Goniec.pl
Mateusz Morawiecki

Pawel Wodzynski/East News

Mateusz Morawiecki podjął decyzję o podziale Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii

13 Sierpnia 2021

Autor tekstu:

Ada Rymaszewska

Udostępnij:

W Dzienniku Ustaw opublikowano nowe rozporządzenie. Na jego mocy nastąpi podział Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii, którym jeszcze do niedawna kierował Jarosław Gowin. Dział pracy zostanie przypisany do resortu rodziny i polityki społecznej.

Rozporządzenie zostało podpisane przez premiera Mateusza Morawieckiego i opublikowane w czwartek wieczorem. Jak wskazano, przekształcenie polegać będzie na wyłączeniu z Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii działu pracy i włączeniu go ponownie do Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej.

Paweł Kukiz

Kukiz przesądził o przyjęciu "Lex TVN". W twarz wykrzyczeli mu poważne zarzuty

CZYTAJ DALEJ

Szersze kompetencje Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej

Wraz z tym rozporządzeniem ukazały się także inne, które dotyczą rozszerzenia kompetencji Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej oraz szczegółowego zakresu działania obu resortów. Wchodzą one w życie z dniem ogłoszenia, to jest 12 sierpnia bieżącego roku. Tym samym moc traci rozporządzenie Rady Ministrów z 7 października 2020 roku w sprawie utworzenia Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii.

Rozwód w Zjednoczonej Prawicy

Zmiany w zakresie działania resortów zachodzą po tym, jak we wtorek 10 sierpnia premier Mateusz Morawiecki zdymisjonował z funkcji wicepremiera oraz ministra rozwoju, pracy i technologii Jarosława Gowina. Jak mówił rzecznik rządu, przyczyną dymisji było niewystarczające tempo prac nad projektami zawartymi w Polskim Ładzie oraz podejmowanie „nierzetelnych działań” dotyczących reformy podatkowej.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

W związku z tymi wydarzeniami, w środę rano zarząd Porozumienia zdecydował o opuszczeniu koalicji Zjednoczonej Prawicy. Do dymisji podali się wiceministrowie należący do Porozumienia, w tym Iwona Michałek i Marcin Ociepa, który ostatecznie jednak odszedł z partii. W czwartek parlamentarzyści Porozumienia podjęli decyzję o utworzeniu własnego koła parlamentarnego.

Gowin wbija szpilę Morawieckiemu

O kulisach swojej dymisji Jarosław Gowin opowiedział w czwartek na antenie TVN24. Były wicepremier skrytykował działania zarówno premiera, jak i prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego, oskarżając tego drugiego o anachroniczne pojęcie o polityce zagranicznej. Odniósł się także do sytuacji w jego dawnym ministerstwie.

- Ministerstwo, z tego co słyszałem, jest już dzielone. Szykują się zwolnienia i wszyscy, którzy zostali zatrudnieni za moich czasów, mają zostać zwolnieni. To jest barbarzyństwo. Szkoda, że firmuje to człowiek, który powołuje się na dziedzictwo Solidarności Walczącej — powiedział Gowin, uderzając bezpośrednio w Mateusza Morawieckiego.

Tylko prawdziwi znawcy kulinarni osiągną wynik 10/10. Podejmiesz wyzwanie?

Pytanie 1 z 10

Ptifurki to:

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

  • Nie żyje piosenkarz Łukasz Mojecki

  • Nie żyje Agnieszka Rogalska. Wiadomość przekazał burmistrz Wieliczki

  • Ryszard Terlecki potwierdził. "LexTVN" ma być dzisiaj uchwalona

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: radiozet.pl, wp.pl, bankier.pl

Ada Rymaszewska

Jestem absolwentką dziennikarstwa i medioznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim, a obecnie studiuję politologię. Interesuję się polityką, lubię być na bieżąco z wydarzeniami z kraju i ze świata. W przeszłości byłam redaktorem portalu Kontakt24, odbyłam także praktyki w portalu biznesowym b2-biznes.pl, dla którego pisałam artykuły oraz staż w telewizji informacyjnej TVN24, gdzie zajmowałam się nagrywaniem krótkich materiałów.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@goniec.pl

Podobne artykuły

Wiadomości

Lech Wałęsa zamieścił niepokojący wpis. "Spotkanie z kolegami, może ostatnie"

Czytaj więcej >

Wiadomości

Ryszard Czarnecki wygwizdany na meczu Polska - Słowenia

Czytaj więcej >

Wiadomości

Andrzej Duda przekazał właśnie wiadomość. Polski generał objął ważną funkcję w NATO

Czytaj więcej >
uwaga na podejrzane numery

Wiadomości

Oszuści z zagranicy wydzwaniają pod różnymi numerami. Odebranie połączenia może słono kosztować

Czytaj więcej >
mężczyzna próbował uprowadzić 5-latkę

Wiadomości

Katowice: Próbował uprowadzić 5-latkę z placu zabaw, sąd go wypuścił

Czytaj więcej >

Wiadomości

Agresor napadł na 16-latka. Nie wiedział, że to multimedalista w sztukach walki

Czytaj więcej >