Goniec.pl
Jacek Jaworek

Materiały policyjne

Mariusz Ciarka o Jacku Jaworku: „Możemy przypuszczać, że ten mężczyzna już nie żyje”

13 Lipca 2021

Autor tekstu:

Irmina Jach

Udostępnij:

Rzecznik Komendy Głównej Policji Mariusz Ciarka w rozmowie z Wirtualną Polską opowiedział o poszukiwaniach Jacka Jaworka, który jest podejrzany o zamordowanie trzyosobowej rodziny z Borowiec. Mundurowi nie wykluczają, że mężczyzna popełnił samobójstwo.

- Zdajemy sobie sprawę, że chodzi tutaj o osobę, która jest zdesperowana, która dopuściła się najbardziej brutalnej zbrodni potrójnego zabójstwa, więc nie ma wiele do stracenia, dlatego te poszukiwania prowadzone są bardzo ostrożnie - przekazał rzecznik Komendy Głównej Policji Mariusz Ciarka w rozmowie z Wirtualną Polską.

morderstwo-zdazyla-zadzwonic

Nowe informacje ws. zbrodni w Borowcach. Tuż przed śmiercią kobieta miała dodzwonić się na policję

CZYTAJ DALEJ

Jacek Jaworek popełnił samobójstwo?

Funkcjonariusz zwrócił uwagę na fakt, że Jacek Jaworek może być niebezpieczny dla otoczenia, dlatego policjanci nie mogą korzystać z pomocy przedstawicieli innych służb. Skala poszukiwań pozostaje jednak bardzo duża.

Mundurowi biorą pod uwagę różne scenariusze. Możliwe, że podejrzany opuścił już granice kraju. Niewykluczone także, że pod wpływem silnych emocji zdecydował się targnąć na własne życie.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo- Pod uwagę brane są różne scenariusze, począwszy od tego, że możemy przypuszczać, że ten mężczyzna już nie żyje, a możemy też przypuszczać, że mógł opuścić już granice Polski - dodał przedstawiciel mundurowych.

Częstochowski prokurator w rozmowie z portalem WTV poinformował, że na ten moment nie doszło do przełomowych ustaleń. Pod uwagę brane są wszystkie wersje wydarzeń.

- Nic przełomowego się nie wydarzyło, dalej jest poszukiwany, wszystkie wersje wciąż są brane pod uwagę - wyjaśnił przedstawiciel prokuratury.

Ofiara tuż przed śmiercią miała zadzwonić na policję

Morderstwo w leżącej powiecie częstochowskim wsi Borowce wciąż budzi ogromne emocje wśród Polaków. Dziś informowaliśmy, że osoba związana ze śledztwem nieoficjalnie przekazała reporterom portalu Fakt nowe fakty. Moment przed tym, jak jedna z ofiar została zastrzelona, miała dodzwonić się na policję.

Kobieta miała usłyszeć, że w jej domu dzieje się coś niepokojącego. Z doniesień wynika, że udało jej się dodzwonić na policję, ale dyspozytor usłyszał wyłącznie krzyk i płacz. Później połączenie się urwało.

Jak dotąd policja nie znalazła mordercy z Borowców. Funkcjonariusze poszukują Jacka Jaworka, który jest głównym podejrzanym. 52-latek zniknął tej samej nocy, w której zginęli jego brat, szwagierka oraz bratanek. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa przesłało mieszkańcom okolic ostrzeżenie dotyczące znajdującego się na wolności domniemanego przestępcy.

Z kolejnych doniesień dziennikarskich wynika, że poszukiwania Jacka Jaworka mogą być trudne. 52-latek miał regularnie kłusować w pobliskich lasach, dzięki czemu mógł dokładnie poznać ich teren. Policja podejrzewa, że motywem morderstwa mogły być powody finansowe.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: Wirtualna Polska

Podobne artykuły

Abp Gądecki przeprosił za molestowania w kościele

Wiadomości

Gądecki zaczął przepraszać. Padły słowa o molestowaniu nieletnich

Czytaj więcej >
Lekarz ostrzegł rodziców

Wiadomości

Bardzo niepokojące objawy u dzieci, wcześniej ich nie było. Lekarz ostrzega rodziców

Czytaj więcej >
Parada Równości

Wiadomości

O 15:00 wyruszy Parada Równości w Warszawie. Duże utrudnienia w centrum miasta

Czytaj więcej >
Nie żyje Lucinda Riley

Wiadomości

Polki pokochały jej twórczość. Lucinda Riley zmarła w wieku 55 lat po wieloletniej chorobie

Czytaj więcej >

Wiadomości

Aleksander Kwaśniewski boi się meczu Polska:Hiszpania. Skomentował formę drużyny

Czytaj więcej >
Nie żyje 3-letnia Zuzia z Torunia

Wiadomości

Cała Polska trzymała za nią kciuki. Zuzia zmarła po kilkunastu dniach w szpitalu

Czytaj więcej >