Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Społeczeństwo > Nie pomógł nawet śmigłowiec LPR. Nie żyje 6-miesięczne niemowlę
Bartłomiej  Binaś
Bartłomiej Binaś 06.12.2023 15:42

Nie pomógł nawet śmigłowiec LPR. Nie żyje 6-miesięczne niemowlę

Ambulans
Iberion (materiały własne)

Wstrząsające sceny w Inwałdzie (woj. małopolskie). Pomimo szybkiej reakcji ratowników medycznych, nie udało się uratować życia półrocznego niemowlęcia. Przyczyny śmierci dziecka są wyjaśniane. Sprawa budzie kontrowersje, bowiem policja o całym zdarzeniu dowiedziała się… z mediów.

Inwałd. Nie żyje półroczne niemowlę

We wtorek 5 grudnia przed godziną 22.00 do jednego z domów w miejscowości Inwałd w Małopolsce wezwane zostało pogotowie ratunkowe. Pomocy potrzebowało półroczne niemowlę.

Pod wskazanym w zgłoszeniu adresem przebywała 8-osobowa rodzina z Ukrainy - troje dorosłych i pięcioro dzieci. Na miejsce zadysponowano także śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który ostatecznie został jednak odwołany.

Od poniedziałku w Biedronce wyjątkowe produkty. Klienci będą walić drzwiami i oknami

Półroczne niemowlę nie żyje, policja nie została powiadomiona

- Strażacy zostali na miejsce w celu zabezpieczenia miejsca lądowania helikoptera Lotniczego Pogotowia Ratunkowe, które zostało wezwane do zdarzenia - poinformował Krzysztof Cieciak, oficer prasowy powiatowej komendy Państwowej Straży Pożarnej w Wadowicach.

Przybyły na miejsce Zespół Ratownictwa Medycznego pomimo szybkiej reakcji nie zdołał uratować życia półrocznego dziecka. Lekarz stwierdził zgon. Przyczyny śmierci niemowlęcia nie są znane. To w najbliższym czasie ustalać będą odpowiednie służby. Sprawa budzi jednak wątpliwości, ponieważ o całym zdarzeniu nie została poinformowana policja. 

Przeczytali o zdarzeniu na lokalnym portalu

Policja nie została poinformowana o sprawie. Jak przekazała rzeczniczka policji w Wadowicach, funkcjonariusze o zdarzeniu dowiedzieli się z mediów, konkretnie z artykułu opublikowanego na lokalnym portalu.

- Policja nie otrzymała oficjalnego zgłoszenia o tym zdarzeniu. Policjanci, na podstawie doniesień medialnych, będą prowadzić czynności związane z ustaleniem dokładnych przyczyn tego zdarzenia - poinformowała portal Wadowice24.pl Agnieszka Petek, oficer prasowy KPP Wadowice.

 

Źródło: Wadowice24.pl