęcia tej decyzji skłoniła go lista wymagań, jaką otrzymał. Rodzina malucha oczekiwała od niego wypłacania niemałych środków na jego edukację oraz zmiany wyznania na katolicyzm. Autor listu nie mógł uwierzyć w to, co zobaczył.

Mieszkający w Wielkiej Brytanii mężczyzna nie zastanawiał się długo po tym, jak najlepszy przyjaciel zapytał, czy zostanie ojcem chrzestnym jego dziecka. Autor listu nadesłanego do redakcji wolał pozostać anonimowy. Początkowo uznał, że dzięki temu jeszcze bardziej zbliży się do rodziny znajomego.

Wraz z żoną mężczyzna poznał najlepszego przyjaciela blisko dekadę temu. Obie pary szybko przypadły sobie do gustu i zauważyły, że znalazły wspólny język. Gdy znajomi oczekiwali dziecka, zapytali bohatera naszego artykułu, czy zostanie jego ojcem chrzestnym. Początkowo szybko się zgodził.

Lista wymagań zszokowała mężczyznę

Chrzciny miały być jedynie zwyczajnym obrzędem – tak początkowo myślał mężczyzna, który opublikował swoją historię w sieci. Mieszkaniec Wielkiej Brytanii prawdopodobnie mógł podejrzewać, że będzie musiła jedynie pojawić się podczas ceremonii i wręczyć maluchowi symboliczny prezent.

W pewnym momencie listonosz przyniósł mu kopertę, w której znajdowało się zaproszenie na chrzciny, ale również dokument i lista wymagań dotycząca przyszłego ojca chrzestnego. Bohater tego artykułu był zszokowany tym, co z niej wyczytał.

[EMBED-243]

Jak się okazało, rodzice dziecka wymagali od niego, by przed chrzcinami sam dołączył do wspólnoty Kościoła katolickiego, zmieniając wyznanie. Oprócz tego zasugerowali, by prezent nie był jedynie symbolicznym. Poproszono o blisko 18 tysięcy funtów.

Mężczyzna musiał odmówić

Lista obowiązków dołączona wraz z aktem prawnym przeraziła mężczyznę. Hojny prezent i zmiana wyznania to dopiero początek. Benedict – nazwijmy go tak w naszej historii – musiał zobowiązać się także do tego, by uczestniczyć we wszystkich wydarzeniach religijnych dziecka przyjaciół.

Obecność w życiu duchowym może jeszcze nie jest nie do przyjęcia – undefinedzwłaszcza jeśli rodzina jest bardzo wierząca. Jednak kolejne zobowiązania dotyczyły już finansów. Podczas każdej uroczystości miał wręczać dziecku prezent wartości około 500 dolarów.

Pieniądze powinien wręczać dziecku przyjaciela także w Boże Narodzenie oraz urodziny chłopca. Rodzina oczekuje też, że zaoszczędzi około 25 tysięcy funtów, by zapewnić dziecku edukację wyższą.

Ostatecznie autor listu odmówił. Przyznał, że nie będzie ojcem chrzestnym dziecka, a żądania przekraczają jego możliwości. Choć początkowo przyjaciel zasugerował, że rozumie decyzję, to później zablokował jego numer oraz adres mailowy. Kontakt między nimi się urwał.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

  • Do 31 maja seniorzy muszą rozliczyć się z ZUS-em

  • Monika Richardson znalazła miłość. Pojawiło się wspólne zdjęcie pary

  • Tragiczny wypadek pod Środą Wielkopolską, nie żyje 41-latek. Opublikowano nagranie

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: Mirror

Podobne artykuły

Abp Gądecki przeprosił za molestowania w kościele

Wiadomości

Gądecki zaczął przepraszać. Padły słowa o molestowaniu nieletnich

Czytaj więcej >
Lekarz ostrzegł rodziców

Wiadomości

Bardzo niepokojące objawy u dzieci, wcześniej ich nie było. Lekarz ostrzega rodziców

Czytaj więcej >
Nie żyje Lucinda Riley

Wiadomości

Polki pokochały jej twórczość. Lucinda Riley zmarła w wieku 55 lat po wieloletniej chorobie

Czytaj więcej >
Nie żyje 3-letnia Zuzia z Torunia

Wiadomości

Cała Polska trzymała za nią kciuki. Zuzia zmarła po kilkunastu dniach w szpitalu

Czytaj więcej >
Sąsiadka rodziny zaalarmowała służby

Wiadomości

Zawiadomiła służby, bo w mieszkaniu obok płakały dzieci. Nagle zmarła ich mama

Czytaj więcej >
Seniorka wypadła z okna

Wiadomości

Dolnośląskie: 81-latka wypadła z okna domu seniora. Nie żyje

Czytaj więcej >