Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Telewizja > Maciej Orłoś nie wytrzymał i wszystko potwierdził. Fani będą zachwyceni
Bartłomiej  Binaś
Bartłomiej Binaś 18.05.2024 13:19

Maciej Orłoś nie wytrzymał i wszystko potwierdził. Fani będą zachwyceni

Maciej Orłoś
fot. TVP VOD/"Teleexpress"

Maciej Orłoś bez wątpienia jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych dziennikarzy Telewizji Polskiej. Charyzmatyczny gospodarz "Teleexpressu" po październikowych wyborach parlamentarnych wrócił na antenę TVP po kilku latach przerwy. Dla wszystkich, którzy tęsknili za dziennikarzem dobra wiadomość - już niebawem będą mogli go oglądać w zupełnie nowym formacie. Orłoś przekazał szczegóły.

Maciej Orłoś w nowej roli w TVP? Dziennikarz potwierdza

Maciej Orłoś od 1991 roku związany był z TVP. W 2016 dziennikarz odszedł ze stacji, co wiązało się z sytuacją polityczną w Polsce i panującą wówczas władzą. W październiku 2023 w wyniku wyborów parlamentarnych doszło do przełomowych zmian w polskim parlamencie, co skutkowało także radykalnymi roszadami w mediach publicznych. Maciej Orłoś po blisko 8 latach nieobecności w TVP powrócił na antenę w doskonale znanej sobie roli prowadzącego "Teleexpress". Jak się okazuje, już niebawem dziennikarz może pojawiać się na antenie TVP znacznie częściej.

Ekstremalne zagrożenia pożarowe. W weekend będzie niebezpiecznie

Maciej Orłoś w nowym formacie TVP

Już niebawem Maciej Orłoś ma poprowadzić nowy format. Telewizja Polska zamierza wprowadzić do jesiennej ramówki talk-show, którego gospodarzem ma zostać uwielbiany dziennikarz. Maciej Orłoś w rozmowie z "Super Expressem" potwierdził te doniesienia, zdradzając nieco więcej szczegółów.

Będzie to program z gatunku talk-show. Będą to rozmowy z ludźmi,  którzy zasługują na rozmowy. O ich karierach, o ich życiu. Zasłużyli, bo  zapracowali na to, mają ogromny dorobek artystyczny albo jakiś inny - powiedział gospodarz "Teleexpressu".

Orłoś konkurencją dla Wojewódzkiego?

Doniesienia o nowym talk-show w TVP spowodowały, że wielu internautów natychmiast spekulowało czy Orłoś będzie konkurował z Kubą Wojewódzkim, prowadzącym od lat swój program w konkurencyjnej stacji. Gospodarz "Teleexpressu" uciął wszelkie spekulacje.

Pojęcie talk-show jest dosyć szerokie i można wrzucać do tego worka różne podgatunki. Kuba Wojewódzki jest jedyny w swoim rodzaju, nie mnie startować w tej konkurencji, to jest trochę inny podgatunek - przyznał.

ZOBACZ: Danuta Holecka i Telewizja Republika mają problem. Czasu coraz mniej

Maciej Orłoś jednocześnie podkreślił, że zamierza stworzyć swoją własną formułę programu, nie wzorując się na podobnych produkcjach. Nowe talk-show TVP z dziennikarzem w roli gospodarza prawdopodobnie pojawi się w ramówce pod koniec roku.

Źródło: Goniec/Super Express