Goniec.pl
ksiądz skandaliczne słowa

youtube.com Wiadomości

Były ksiądz Natanek może stanąć przed sądem za słowa o dzieciach z in vitro

30 Maja 2021

Autor tekstu:

Mateusz Sidorek

Udostępnij:

Piotr Natanek, który jest suspendowanym księdzem (duchownym z zawieszeniem lub zakazem wykonywania posługi kapłańskiej), ponownie znalazł się w centrum uwagi mediów. Podczas wielkanocnych nabożeństw powiedział o dzieciach, które urodziły się dzięki metodzie in vitro. Kapłan porównał takie osoby do zwierząt oraz produktów. Kazanie zostało opublikowane za pośrednictwem platformy YouTube. Teraz może stanąć przed sądem.

Zawieszony od wielu lat ksiądz Paweł Natanek zasłynął kontrowersyjnymi kazaniami, które wygłaszał. Początkowo jego nauki mogły wywołać śmiech – zwłaszcza gdy opowiadał o opętaniach i okultyzmem. Jednak z czasem jego wypowiedzi stały się skandalizujące. Doczekał się ostrej reakcji ze strony Kościoła.

W 2011 ksiądz Piotr Natanek otrzymał karę suspensy, czyli zawieszenia w wykonywaniu obowiązków duszpasterskich. Decyzję o tym podjął metropolita krakowski kardynał Stanisław Dziwisz, który zaznaczył, że nauki przekazywane przez ukaranego duchownego nie są zgodne z wiarą Kościoła.

Piotr Natanek nadal wygłasza kazania

Choć Piotr Natanek otrzymał surową karę, nadal wygłasza nauki w mediach społecznościowych. Niedawno po raz kolejny wypowiedział kontrowersyjne słowa, które wywołały burzę w mediach. Wszystko nagrał podczas wielkanocnych nabożeństw.

Wcześniej ostrzegał, że jego kazanie może być „ciężkie”. Jak się okazało, Paweł Natanek odniósł się do życia ludzkiego – konkretnie do dzieci urodzonych dzięki metodzie in vitro, która dzieli środowisko katolickie.

[EMBED-243]

Ksiądz zasugerował, że ludzie, którzy przyszli na świat dzięki nauce, nie są wartości dla Kościoła. Piotr Natanek jasno zakomunikował, że „dziecko poczęte z próbówki, poza Bogiem, jest produktem, a nie bytem” oraz dodał, że więcej cech wspólnych ma ze zwierzęciem.

Po tych słowach w mediach wybuchła afera. Do sytuacji odniósł się rzecznik archidiecezji krakowskiej. Ksiądz Łukasz Michalczewski podkreślił, że Piotr Natanek nie ma prawa wykonywać obowiązków kapłana. Dodał również, że jego działania bardziej przypominają sektę i dlatego nie są popierane przez Kościół katolicki.

Ksiądz stanie przed sądem?

Jest już reakcja na te skandaliczne wypowiedzi księdza. Piotr Natanek może stanąć przed sądem za słowa dotyczące osób urodzonych dzięki metodzie in vitro. Trwają już prace nad dokumentem oskarżającym.

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych wypowiedź księdza oburzyła ojca 9-letniej dziewczynki, który zgłosił się już do organizacji z prośbą o pomoc w podjęciu kroków.

Tata 9-latki chce złożyć wniosek, by wymiar sprawiedliwości nakazał kapłanowi przeproszenie wszystkich dzieci urodzonych dzięki metodzie in vitro. Mężczyzna do momentu złożenia dokumentu chce pozostać anonimowy.

[EMBED-929]

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

  • Do 31 maja seniorzy muszą rozliczyć się z ZUS-em

  • Monika Richardson znalazła miłość. Pojawiło się wspólne zdjęcie pary

  • Tragiczny wypadek pod Środą Wielkopolską, nie żyje 41-latek. Opublikowano nagranie

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: Onet.pl; Wirtualna Polska

Podobne artykuły

Abp Gądecki przeprosił za molestowania w kościele

Wiadomości

Gądecki zaczął przepraszać. Padły słowa o molestowaniu nieletnich

Czytaj więcej >
Lekarz ostrzegł rodziców

Wiadomości

Bardzo niepokojące objawy u dzieci, wcześniej ich nie było. Lekarz ostrzega rodziców

Czytaj więcej >
Parada Równości

Wiadomości

O 15:00 wyruszy Parada Równości w Warszawie. Duże utrudnienia w centrum miasta

Czytaj więcej >
Nie żyje Lucinda Riley

Wiadomości

Polki pokochały jej twórczość. Lucinda Riley zmarła w wieku 55 lat po wieloletniej chorobie

Czytaj więcej >

Wiadomości

Aleksander Kwaśniewski boi się meczu Polska:Hiszpania. Skomentował formę drużyny

Czytaj więcej >
Nie żyje 3-letnia Zuzia z Torunia

Wiadomości

Cała Polska trzymała za nią kciuki. Zuzia zmarła po kilkunastu dniach w szpitalu

Czytaj więcej >