Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Telewizja > Nadchodzą wielkie zmiany w TVP. Dotychczasowe gwiazdy trafią do Polsatu?
Bartłomiej  Binaś
Bartłomiej Binaś 08.12.2023 20:40

Nadchodzą wielkie zmiany w TVP. Dotychczasowe gwiazdy trafią do Polsatu?

Holecka i Kłeczek
PIOTR GRZYBOWSKI/AGENCJA SE/East News, ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

O wielkich czystkach w TVP mówi się już od kilku tygodni. Stacja już niebawem ma przejść gruntowną zmianę, a z tonącego statku powoli uciekają jej największe gwiazdy. Gdzie teraz znajdą zatrudnienie? W mediach pojawiają się plotki o przejściu czołowych nazwisk TVP do Polsatu. 

Nadchodzą wielkie zmiany w TVP. Znane nazwiska odchodzą

Kilka dni temu media obiegła wiadomość o odejściu z TVP Danuty Holeckiej. Główna gwiazda "Wiadomości" w połowie grudnia ma poprowadzić ostatnie wydanie sztandarowego programu informacyjnego stacji i pożegnać się z widzami. W piątek 8 grudnia gruchnęła również wiadomość o tym, że TVP opuści także Miłosz Kłeczek, kontrowersyjny reporter "Wiadomości".

Wcześniej stację opuścił także m.in. Damian Diaz. W mediach aż huczy od plotek, że zatrudnienie w TVP mogą również stracić prezenterzy innych programów - Tomasz Wolny, Ida Nowakowska, Anna Popek, Małgorzata Opczowska czy Magdalena Ogórek.

Emeryci mają powody do zadowolenia. Prezent od ZUS jeszcze przed świętami

Dotychczasowe gwiazdy TVP trafią do Polsatu?

Opozycja po oficjalnym przejęciu władzy, które nastąpić może już za kilka dni zamierza wprowadzić spore zmiany w działaniach telewizji publicznej. Donald Tusk otwarcie mówił o tym na konferencji prasowej. Według nieoficjalnych doniesień Wirtualnej Polski, w TVP po zmianach mogą pojawić się takie nazwiska jak Michał Cholewiński, Paweł Płuska czy Paweł Gadomski. Jaki los czeka z kolei dotychczasowe gwiazdy TVP? Informator "Plotka" z Polsatu zdradził, czy stacja szykuje się na napływ nowych CV.

- Bardziej niepokoi nas ewentualna fala "spadochroniarzy" z publicznej telewizji, którzy po roszadach kadrowych będą szukali nowego zatrudnienia, a przecież nie pójdą do TVN-u. Osoby pracujące w redakcjach i przy technicznym aspekcie realizacji programów są zawsze mile widziane, bo rąk do pracy jest mało. Ale twarze „dobrej zmiany” raczej nie mogłyby tu liczyć na ciepłe przyjęcie ze strony innych pracowników - zdradza informator "Plotka". 

Jarosław Kaczyński zapowiadał nowe prawicowe media

- Stoi przed nami ogromne wyzwanie, żeby stworzyć jednak media dużo większe niż obecna Strefa Wolnego Słowa. I doprowadzić do tego, że jednak ten nasz przekaz medialny będzie funkcjonować  - zapowiadał podczas IX Nadzwyczajnego Zjazdu Klubów "Gazety Polskiej" Jarosław Kaczyński. Prezes PiS zapowiadał stworzenie nowych prawicowych mediów, gdzie najprawdopodobniej trafiłyby dotychczasowe nazwiska z TVP.

 

Źródło: WP/Plotek