Goniec.pl
pilne czerwone

goniec.pl

[ZAPIS RELACJI] Zełenska pokazała tragiczne zdjęcia. Doradca ministra mówi o "kluczowej bitwie"

6 Marca 2022

Autor tekstu:

Maria Hędrzak

[ZAPIS RELACJI] Pierwsza dama Ukrainy Olena Zełenska pokazała w mediach społecznościowych zdjęcia dzieci, które straciły życie w wyniku agresji rosyjskiej. Opisała przy tym ich historię, wskazując na bestialstwo najeźdźców. Wojna wciąż trwa, a doradca szefa Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Ukrainy Wadym Denysenko opowiedział opinii publicznej o "kluczowej bitwie następnych dni", do której Kijów już się

09:14 Brytyjska minister spraw wewnętrznych Priti Patel zapowiada kolejne ułatwienia dla ukraińskich uchodźców, którzy będą chcieli przybyć i osiedlić się na terenie Wielkiej Brytanii.

09:00 Dzisiaj ma dojść do trzecie tury negocjacji na linii Rosja - Ukraina. Dwie wcześniejsze tury nie przyniosły oczekiwanych rezultatów dla obydwu stron.

08:50 Minister spraw zagranicznych Chin powiedział, że jego kraj podejmie starania w celu rozwiązania konfliktu w Ukrainie.

08:40 Witalij Kliczko, mer Kijowa, przekazał dzisiaj ważną wiadomość do wszystkich Polaków

08:29 Rosyjska Rada ds. Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego i Praw Człowieka wydala oświadczenie, w którym wzywa Władimira Putina do bezwzględnego zakończenia operacji militarnej w Ukrainie.

08:21 Ołeksij Reznikow poinformował, że odnotowano znaczny progres w kwestii dostaw broni i amunicji do Ukrainy. Minister obrony dodał, że w tym temacie Ukraina szykuje dla Rosji "niespodziankę".

08:12 - Prowadzimy rozmowy z innymi partnerami z tej i z tamtej strony oceanu. Zgłaszają się do nas państwa, które mówią, że chcą przejąć część uchodźców, zaopiekować się z nimi przez najbliższy czas - poinformował na antenie Radia ZET Marcin Przydacz, Podsekretarz Stanu w MSZ.

08:05 - Wojna w Ukrainie pokazuje, że Rosjanie albo przeliczyli się co do swoich zdolności wojskowych, albo nie docenili zdolności obronnych Ukraińców - powiedział były minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski na antenie Polsat News.

07:58 Do embarga na rosyjską ropę mogą również dołączyć Japonia i Europa.

07:45 Stany Zjednoczone na poważne rozważają wprowadzenie zakazu importu ropy naftowej z Rosji. Bardzo zaawansowane rozmowy w tym temacie z międzynarodowymi partnerami potwierdziła Nancy Pelosi.

07:26 Premier Ukrainy Denys Szmyhal podpisał apel o wykluczenie Rosji i Białorusi z Międzynarodowego Funduszu Walutowego oraz wszystkich organizacji Banku Światowego. Swoją decyzję ogłosił za pośrednictwem Telegramu.

07:13 Dzisiaj w nocy doszło do kolejnej rozmowy na linii Wołodymyr Zełeński - Andrzej Duda. Prezydent Ukrainy powiedział, że Putin gromadzi swoje wojska i szykuje się do pełnej ofensywy w kierunku Kijowa

07:04 Jeden z najbardziej rozpoznawalnych polskich korespondentów zagranicznych, Andrzej Zaucha, nie będzie już prowadził relacji z Moskwy. TVN miał podjąć decyzję o wycofaniu dziennikarza z Rosji ze względu na nowe prawo. Zakłada ono nawet karę pozbawienia wolności do 15 lat w przypadku publicznego podawania wiadomości o rosyjksim wojsku, które putinowski reżim uzna za "nieprawdziwe".

06:52 Szefowa brytyjskiego MSW zaapelowała do Interpolu o natychmiastowe odcięcie Rosji od infrastruktury międzynarodowego organu dochodzeniowego

06:42 Kolejne działania względem putinowskiego reżimu podjęła grupa hakerska Anonymous. Hakerzy włamali się do rosyjskich serwisów streamingowych Wink i Ivi oraz państwowych kanałów telewizyjnych Rossija 24, Pierwyj Kanał i Moskwa 24. Zamiast standardowej ramówki widzowie mogli zobaczyć nagrania z okupowanej przez Rosję Ukrainy.

06:41 Wielka Brytania przekaże Ukrainie dodatkowe 100 milionów dolarów w celu ratowania ukraińskiej ekonomii. Taka pomoc została potwierdzona przez biuro premiera Borisa Johnsona.

06:35 Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji RP: 6 marca do godziny 20:00 do Polski z Ukrainy uciekło już milion osób.

06:30 Cena za baryłkę ropy naftowej na światowych rynkach w ostatnich godzinach dwukrotnie przebiła 130$.

06:25 The Spectator Index: Rosja zgodziła się na zawieszenie broni w Kijowie, Mariupolu, Charkowie i Sumie, aby umożliwić ewakuację cywilów. Wiemy jednak, jak skończyły się wcześniejsze deklaracje o wstrzymywaniu ognia - w każdym przypadku rosyjskiej wojska nie dotrzymały słowa i ostrzelały budynki cywilne.

06:19 Tylko wczoraj w Rosji aresztowano co najmniej 4000 osób, które uczestniczyły w antywojennych protestach. Służby bezpieczeństwa nieustannie używają przemocy w stosunku do osób, które chcą pokazać wsparcie dla okupowanej Ukrainy.

06:13 Rząd Korei Południowej poinformował o zakończeniu współpracy z siedmioma rosyjskimi bankami. Wszystko spowodowane jest oczywiście rosyjską agresją wymierzoną w Ukrainę.

05:40 W mediach społecznościowych pojawia się coraz więcej informacji o ostrzale Mikołajowa.

05:05 Brytyjski rząd chce wprowadzić poprawki do ustawy o przestępczości gospodarczej. Wszystko po to, by "rozprawić się ze skorumpowanymi elitami i zwiększyć presję na reżim prezydenta Rosji Władimira Putina" oraz móc nałożyć mocniejsze sankcje.

04:50 Andrzej Duda przekazał szczegóły najnowszej rozmowy z prezydentem Ukrainy.

04:08 Od momentu zbrojnej napaści Rosji na Ukrainę w broniącym się kraju zawarto prawie 4 tys. ślubów. Na świat przyszło natomiast 4,3 tys. dzieci.

3:50 Jak podała PAP, Nancy Pelosi przekazała, że Kongres USA "przygląda się" kwestii ewentualnego wprowadzenia zakazu importu ropy z Rosji.

3:44 Ukraińskie media donoszą, że rosyjskie wojska przeprowadzają atak rakietowy, wycelowany w infrastrukturę krytyczną, w okolicach obwodu odeskiego.

03:20 "Wraz z partnerami z USA, Kanady, Austrii i Nowej Zelandii napisałam dziś list do centrali Interpolu i jego komitetu wykonawczego, w którym wzywam do podjęcia w tym tygodniu, zgodnie z przepisami, decyzji o natychmiastowym zawieszeniu dostępu Rosji do systemów Interpol" - przekazała minister spraw wewnętrznych Wielkiej Brytanii Priti Patel.

03:17 Szef Rady Europejskiej Charles Michel: Rasizm na polsko-ukraińskiej granicy to rosyjska propaganda.

02:38 Ministerstwo Obrony Ukrainy: Najeźdźcy nie osiągnęli ostatecznego celu 11 dni okupacji.

02:23 Na oficjalnym profilu Ukrainy na Twitterze wypisano najważniejsze wartości, za którymi opowiada się kraj. Wśród nich znalazły się m.in. wolność, godność, prawa człowieka oraz równość i wolność słowa.

02:21 Ołeksij Arestowycz: Rosyjskie siły nasiliły ostrzał ukraińskich miast w centrum, na południu i północy kraju późnym wieczorem w niedzielę.

01:32 Ukraińska telewizja Hromadske podała, że rosyjscy żołnierze zaatakowali i okradli szwajcarskiego dziennikarza Guillaume'a Briqueta. Reporter relacjonował wojnę w Ukrainie.

01:29 Ukrinform przekazuje również, że siłom ukraińskim udało się wyzwolić miasto Czuhujiw nieopodal Charkowa.

01:25 Jak wynika z informacji agencji Ukrinform, w Rosji miało dojść do zatrzymania ponad 4,7 tys. uczestników protestów przeciw agresji na Ukrainę.

00:58 Jak twierdzą przedstawiciele kolektywu hakerskiego Anonymous, jego członkom udało się włamać do rosyjskich platform streamingowych oraz kanałów telewizyjnych. Wszystko po to, by nadawać prawdziwe nagrania z Ukrainy.

00:52 Jak donosi The Wall Street Journal, Rosja ma rekrutować Syryjczyków do walki w Ukrainie.

00:35 Sieć obiega poruszające nagranie, na którym mała dziewczynka podczas ostrzału wykonuje w schronie ukraiński hymn.

00:00 Ukraiński minister edukacji poinformował, że od początku rosyjskiej agresji na Ukrainę w kraju zniszczono 211 szkół.

23:58 "W związku z nową ustawą o »fake newsach« w Rosji nie mamy innego wyboru, jak tylko zawiesić transmisje na żywo w tym kraju, a także publikację nowych nagrań" - przekazali przedstawiciele platformy TikTok.

23:43 Prezydent USA Joe Biden: Jesteśmy zjednoczeni w naszym wsparciu dla Ukrainy. Jesteśmy zjednoczeni w naszym sprzeciwie wobec rosyjskiej agresji.

23:42 Agencja UNIAN przekazała wiadomości o opuszczaniu terytorium Ukrainy przez członków misji obserwacyjnej OBWE.

23:25 Agencja Ukrinform poinformowała, że swoją działalność w Rosji zawiesza platforma Netflix.

23:20 WHO przekazała, że do Ukrainy przybywają coraz większe grupy pracowników organizacji.

23:08 "Na podejściach do Kijowa koncentruje się dosyć duża liczba rosyjskiego uzbrojenia i rosyjskich wojsk. Jesteśmy świadomi, że bitwa o Kijów to kluczowa bitwa następnych dni" - powiedział doradca ukraińskiego ministra spraw wewnętrznych, Wadym Denysenko.

23:00 Pierwsza dama Ukrainy pokazała zdjęcia dzieci, które zostały zabite przez rosyjskich agresorów.

Tagi:

Maria HędrzakAutor

Wydawca portalu Goniec.pl. Jestem absolwentką stosunków międzynarodowych na Uniwersytecie Warszawskim i studentką specjalizacji Afryka i Bliski Wschód. Pasjonuje się polityką i dobrym reportażem. Badam wpływ mediów społecznościowych na współczesne stosunki międzynarodowe oraz społeczeństwo irańskie. Po godzinach prowadzę autorski podcast "Jeszcze Bliższy Wschód".

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: maria.hedrzak@goniec.pl

Podobne artykuły

zost

Wiadomości

Nie żyje Zbigniew "Vika" Wróblewski, założyciel kultowego zespołu Vader

Czytaj więcej >

Wiadomości

24-letnia Natalia wyszła na spacer i ślad po niej zaginął. Rodzina prosi o pomoc

Czytaj więcej >

Wiadomości

Jastrzębie-Zdrój: Seria wandalizmów na cmentarzu komunalnym. Policja apeluje do mieszkańców

Czytaj więcej >
Andrzej Duda
Grzegorz Jakubowski/prezydent.pl

Wiadomości

Andrzej Duda: W najbliższym czasie powstanie nowy rodzaj wojsk

Czytaj więcej >

Wiadomości

Niemcy. Gigantyczny karambol na autostradzie. Zderzenie 24 samochodów, jest wielu rannych

Czytaj więcej >

Wiadomości

Kujawsko-Pomorskie: Próba uprowadzenia ucznia ze szkoły pod Grudziądzem

Czytaj więcej >