Goniec.pl > Polska > Białystok: Zaginął emerytowany ksiądz Jan Toczko
Zuzanna Ptaszyńska
Zuzanna Ptaszyńska 07.12.2022 20:10

Białystok: Zaginął emerytowany ksiądz Jan Toczko

amr6dqiz1t6eudnvmduz4ykzwicayg8e
Parafia Rzymskokatolicka pw. Ducha Świętego w Białymstoku

Funkcjonariusze policji i wierni z Białegostoku proszą o pomoc w poszukiwaniach 88-letniego emerytowanego księdza Jana Toczko. Duchowny wyszedł w poniedziałek (5.12) do fryzjera i ślad po nim zaginął.

Zaginięcie emerytowanego księdza

Ksiądz Jan Toczko zaginął w Białymstoku. Jak powiedziała reporterom TVN24 aspirant Katarzyna Molska-Zarzecka, oficer prasowa Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku, duchowny po raz ostatni widziany był w poniedziałek. - Wiemy, że był tego dnia u fryzjera i tutaj trop się urywa - powiedziała. - Szukamy w naszych systemach samochodu, analizujemy zabezpieczony monitoring, sprawdzamy każdą informację, która może przyczynić się do ustalenia miejsca pobytu duchownego - dodała.

Duchowny ma ok. 178 centymetrów wzrostu, krępą budowę ciała i siwe, krótkie włosy. Kapłan może być ubrany w sutannę, długi wełniany płaszcz w czarnym kolorze i ciemną czapkę z daszkiem. Policjanci nie wykluczają, że kapłan porusza się czerwonym Audi. 

Policja prosi o pomoc

- Wszystkie osoby, które widziały zaginionego lub mogą pomóc w ustaleniu jego miejsca pobytu prosimy o kontakt telefoniczny z Dyżurnym Komisariatu Policji IV w Białymstoku pod nr tel. 47 711 3244 lub z numerem alarmowym 112 - apelują funkcjonariusze białostockiej policji.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: TVN24

Tagi: Białystok