Goniec.pl

PIOTR LAMPKOWSKI/SE/EASTNEWS/AGENCJA SE/East News/facebook.com/ObywateleUrsynowa

Mały Michaś miał dość sąsiadów. Wywiesił wymowną kartkę, internauci płaczą ze śmiechu

7 Lutego 2023

Autor tekstu:

Dawid Szczurek

Mały mieszkaniec warszawskiego Ursynowa zwrócił się do sąsiadów z nietypową prośbą. Na tablicy ogłoszeń, na klatce schodowej jednego z bloków umieścił pewne ogłoszenie skierowane do innych lokatorów. Związane było to z pewną praktyką z ich strony, z którą rodzina małego Michała boryka się od dłuższego czasu.

Warszawa. Mocny przekaz do sąsiadów ze strony młodego mieszkańca bloku

Michaś, mieszkaniec Ursynowa, chcąc mieć pewność, że ważna wiadomość dotrze do wszystkich sąsiadów, postanowił, że umieści ją na kartce papieru przybitej do tablicy ogłoszeń na terenie osiedla.

Komunikat ten zauważył pan Rafał, który zdecydował się opublikować jego treść na profilu o nazwie "Obywatele Ursynowa". Mężczyzna zwrócił uwagę na powszechność problemu poruszonego w piśmie przez małego chłopca . - Uniwersalne ogłoszenie, dodałbym jeszcze pety – napisał.

Treść udostępnionej sąsiadom wiadomości dotyczyła zanieczyszczania ogródka przylegającego do mieszkania Michasia, znajdującego się na parterze budynku. Regularnie pojawiają się tam skórki od chleba, butelki po wódce, czy też puszki po piwie.

Ogłoszenie wywołało poruszenie u internautów

Zdjęcie tablicy, na której wisiała kartka z przekazem, opublikowane zostało na Facebooku . W komentarzach pod fotografią odezwało się wielu użytkowników wskazujących, że problem ten jest dość powszechny w naszym kraju. Zwłaszcza w przypadku mieszkań ulokowanych na parterze bloków.

- Współczuję Michałowi i jego rodzicom, niemniej kupowanie mieszkania z ogródkiem w bloku wiąże się z takim właśnie ryzykiem — pisał internauta. - Typowo miejskie nawyki niestety. Jak za końca XVIII i początków XIX wieku. Nieczystości, śmieci i wszelkie inne zbędne produkty wylatywały najczęściej przez okno — tłumaczył inny.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Tagi:

Podobne artykuły

Wiadomości

ZUS ostrzega Polaków, muszą mieć się na baczności. Oszuści nie mają litości, trzeba uważać na maile
Czytaj więcej >

Wiadomości

Funkcjonariusze kontrolowali auto, gdy zajrzeli do środka, zdębieli. Od razu zatrzymali kierowcę
Czytaj więcej >

Wiadomości

Donald Tusk opublikował nowy film i rozpętał potężną burzę. Politycy PiS podnieśli lament
Czytaj więcej >

Wiadomości

Wszedł do sklepu przebrany za kobietę. To, co zrobił później, odbiera mowę. Policjanci byli zdumieni
Czytaj więcej >

Wiadomości

Xi Jinping w Rosji. Czy sojusz Rosji z Chinami jest możliwy? [OPINIA]
Czytaj więcej >

Wiadomości

38-latka zmarła w szpitalu w Głogowie. Dzień wcześniej urodziła zdrowe dziecko
Czytaj więcej >
Dawid Szczurek

Redaktor portalu goniec.pl. Od zawsze czułem się umysłem humanistycznym, ukierunkowanym w stronę dziennikarstwa. Moją pasją od dziecka jest sport, a w szczególności piłka nożna. Z zainteresowaniem śledzę to, co dzieje się w Polsce i na świecie, dzieląc się informacjami z innymi.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: red[email protected]