Goniec.pl
pilne czerwone

goniec.pl

[ZAPIS RELACJI NA ŻYWO] Kijów szykował się na atak w nocy. Putin wciąż nie odpuścił

26 Lutego 2022

Autor tekstu:

Ada Rymaszewska

Sobota to kolejny dzień walk o ukraińskie miasta. Mieszkańcy metropolii dzielnie stawiali opór okupantowi, który stosuje coraz bardziej brutalne metody. W tym samym czasie ważyły ię losy kolejnych sankcji.

Poniżej zapis relacji na żywo portalu goniec.pl

NAJNOWSZE INFORMACJE ZNAJDZIESZ KLIKAJĄC TUTAJ.

22.30 DZIĘKUJEMY ZA UWAGĘ. ZAMYKAMY WIECZORNĄ RELACJĘ. KLIKNIJ TUTAJ I ZOBACZ CO DZIEJE SIĘ W NOCY Z SOBOTY NA NIEDZIELĘ.

22:20
Roman Abramowicz poinformował, że klub Chelsea, którego jest właścicielem, trafia w ręce powiązanej z klubem fundacji charytatywnej. Oficjalne oświadczenie londyńskiego klubu piłkarskiego znaleźć można >pod tym linkiem<

21:17 Rosja oszukała swoich żołnierzy? Mieli jechać na manewry wojskowe, trafili na wojnę na Ukrainie.

21:00 Prezydent Andrzej Duda po raz kolejny rozmawiał z prezydentem Ukrainy.

20:45 Agencja Nexta podaje, że Białoruś również może być odłączona od systemu SWIFT.

20:35 Rząd Słowacji wprowadził w kraju stan sytuacji nadzwyczajnej. Ma to związek z kolejnymi falami uchodźców z Ukrainy. Podczas ostatniej dobry granicę przekroczyło 10 526 osób.

20:25 Podczas antywojennych protestów w Rosji zatrzymano dzisiaj 467 osób. Od początku demonstracji ta liczba to dokładnie 3052 osoby

20:17 Narodowy Bank Polski uspokaja: w Polsce nie zabraknie gotówki. Możliwe są tymczasowe problemy z wypłatami, ale są one związane wyłącznie z ponadnormatywnym popytem podyktowanym paniką.

20:13 Agencja Reuter, powołując się na doradcę prezydenta Ukrainy, podaje, że do tej pory w starciach ucierpiało ok. 3500 rosyjskich żołnierzy (łącznie zabitych i rannych).

19:45 Po zmroku w Kijowie znowu rozległy się liczne wybuchy. Dochodzi obecnie do ostrzałów oraz wymiany ognia na krótkim dystansie.


19:20 Nasi reporterzy są obecnie przy granicy polsko-ukraińskiej. Na dworcu w Przemyślu gromadzą się tłumy Ukraińców, którzy wracają do ojczyzny, żeby bronić ją przed rosyjską agresją.

19:16 Niemieckie władze właśnie potwierdziły, że prześlą ukraińskiej armii 1000 pocisków przeciwpancernych i 500 "Stingerów".

19:12 Ukraińska armia poinformowała, że wysadziła wszystkie węzły kolejowe, które łączyły Ukrainę z Rosją.

18:53 FIVB zdecydowało o odebraniu organizacji Rosji dwóch rund Ligi Światowej w siatkówce. Jak na razie federacja wciąż przypatruje się sytuacji, by zdecydować, czy nie odebrać Rosji również organizowania tegorocznych mistrzostw świata.

18:50 Minister Kultury i Polityki Informacyjnej Ukrainy, Aleksander Tkaczenko, przygotował list do kierownictwa YouTube z prośbą o zbanowanie rosyjskich propagandystów.

18:13 Jak poinformował szef wojskowo-cywilnej administracji obwodu donieckiego Pawło Kyrylenko, 19 cywilów zginęło w sobotę na skutek ostrzału wojsk rosyjskich w obwodzie donieckim, a 73 osoby odniosły obrażenia.

17:38 Stany Zjednoczone planują zablokować rezerwy Centralnego Banku Rosji o wartości dochodzącej do nawet 643 mld dol.

17:37 NEXTA: siły rosyjskie zniszczyły tamę zamykającą dopływ wody z Dniepru do Krymu.

17:35 Kreml poinformował, że w rozmowie z Putinem prezydent Kirgistanu wyraził poparcie dla rosyjskich działań w Ukrainie.

17:23 Wołodymyr Zełeński zwrócił się do Estończyków we wpisie na Twitterze, dziękując im za zorganizowaną demonstrację na rzecz Ukrainy: "W obronie Ukrainy odbyła się największa demonstracja w historii współczesnej Estonii. Jestem wdzięczny narodowi estońskiemu za solidarność w tych trudnych czasach. Panie Prezydencie, nasza haftowana koszula wygląda dobrze!"

16:41 Według danych ONZ, Ukrainę opuściło dotychczas 150 tys. osób. Przede wszystkim kierują się one do Polski, Węgier, Mołdawii i Rumunii.

16:36 NEXTA: Sumy znalazły się pod atakiem bombowym.

15.34 NEXTA opublikowała najnowszy film z Charkowa. Nad miastem unoszą się kłęby dymu.

15.18 "Polska opowiada się za ekspresową ścieżką członkostwa Ukrainy w Unii Europejskiej. Status kandydata powinien być udzielony natychmiast, a rozmowy o członkowstwie rozpoczęte niezwłocznie po tym. Ukraina ma mieć też dostęp do środków z UE na odbudowę. To się Ukrainie należy" - oświadczył prezydent Andrzej Duda.


15.02 Reuters donosi, że czeczeński przywódca i sojusznik Putina Ramzan Kadyrow potwierdza rozmieszczenie sił czeczeńskich w Ukrainie.

14.57 "Nigdy więcej wojny!" - apelują w poruszającym filmie polscy weterani II wojny światowej.

14.43 Pojawiły się nowe informacje od prezydenta Wołodymyra Zełenskiego po rozmowie z przywódcą Turcji Recepem Tayiipem Erdoganem.

14.39 Wicepremier Ukrainy Mykhailo Fedorov zaapelował do Elona Muska. "Prosimy o udostępnienie Ukrainie stacji Starlink" - napisał.

14.30 Ukraiński ambasador w Niemczech Andrij Melnyk gościł w niemieckiej telewizji ZDF. W gorzkich słowach skrytykował reakcję rządu Niemiec na rosyjską agresję na Ukrainę, określając ją jako bezduszną. "Dzisiaj płakałem" - zdradził w emocjonalnym wywiadzie.

14.20 Wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Paweł Szefernaker przekazał, że w ciągu czterech godzin granicę z Polską przekroczyło kolejne 15 tys. uchodźców z Ukrainy. Od początku wojny to już 115 tys. osób.

14.11 "Matki, żony, córki rosyjskich żołnierzy! Zabierzcie swoich ludzi do domu. Przybyli do obcego kraju, aby zabijać niewinnych ludzi, niszczyć nasze domy. Wasze siły kłamią. Naród ukraiński spotyka ich z bronią, a nie kwiatami. Żądajcie od władz powstrzymania wojny, podboju, uratujcie swoich bliskich!" - napisał z kolei szef MSZ Ukrainy Dmytro Kułeba.

14.09 "Rozmawiałem z premierem Indii. Poinformowałem go o odpychaniu rosyjskiej agresji. Na naszej ziemi jest ponad 100 000 najeźdźców. Podstępnie strzelają do budynków mieszkalnych. Wezwałem Indie do udzielenia nam poparcia politycznego w Radzie Bezpieczeństwa. Powstrzymajmy agresora razem!" - podał Wołodymyr Zełenski.

14.04 Kolejny kraj zamyka przestrzeń powietrzną dla rosyjskich samolotów. Tym razem to Litwa.

14.03 Ministerstwo Spraw Zagranicznych odradza polskim obywatelom wszelkie podróże do Rosji i Białorusi w związku z trudną sytuacją w Ukrainie - poinformowało w sobotę Biuro Rzecznika Prasowego MSZ.

14.00 Wiceminister spraw wewnętzrnych i administracji Błażej Poboży poinformował, że powstał specjalny pociąg medyczny, który umożliwi transport do Polski rannych z obszaru konfliktu zbrojnego.

Ada RymaszewskaAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Wcześniej pracowałam w redakcjach TVN24, Kontakt24 oraz b2-biznes.pl. Jestem absolwentką dziennikarstwa i medioznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim, a obecnie studiuję politologię. Interesuję się polityką, lubię być na bieżąco z wydarzeniami z kraju i ze świata.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: adrianna.rymaszewska@goniec.pl

Podobne artykuły

Donald Tusk

Wiadomości

Opozycja razem czy osobno? Polacy zdecydowali

Czytaj więcej >
Myśleli, że nie żyje, a on był w areszcie. Sąsiedzi do dziś na widok pana Jarosława krzyczą "Cześć, nieboszczyk"

Wiadomości

Warszawa: Kilka miesięcy po pogrzebie do jej drzwi zapukał nieboszczyk. Zbladła i zaniemówiła

Czytaj więcej >
Kamil Bortniczuk

Wiadomości

Katolicka fundacja promuje sport. Gdzie podziały się rządowe pieniądze?

Czytaj więcej >
Antoni Macierewicz

Wiadomości

Szef klubu PiS wygryzie Macierewicza? Politycy ujawniają

Czytaj więcej >
Rzecznik PiS skomentował słowa Jarosława Kaczyńskiego o "zniszczeniu tych ludzi". Niewiarygodne, kim się zasłonił

Wiadomości

Burza po słowach Jarosława Kaczyńskiego. Rzecznik PiS nieudolnie broni prezesa

Czytaj więcej >
Szokujące słowa Magdaleny Ogórek na antenie TVP Info. Nie do wiary, do czego wezwała prezenterka

Wiadomości

Oburzające słowa Magdaleny Ogórek na antenie TVP Info. Prezenterka nawołuje do buntu

Czytaj więcej >