Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Telewizja > Najpierw zginął "Krzykacz", potem "Kazio z Descha". Teraz "Złomowisko PL" znika z telewizji
Mateusz Sidorek
Mateusz Sidorek 06.09.2021 19:06

Najpierw zginął "Krzykacz", potem "Kazio z Descha". Teraz "Złomowisko PL" znika z telewizji

niebieski tekst goniec.pl na białym tle
Facebook.com Złomowisko PL

Program „Złomowisko PL” od lat cieszył się dużą popularnością wśród polskich widzów. TVN Grupa Discovery powiadomiła o zakończeniu produkcji, który od 2015 roku emitowany był przez Discovery Channel. Powodem jest wyczerpanie formuły, ale też śmierć dwóch bohaterów tego programu. Wielu fanów będzie rozczarowanych.

To już pewne – jesienią 2021 roku widzowie nie zobaczą kolejnego sezonu programu „Złomowisko PL”. Przedstawicie TVN Grupy Discovery przyznali, że po śmierci popularnego „Krzykacza” zaczęli zastanawiać się nad przyszłością show i odnieśli wrażenie, że formuła się wyczerpała.

Warto przypomnieć, że od 2015 roku wyprodukowano aż 12 sezonów programu „Złomowisko PL”. Marek „Krzykacz” Pawłowski – jeden z bohaterów show – był ulubieńcem widzów. Mężczyzna zmarł na przełomie 2020/2021 roku. Kilka miesięcy później zmarł kolejny uczestnik produkcji, „Kazio z Descha”, czyli Kazimierz Gawlik.

– Przez 12 sezonów polska produkcja dokumentalna „Złomowisko PL" gromadziła rzesze fanów przed telewizorami, stając się flagowym tytułem Discovery Channel. Na początku roku dotarła do wszystkich smutna informacja o niespodziewanej śmierci jednego z głównych bohaterów serii, Marka „Krzykacza” Pawłowskiego – czytamy w komunikacie TVN Grupy Discovery.

– Był to moment, żeby zastanowić się co dalej. Szefowie kanału uznali, że wszystko już w kontekście programu zostało opowiedziane i czas zakończyć produkcję – dodano.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

To koniec „Złomowiska PL”

Nie jest tajemnicą, że gdyby dwóch słynnych uczestników „Złomowiska PL” nadal żyło, być może program wciąż by trwał. Choć wielu fanów chciałoby, by w przyszłości show wróciło na ekrany telewizorów, biuro prasowe przyznało, że nie jest to zbyt prawdopodobne.

Nie planujemy powrotu „Złomowiska PL" na antenę Discovery Channel w najbliższej przyszłości. Może za jakiś czas, w zmienionej formule – poinformowano.

Discovery Channel wyemitowało specjalny odcinek „Złomowiska PL” w związku ze śmiercią Marka Pawłowskiego. Wówczas przed odbiornikami usiadło około 480 tysięcy odbiorców.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: Radio ZET

Tagi: gwiazdy TVN