Goniec.pl
Minister edukacji zabrał głos ws. powrotu do szkół

unsplash.com flpschi

Minister edukacji nie wyklucza powrotu do szkół w kwietniu

11 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Irmina Jach

Udostępnij:

Minister edukacji, który był gościem programu Radia Maryja i TV Trwam, zdradził, że powrót do szkół być może będzie możliwy jeszcze w kwietniu. Ostateczna decyzja zostanie podjęta na podstawie danych o zakażeniach z najbliższych dni.

Minister edukacji w rozmowie z dziennikarzami katolickiej stacji zwrócił uwagę na fakt, że od kilku dni liczba dziennych zakażeń znacząco spada. Zdaniem Przemysława Czarnka polskie szpitale dysponują coraz większą liczbą wolnych łóżek przeznaczonych dla pacjentów z COVID-19. Wynika to między innymi z fali zgonów w ostatnim czasie.

Minister edukacji zabrał głos ws. powrotu do szkół

Szef resortu edukacji jest przekonany, że tendencja spadkowa „wydaje się trwała”. Podczas wywiadu nie ukrywał, że wiąże się to z ogromnymi szansami na powrót dzieci do szkoły jeszcze w tym miesiącu. Jako pierwsze otwarte zostaną żłobki i przedszkola.

- Mamy ogromną szansę na to, żeby jeszcze w kwietniu wrócić do opieki stacjonarnej nad dziećmi w przedszkolach, żłobkach, ale również mamy ogromną szansę na powrót do nauki stacjonarnej w szkołach podstawowych. Mam nadzieję, że hybrydowo w całych szkołach podstawowych - mówił minister edukacji.

Decyzje w tej sprawie będą podejmowane na podstawie analizy danych z kolejnych dni. Jeżeli tendencja spadkowa się utrzyma, wszystko wskazuje na to, że najmłodsi uczniowie będą mogli trafić pod opiekę placówek, w których uczyli się do tej pory.

Na mocy obowiązujących obostrzeń zajęcia stacjonarne w szkołach i przedszkolach są zawieszone do 18 kwietnia. Uczniowie klas I-III uczą się zdalnie od 22 marca. Ich starsi koledzy z klas IV-VI nie przebywają w szkolnych murach od 26 października.

Od 29 marca zawieszone pozostaje funkcjonowanie publicznych i niepublicznych przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych oraz innych form wychowania przedszkolnego, a także żłobków. Prawo do posyłania podopiecznych do placówek mają między innymi przedstawiciele zawodów medycznych i służb mundurowych.

Minister zdrowia Adam Niedzielski podczas środowej konferencji prasowej nie ukrywał, że powrót do szkół jest „priorytetowym kierunkiem luzowania obostrzeń”. Tak jak Przemysław Czarnek wyraził nadzieję, że dojdzie do tego jeszcze w kwietniu.

Szef resortu zdrowia podkreślał, że podjęcie decyzji jest uwarunkowane zatrzymaniem dynamiki wzrostów liczby chorych pacjentów z COVID-19 w szpitalach. Drugim warunkiem ma być zmniejszenie liczby zajętych łóżek koronawirusowych.

Rodzice nie kryją zaskoczenia najnowszymi doniesieniami ministra edukacji. Wiele osób jest przekonanych, że przedłużenie zasiłku opiekuńczego do 25 kwietnia może wskazywać na to, że rząd planuje przedłużenie okresu zamknięcia żłobków, przedszkoli i szkół.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

  • Zgromadzeni żałobnicy pożegnali Krzysztofa Krawczyka

  • Wiele znanych osobistości pojawiło się na pogrzebie Krzysztofa Krawczyka

  • Policja ostrzega przed niebezpiecznym przestępcą, który przebywa na wolności

Irmina JachAutor

Jestem absolwentką filologii polskiej. Przez ostatnie lata pracowałam jako specjalista ds. marketingu. W wolnym czasie czytam książki. Najchętniej sięgam po literaturę faktu. Interesuję się także tematyką kryminalną i polskim himalaizmem.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@goniec.pl

Podobne artykuły

Wiadomości

Producent poduszek dla niemowlaków The Bobby Company wycofuje swój produkt. Zmarło ośmioro dzieci

Czytaj więcej >

Wiadomości

Dziś w nocy dotrze nad Polskę chmura dwutlenku siarki znad wulkanu Cumbre Vieja

Czytaj więcej >

Wiadomości

Nie żyje powstaniec warszawski Henryk Filipski "Jeremi"

Czytaj więcej >

Wiadomości

Rosja: Podczas chrztu ksiądz uderzył głową dziecka o chrzcielnicę. Matka interweniowała

Czytaj więcej >
Policja

Wiadomości

Tysiące Polaków otrzymuje mandaty z fotoradarów umiejscowionych w nieoznakowanych pojazdach

Czytaj więcej >

Wiadomości

Pomorskie: Mężczyzna utonął w fontannie. Prawdopodobnie był pod wpływem alkoholu

Czytaj więcej >