Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Społeczeństwo > Matka chrzestna dostała zaproszenie na Pierwszą Komunię i nie wytrzymała
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 24.02.2024 17:03

Matka chrzestna dostała zaproszenie na Pierwszą Komunię i nie wytrzymała

dzieci, ksiądz, komunia
(zdj. ilustracyjne) Zofia i Marek Bazak/East News

Matka chrzestna otrzymała zaproszenie na I komunię świętą swojej chrześniaczki. Matka dziewczynki zaskoczyła ją jednak wymaganiem, co do prezentu. Nowa moda jest zastanawiająca, gdyż dotyczy zaledwie 9-letnich dzieci. - W odpowiedzi usłyszałam, że "jestem staroświecka i nie idę z duchem czasu” - zrelacjonowała oburzona kobieta.

Pierwsze zaproszenia na komunię świętą trafiają do gości

Sezon komunijny 2024 jeszcze się nie zaczął, a już pojawiają się pierwsze zgrzyty w rodzinach. Rodzice dzieci przystępujących w tym roku po raz pierwszy do I komunii świętej już od jakiegoś czasu wręczają zaproszenia na uroczystości.

Coraz rzadsze jest bowiem to, by rodzina i przyjaciele spotykali się na przyjęciach w domu. Komunie od wielu lat zapełniają w maju kalendarz wszystkich możliwych restauracji. Niemniej to nie wystawność przyjęcia komunijnego wzburzyła jedną z matek chrzestnych, która otrzymała zaproszenie. Poszło o prezent, jaki został jej z góry narzucony przez siostrę i jednocześnie matkę jej chrześnicy.

Koniec abonamentu RTV. Każdy Polak zapłaci 432 zł rocznie?

Zaskakujące oczekiwania dotyczące prezentu od matki chrzestnej

Matka chrzestna postanowiła podzielić się całą sprawą. Do redakcji portalu Onet trafił list, gdzie kobieta dokładnie wytłumaczyła całą sytuację. Podkreśliła, że zarówno ona jak i cała jej rodzina są wierzący i dotychczas wszyscy skupiali się na tym, by być razem i móc uczestniczyć w mszach świętych. W tym roku doszło jednak do zmiany.

ZOBACZ: Ksiądz zabrał głos ws. dzieci w kościele. Te słowa niosą się po sieci

- Niestety, niektórym rodzicom poprzewracało się w głowie. Mam wrażenie, że nie rozumieją, o co chodzi w uroczystości religijnej. […] Siostra, wręczając nam zaproszenie na komunię córki, od razu zaznaczyła, żeby nie kupować jej żadnych prezentów. Czekałam z niecierpliwością, z czym zatem mam odwiedzić w maju chrześnicę w kościele. Siostra oznajmiła, że "teraz nie daje się prezentów, a zakłada dziecku konto oszczędnościowe" - zrelacjonowała matka chrzestna dziewczynki, która w maju 2024 pójdzie do I komunii świętej.

Matka chrzestna nie kryła oburzenia

Zaskoczona matka chrzestna nie wiedziała, co odpowiedzieć. Zanim się zorientowała, na głos stwierdziła, że absurdalne jest zakładanie 9-letniej dziewczynce konta z banku tylko dlatego, że teraz panuje taka moda. Jej siostra nie przyjęła tego dobrze. - Najpierw zapanowała cisza. Potem zrobiło się nerwowo. W odpowiedzi usłyszałam, że "jestem staroświecka i nie idę z duchem czasu" - napisała w liście matka chrzestna dziewczynki.

ZOBACZ: Mandat za palenie gałęzi na działce. Można zapłacić nawet 5000 zł

Kobieta nie ukrywa, że nie ma zamiaru spełnić komunijnego życzenia matki 9-letniej dziewczynki. Matka chrzestna nie uważa, że założenie dziecku konta w banku jest dobrym pomysłem. Zamiast tego jej chrześniaczka otrzyma od niej pismo święte oraz pozłacaną bransoletkę z wizerunkiem anioła stróża.

Źródło: Onet.pl