Goniec.pl
Wypadek w Okunince, dwie kobiety nie żyją

materiały policyjne

Nie zatrzymała się przy znaku "stop", nie żyją dwie kobiety. Tragiczny wypadek w Okunince

6 Lipca 2022

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Chwila nieuwagi i stało się najgorsze, dwie kobiety nie żyją. Kierująca nie zatrzymała się przy znaku "stop" i wbiła się wprost w samochód ciężarowy. Nadzieja na uratowanie chociaż jednej z nich tliła się do końca. Policjanci poruszeni dramatycznym zdarzenia z Okuninki wystosowali apel.

Wypadek zakończył życie dwóch osób. Kobiety jadące w środę drogą DW-812 wyszły rano z domu, ale już nigdy do niego nie wrócą. Dramaty rodzin i najbliższych to efekt zaledwie jednej decyzji. Doszło do przeoczenia, czy chwili nieuwagi?

Wakacje to czas żniw dla złodziei, sprawdź, czy nie naznaczyli twojego mieszkania

Znalazłeś monetę na wycieraczce lub mały rysunek przy drzwiach? Natychmiast zawiadom policję

CZYTAJ DALEJ

Przyciśnięcie pedału hamulca mogło ustrzec przed śmiertelnym wypadkiem na trasie Włodawa - Chełm. Kierująca Toyotą jednak tego nie zrobiła. Finał był tragiczny, służby były częściowo bezradne.

Wypadek śmiertelny, osobówka zignorowała znak "stop"

Wypadek osobówki z ciężarówką to schemat, który znają zarówno policjanci, zespół ratownictwa medycznego, strażacy, ale nawet i zwykli kierowcy. TIR bez problemu zmiażdży auto osobowe.

Nie inaczej było w środę na drodze wojewódzkiej numer 812. - Policjanci ustalili, że w rejonie skrzyżowania kierująca samochodem marki Toyota Yaris wyjeżdżając z Okuninki podczas skrętu w lewo nie zatrzymała się na znaku stop i wjechała bezpośrednio przed pojazd ciężarowy marki Renault - podała podinspektor Bożena Szymańska z Policji Lubelskiej.

Dwie kobiety zginęły w wypadku. fot. Policja Lubelska

Dwie kobiety zginęły w wypadku. fot. Policja Lubelska

Dwie kobiety zginęły, jedna na miejscu

Wypadek był poważny, a siła uderzenia widoczna jest na zniszczeniach, jakie odniosły pojazdy. Nawet samochód ciężarowy ma poważnie uszkodzony przód, co przy zderzeniach z dużo mniejszymi pojazdami nie jest standardowe.

Zderzenie TIR-a z samochodem osobowym. fot. Policja Lubelska

Zderzenie TIR-a z samochodem osobowym. fot. Policja Lubelska

Służby po przyjeździe na drogę wojewódzką na trasie Włodawa - Chełm pewne były, że tylko jedna z kobiet ma szanse na przeżycie. Nie były one duże, ale ratownicy robili, co mogli.

- Jedna z kobiet poniosła śmierć na miejscu – druga w ciężkim stanie trafiła do szpitala. Niestety pomimo podjętej walki o jej życie kobieta zmarła  w szpitalu - zrelacjonowała podinsp. Bożena Szymańska.

Skandal na cmentarzu, urna z prochami zniknęła z grobu

Rodzina znalazła urnę z prochami na grobie obok. Firma pogrzebowa nie ma sobie nic do zarzucenia

CZYTAJ DALEJ

Przy okazji tragicznego wypadku w Okunince policja wystosowała specjalny apel. Czas wakacji to czas podróży i funkcjonariusze chcą, by do domów wrócili wszyscy, a wypadków ze skutkiem śmiertelnym było jak najmniej.

Dramat na drodze, policja apeluje o rozwagę 

Okoliczności śmierci dwóch kobiet na DW 812 będą badane przez śledczych. Kluczowe jest wyjaśnienie, dlaczego Toyota nie zatrzymała się przy znaku "stop". Do tragicznego bilansu wakacyjnych wypadków dołączyły dwie kobiety z Okuninki.

Policja apeluje o rozwagę na drodze. Fot.: Policja Lubelska

Policja apeluje o rozwagę na drodze. Fot.: Policja Lubelska

Chwila skupienia mogła je uratować? Policja przy okazji wypadku zwróciła się do wszystkich wsiadających za kierownicę. - Policjanci apelują o rozwagę i stosowanie się do przepisów ruchu drogowego. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo wszystkich zależy od bardzo wielu czynników, a nieostrożność, brak rozwagi, niedostosowanie prędkości do panujących warunków, brawura i alkohol to najczęstsze przyczyny wielu tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych - czytamy w komunikacie podinsp. Bożena Szymańska z Policji Lubelskiej.

Śmiertelny wypadek z udziałem 4-latki na Lubelszczyźnie, dziecko wpadło pod koła ciężarówki

4-latka wbiegła wprost pod koła ciężarówki, służby były bezradne. Wielka tragedia na Lubelszczyźnie

Tragiczny wypadek na Lubelszczyźnie. W poniedziałek rano pod kołami samochodu ciężarowego zginęło 4-letnie dziecko. Dziewczynka wbiegła pod koła pojazdu. Na miejscu trwa akcja służb oraz zbieranie dowodów. Konieczne jest wyjaśnienie przyczyn tragedii. fot. Policja Lubelska

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: goniec.pl

Tagi:

Agata JaroszewskaAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Studiowałam na Uniwersytecie Warszawskim oraz w Szkole Głównej Służby Pożarniczej. Interesuję się głównie problemami społecznymi oraz zagadnieniami związanymi z kulturą. W swojej pracy skupiam się na nagłaśnianiu ważnych i istotnych spraw w skali lokalnej, a do opisywanych spraw zawsze podchodzę bezstronnie. Moją pasją jest etnologia, szczególnie kwestie związane z kulturowym uwarunkowaniem społeczeństwa oraz dawne wierzenia. Szczególną uwagę przywiązuję do historii mówionej, gdzie nie ma jedynej i słusznej wersji wydarzeń historycznych. Przez trzy lata prowadziłam badania etnograficzne na terenie Ukrainy. Na Huculszczyźnie rozmawiałam ze świadkami historii na temat ich wspomnień o szkołach prowadzonych przez Polaków, czy prześladowaniu grekokatolików w czasie delegalizacji tego Kościoła na tamtejszych terenach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: agata.jaroszewska@goniec.pl

Podobne artykuły

29-latek zmarł po interwencji policji. Opublikowano nagranie

Wiadomości

29-latek zmarł po interwencji policji. Opublikowano nagranie

Czytaj więcej >
IMGW ostrzega przed niebezpieczną gołoledzią (Flickr/ facebook.com/DorotaOstrowskaFoto).

Wiadomości

Niebezpieczna pogoda w weekend. IMGW ostrzega przed śliskimi drogami

Czytaj więcej >
Zaparkował samochód pod Lildem i poszedł do biletomatu. W międzyczasie dostał mandat

Wiadomości

Zaparkował samochód pod Lidlem i poszedł do biletomatu. W międzyczasie dostał mandat

Czytaj więcej >
Jerzy Owsiak wyjawił wstrząsające fakty o tragedii w Katowicach. "Tam był też nasz sztab"

Wiadomości

Jerzy Owsiak ujawnił kulisy tragedii w Katowicach. Aż strach pomyśleć

Czytaj więcej >
Świeczka - nie żyje

Wiadomości

Krosnowice: Spełnił się najgorszy możliwy scenariusz. Zaginiona Natalia nie żyje

Czytaj więcej >

Wiadomości

Księża znęcali się nad Ireną w ciemnej piwnicy. "Krzyczała, że boli"

Czytaj więcej >