Goniec.pl
Mateusz Morawiecki

Pawel Wodzynski/East News

Morawiecki wycofał się z obietnicy dla piłkarzy. Ekspert: "To postępująca erozja"

7 Grudnia 2022

Autor tekstu:

Irmina Jach

Mateusz Morawiecki - jak donosi portal Wirtualna Polska - obiecał polskim piłkarzom aż 30 mln zł premii za wyjście z grupy na Mundialu. Po aferze, jaką wywołały informacje zdobyte przez dziennikarzy WP, premier ostatecznie wycofał się z propozycji.

Mateusz Morawieckiego nie ma najlepszego czasu. Trwający od kilku miesięcy konflikt z "ziobrystami", wewnętrzne nieporozumienia ws. baterii Patriot, bezkompromisowy wywiad Jacka Ozdoby, a w końcu afera z premiami dla piłkarzy, z pewnością zszargały nerwy szefa rządu. Szczególnie że ostatnia sprawa sprowadziła na niego krytykę, nie tylko opozycjonistów, ale także polityków Prawa i Sprawiedliwości.

Mateusz Morawiecki

Miliony "od Morawieckiego" dla piłkarzy. "To strzał w stopę", afera po tekście WP

CZYTAJ DALEJ

Mateusz Morawiecki nie może liczyć na doradców?

Mateusz Morawiecki długo nie zabierał głosu w tej sprawie. Podobną taktykę wybrało też jego otoczenie. Jedynie Piotr Müller lakonicznie wspominał, że pieniądze, o których mówił premier, miałyby zostać przeznaczone na szkolenia.

W rozmowie z portalem Wirtualna Polska do sprawy odniósł się prof. Andrzej Rychard, który uważa, że Mateusz Morawiecki i jego współpracownicy popełnili ogromny błąd. Czy za nieporozumienie odpowiadają błędy komunikacyjne?

- Premier słyszy inne głosy niż większość. Być może nie posłuchał swoich doradców, a może była to obietnica indywidualna. PiS myślał, że ludzi to porwie, ale PiS nie wziął pod uwagę jednej rzeczy, że wśród adresatów jest wiele osób starszych. Oni pamiętają reprezentację z roku 74'. Zawiódł słuch społeczny - ocenił ekspert.

Prof. Andrzej Rychard uważa, że cała inicjatywa była niezaplanowana i wynikała głównie z emocji premiera, a nie z chłodno opracowanej taktyki. Dodaje, że takim sytuacjom powinni zapobiegać specjaliści zatrudnieni w Kancelarii Premiera.

- Ludzie widzą, że władza nie załatwia kluczowych problemów, a jednocześnie podejmuje nieuzasadnione próby wskoczenia w populistyczne nagrody. To budzi wściekłość. I to jest zadziwiające - gdzie są ci specjaliści, którzy dobrze wyczuwali to wszystko? Chyba że premierowi się to wypsnęło bez kontroli. To jest, niestety dla rządzących, razem z wieloma innymi wskaźnikami, wskaźnik postępującej erozji - i kto wie, czy nie schyłkowości - podsumował prof. Andrzej Rychard w rozmowie z portalem Wirtualna Polska.

EN 01517353 1110

Władimir Putin: wojna w Ukrainie może być "długotrwałym procesem"

CZYTAJ DALEJ

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

  • Białystok: Zaginął emerytowany ksiądz Jan Toczko

  • Jest decyzja RPP ws. stóp procentowych

  • Rok 2021 najtragiczniejszy pod względem liczby zgonów w Polsce od zakończenia II wojny światowej

Źródło: Wirtualna Polska

Tagi:

Irmina JachAutor

Redaktor naczelna portalu Goniec.pl. Jestem absolwentką filologii polskiej. Przez lata pracowałam jako specjalista ds. marketingu. W wolnym czasie czytam książki. Najchętniej sięgam po literaturę faktu. Interesuję się także tematyką kryminalną i polskim himalaizmem.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: irmina.jach@goniec.pl

Podobne artykuły

zost

Wiadomości

Nie żyje Zbigniew "Vika" Wróblewski, założyciel kultowego zespołu Vader

Czytaj więcej >

Wiadomości

24-letnia Natalia wyszła na spacer i ślad po niej zaginął. Rodzina prosi o pomoc

Czytaj więcej >

Wiadomości

Jastrzębie-Zdrój: Seria wandalizmów na cmentarzu komunalnym. Policja apeluje do mieszkańców

Czytaj więcej >
Andrzej Duda
Grzegorz Jakubowski/prezydent.pl

Wiadomości

Andrzej Duda: W najbliższym czasie powstanie nowy rodzaj wojsk

Czytaj więcej >

Wiadomości

Niemcy. Gigantyczny karambol na autostradzie. Zderzenie 24 samochodów, jest wielu rannych

Czytaj więcej >

Wiadomości

Kujawsko-Pomorskie: Próba uprowadzenia ucznia ze szkoły pod Grudziądzem

Czytaj więcej >