Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Lech Wałęsa przeżywa trudne chwile. Były prezydent pożegnał członka rodziny
Ada Rymaszewska
Ada Rymaszewska 22.01.2023 15:22

Lech Wałęsa przeżywa trudne chwile. Były prezydent pożegnał członka rodziny

Lech Wałęsa
JOHN MACDOUGALL/AFP/East News

Lech Wałęsa przekazał niezwykle smutne wieści. Były prezydent podzielił się z internautami wiadomością o tym, że w sobotę 21 stycznia udał się do Włocławka "na pogrzeb siostry". Jak się okazało, zmarła to córka stryja opozycjonisty, Bolesława Wałęsy.

Lech Wałęsa wsparł Mariannę Schreiber. Dzień później udał się na przykrą uroczystość

Lech Wałęsa, mimo iż już dawno nie jest czynnym politykiem, wciąż bardzo angażuje się w krajowe sprawy, komentując na bieżąco wszelkie wydarzenia, prowadząc wykłady i spotykając się ze swoimi sympatykami.

Były prezydent, choć podupada nieco na zdrowiu, ani na chwilę nie zwalnia tempa, o czym świadczy fakt, że nawet w czasie przeżywania trudnych momentów osobistych, kontynuuje swoje inicjatywy. W piątek laureat pokojowej nagrody Nobla spotkał się m.in. z Marianną Schreiber, której udzielił swojego poparcia.

- Po to walczyłem, by powstawała nowa rzeczywistość w Polsce, Europie, w świecie. [...] Potrzebne są nowe inicjatywy, nowe uporządkowanie Polski, Europy i świata. Kiedy spotykam coś podobnego, że są młodzi ludzie, którzy chcą działać, chcą organizować po nowemu, to zawsze wspierałem, wspieram i będę wspierał takie inicjatywy. Więc tę inicjatywę wspieram i będę się przyglądał, czy rzeczywiście porządkujecie tę przyszłą Polskę, Europę i świat - mówił.

Były prezydent pogrążony w żałobie

Mało kto wie, że spotkanie z żoną ministra w rządzie Zjednoczonej Prawicy odbyło się w cieniu ogromnej tragedii, jaka dotknęła rodzinę Wałęsów. Jak się okazało, dzień później Lech Wałęsa był już we Włocławku, gdzie udał się "na pogrzeb siostry".

Były prezydent wyjaśnił przy tym, że chodzi o jego stryjeczną siostrę, czyli córkę brata ojca, Bolesława Wałęsy. Pod wpisem natychmiast pojawiły się liczne komentarze, w których sympatycy opozycjonisty z czasów PRL składali wyrazy współczucia i kondolencje.

Późnym popołudniem na profilu ukazało się także zdjęcie z kościoła, na którym widnieje trumna otoczona wieńcami kwiatów i garstką żałobników. Internauci rozpoznali, że fotografię wykonano w parafii Najświętszego Zbawiciela we Włocławku.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: Facebook

Zachęcamy do wsparcia zbiórki, której celem jest zakup 30 kamizelek kuloodpornych dla ukraińskich żołnierzy walczących na froncie. Każda wpłata ma fundamentalne znaczenie! Taka kamizelka bardzo często ratuje życie: nic nie zastąpi kamizelki, jeśli chodzi o skuteczną ochronę krytycznie ważnego obszaru, m.in. serca i płuc. Jeśli masz kamizelkę, postrzał może skończyć się tylko dużym siniakiem. Brak kamizelki w przypadku trafienia oznaczać może śmierć lub w najlepszym razie ciężką ranę, która angażuje wiele osób i duże pieniądze podczas ewakuacji, leczenia i rehabilitacji, bez gwarancji powrotu do pełnego zdrowia. Pomóżmy razem ocalić życie ukraińskich żołnierzy!