Goniec.pl

KM PSP w Nowym Sączu

Strażacy jechali do 70-latki z tlenem, ich wóz wpadł w rów. Kobieta nie przeżyła

21 Stycznia 2023

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

70-latka potrzebowała butli z tlenem, gdyż awaria sieci energetycznej wstrzymała pracę jej koncentratora tlenu. Na pomoc ruszyli strażacy, ale jadąc do kobiety, mieli wypadek. Przez zalegający na drodze śnieg ciężki samochód znalazł się w przydrożnym rowie.

Śnieg wywołał awarię, a ta zagroziła życiu kobiety

Straż z Nowego Sącza przekazała tragiczne wiadomości. Śnieg stał się realnym zagrożeniem, nie tylko dla mieszkańców powiatu, ale również dla przygotowanych na trudne warunki strażaków.

Noc z piątku na sobotę przyniosła ze sobą początki uderzenia zimy, o którym ostrzegało IMGW . W miejscowości Wawrzka (woj. małopolskie) 70-letnia kobieta zadzwoniła na straż z prośbą o pomoc.

Seniorka potrzebowała pilnie butli z tlenem. Silne opady śniegu doprowadziły do awarii sieci energetycznej, a to sprawiło, że kobieta nie mogła korzystać z koncentratora tlenu, a wymagała ciągłego podłączenia do urządzenia.

Strażacy ruszyli na pomoc, wóz wypadł z drogi

Była godzina 23:15, gdy druhowie z OSP Wawrzka wsiedli do samochodu bojowego i ruszyli do 70-latki. Mimo ostrożności ciężki samochód przegrał walkę z zaspami śniegu.

- W wyniku intensywnych opadów śniegu dojazd do miejsca zdarzenia był niemożliwy, samochód pożarniczy zsunął się z jezdni na pobocze — przekazała Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu.

Strażacy nie chcieli dać za wygraną. Wiedzieli, że 70-latka potrzebuje natychmiastowej pomocy. Wzięli butlę z tlenem w ręce i ruszyli poprzez śnieżycę. Na pieszo przeszli jeszcze 500 metrów.

70-latka nie przeżyła, pomoc przyszłą zbyt późno

Niestety potwierdziły się najgorsze obawy. - Po przybyciu na miejsce zdarzenia uzyskano informację od rodziny, że prawdopodobnie 70-letnia kobieta już nie żyje — dodała straż pożarna z Nowego Sącza.

Druhowie nie wyczuli czynności życiowych u 70-latki. Zrezygnowano z podjęcia resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Lekarz wezwany na miejsce potwierdził zgon seniorki.

Strażacy nie zdążyli, a unieruchomiony w rowie wóz nie mógł być dysponowany do kolejnych zdarzeń. Wyciąganie samochodu przez ciągniki trwało aż trzy godziny.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Zachęcamy do wsparcia zbiórki , której celem jest zakup 30 kamizelek kuloodpornych dla ukraińskich żołnierzy walczących na froncie. Każda wpłata ma fundamentalne znaczenie! Taka kamizelka bardzo często ratuje życie: nic nie zastąpi kamizelki, jeśli chodzi o skuteczną ochronę krytycznie ważnego obszaru, m.in. serca i płuc. 

Jeśli masz kamizelkę, postrzał może skończyć się tylko dużym siniakiem. Brak kamizelki w przypadku trafienia oznaczać może śmierć lub w najlepszym razie ciężką ranę, która angażuje wiele osób i duże pieniądze podczas ewakuacji, leczenia i rehabilitacji, bez gwarancji powrotu do pełnego zdrowia. Pomóżmy razem ocalić życie ukraińskich żołnierzy!

Tagi:

Podobne artykuły

Wiadomości

Samochód niemal wjechał w wózek na pasach dla pieszych. Było o krok od tragedii
Czytaj więcej >

Polska

Gang trucicieli usłyszał zarzuty. Oburzające, co robili seniorom
Czytaj więcej >

Wiadomości

16-letni Krzysztof Dymiński zaginął. Mama nastolatka opublikowała apel
Czytaj więcej >

Wiadomości

Ciężarna 33-latka zmarła w szpitalu. Rodzina zabrała głos, na jaw wyszła przyczyna śmierci
Czytaj więcej >

Polska

Wstrząsające nagranie z polskiej myjni obiegło sieć. Świadkowie próbowali reagować
Czytaj więcej >

Polska

Ksiądz miał dotykać uczennice na religii. Dyrektorka zareagowała, wieś chciała wywieźć ją na taczkach
Czytaj więcej >
Agata Jaroszewska

Redaktor portalu Goniec.pl. Studiowałam na Uniwersytecie Warszawskim oraz w Szkole Głównej Służby Pożarniczej. Interesuję się głównie problemami społecznymi oraz zagadnieniami związanymi z kulturą. W swojej pracy skupiam się na nagłaśnianiu ważnych i istotnych spraw w skali lokalnej, a do opisywanych spraw zawsze podchodzę bezstronnie. Moją pasją jest etnologia, szczególnie kwestie związane z kulturowym uwarunkowaniem społeczeństwa oraz dawne wierzenia. Szczególną uwagę przywiązuję do historii mówionej, gdzie nie ma jedynej i słusznej wersji wydarzeń historycznych. Przez trzy lata prowadziłam badania etnograficzne na terenie Ukrainy. Na Huculszczyźnie rozmawiałam ze świadkami historii na temat ich wspomnień o szkołach prowadzonych przez Polaków, czy prześladowaniu grekokatolików w czasie delegalizacji tego Kościoła na tamtejszych terenach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]