Goniec.pl
Adam Niedzielski podjął decyzję, że dawkę przypominającą będą mogły przyjmować dzieci, który skończyły 16 lat

ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Ministerstwo Zdrowia wydało ważny komunikat. Zmiana zasad dawki przypominającej

25 Stycznia 2022

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Na stronie Ministerstwa Zdrowia pojawił się ważny komunikat dotyczący szczepień przeciwko koronawirusowi. Adam Niedzielski otrzymał opinię od Zespołu ds. Szczepień Ochronnych i postanowił od razu wprowadzić ją w życie. Od dzisiaj ogromne zmiany w kwestii trzeciej dawki szczepionki.

Miałeś stłuczkę w ciągu 3 lat? Sprawdź czy Ci się należy dopłata lub odszkodowanie od wypłaconej rekompensaty

Pracowity poniedziałek Adama Niedzielskiego. Minister zdrowia po godzinie 16 poinformował, że wydane zostały rozporządzenia zapowiedziane podczas piątkowej konferencji z szefem rządu.

Bartłomiej Waśniewski

Mija 10 lat od śmierci Madzi z Sosnowca. Co dzieje się z jej ojcem?

CZYTAJ DALEJ

Mimo krytycznych prognoz dotyczących nowych zakażeń koronawirusem od wtorku kwarantanna skrócona zostaje do zaledwie siedmiu dni. Na stronie Ministerstwa Zdrowia pojawiła się informacja o jeszcze jednej istotnej zmianie.

Adam Niedzielski postanowił wsłuchać się w głos ekspertów i podjął ważną decyzję w kwestii szczepień. Resort zdrowia wydał specjalny komunikat dotyczący dawki przypominającej.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

Trzecią dawkę szczepionki będą mogli przyjąć młodsi Polacy

W poniedziałek Ministerstwo Zdrowia przekazało, iż Adam Niedzielski zdecydował, że dawkę przypominającą szczepienia przeciwko koronawirusowi przyjąć będą mogły osoby, które ukończyły 16. rok życia.

Zmiany wchodzą równocześnie z nowymi zasadami odbywania kwarantanny. - Od dnia 25 stycznia 2022 r. rozpocznie się proces wystawiana skierowań na dawkę przypominającą dla osób zaszczepionych dwoma dawkami, które ukończyły 16 r.ż. - dodaje w ważnym komunikacie MZ.

Adam Niedzielski po rezygnacji 13 z 17 członków Rady Medycznej postanowił posłuchać ekspertów. Szef MZ decyzję o rozszerzeniu grupy mogącej przyjąć trzecią dawkę oparł na poniedziałkowym zaleceniu Zespołu ds. Szczepień Ochronnych.

Dodatkowo minister zdrowia uwzględnił wcześniejsze stanowisko Agencji ds. Żywności i Leków (FDA) oraz Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). W komunikacie resort zdrowia jednoznacznie określił, jaki odstęp między dawkami należy zachować.

ZOBACZ: Krzysztof Bosak NA BAZARZE! Na mrozie OGNIŚCIE krytykuje rząd

Dawka przypominająca: dla 16-latków tylko Pfizer

Do informacji na temat szczepień osób od 16. do 18. roku życia jasno wskazano, że ta grupa Polek i Polaków będzie mogła przyjmować tylko i wyłącznie szczepionkę firmy Pfizer.

Bez znaczenia będzie, jaki cykl szczepienia został wybrany i ukończony wcześniej. Nawet osoby w pełni zaszczepione preparatem Moderna otrzymają 30mcg preparatu Pfizer. Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że konieczny odstęp między drugą a trzecią dawką wynosi 150 dni.

24 stycznia Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że do tej pory w pełni zaszczepionych jest 21 589 637 osób. Łącznie wykonano ponad 50 mln szczepień.

Nieprawdopodobne bogactwa Tadeusza Rydzyka. Imperium redemptorysty robi wrażenie. fot. PAWEL SKRABA/East News

Tego Tadeusz Rydzyk nie pokaże. Weszliśmy do środka i ugięły się pod nami kolana

Nieprawdopodobne bogactwa Tadeusza Rydzyka. Imperium redemptorysty robi wrażenie. Każdy z budynków kosztował duże pieniądze. fot. PAWEL SKRABA/East News

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami z Twojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: ministerstwo zdrowia, Goniec.pl

Tagi:

Agata JaroszewskaAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Studiowałam na Uniwersytecie Warszawskim oraz w Szkole Głównej Służby Pożarniczej. Interesuję się głównie problemami społecznymi oraz zagadnieniami związanymi z kulturą. W swojej pracy skupiam się na nagłaśnianiu ważnych i istotnych spraw w skali lokalnej, a do opisywanych spraw zawsze podchodzę bezstronnie. Moją pasją jest etnologia, szczególnie kwestie związane z kulturowym uwarunkowaniem społeczeństwa oraz dawne wierzenia. Szczególną uwagę przywiązuję do historii mówionej, gdzie nie ma jedynej i słusznej wersji wydarzeń historycznych. Przez trzy lata prowadziłam badania etnograficzne na terenie Ukrainy. Na Huculszczyźnie rozmawiałam ze świadkami historii na temat ich wspomnień o szkołach prowadzonych przez Polaków, czy prześladowaniu grekokatolików w czasie delegalizacji tego Kościoła na tamtejszych terenach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: agata.jaroszewska@goniec.pl

Podobne artykuły

Wiadomości

Białystok: Zaginął emerytowany ksiądz Jan Toczko

Czytaj więcej >

Wiadomości

Jest decyzja RPP ws. stóp procentowych

Czytaj więcej >

Wiadomości

Władimir Putin: "Nie zwariowaliśmy. Jesteśmy w pełni świadomi, czym jest broń nuklearna"

Czytaj więcej >

Wiadomości

Rok 2021 najtragiczniejszy pod względem liczby zgonów w Polsce od zakończenia II wojny światowej

Czytaj więcej >

Wiadomości

Szkoły w całej Polsce oszczędzają na ogrzewaniu. Uczniowie donoszą, że są przemarznięci

Czytaj więcej >

Wiadomości

Prezydent podpisał nowelizację ustawy o prawach konsumenta

Czytaj więcej >