Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Wiadomości > Ławrow skomentował pomysł Kaczyńskiego dotyczący interwencji NATO
Jakub Bujnik
Jakub Bujnik 19.03.2022 17:05

Ławrow skomentował pomysł Kaczyńskiego dotyczący interwencji NATO

lawrow-kaczynski
Piotr Molecki/East News - MAXIM SHEMETOV/AFP/East News

Minister spraw zagranicznych Federacji Rosyjskiej Siergiej Ławrow skomentował pomysł Jarosława Kaczyńskiego odnośnie wysłania na Ukrainę sił pokojowych NATO. Według niego, pomysł wicepremiera jest „demagogiczny", a członkowie sojuszu muszą być realistami.

Ławrow zasugerował, że poprzez wprowadzenie pokojowych sił NATO, Polska będzie chciała przejąc zachodnie tereny Ukrainy.

- Nie wykluczam, że gdyby nagle taka decyzja została podjęta, to zakładałaby, że podstawą takich sił pokojowych byłby polski kontyngent, który przejąłby kontrolę nad zachodnią Ukrainą, na czele z Lwowem. I pozostałby tam długi okres. Wydaje mi się, że taki właśnie jest plan - stwierdził szef rosyjskiej dyplomacji cytowany przez agencję TASS.

Według rosyjskiego ministra spraw zagranicznych, Polska inicjatywa sprowadzenia sił pokojowych NATO na Ukrainę jest demagogiczna, a członkowie NATO zrozumieją, że muszą być realistami.

Kaczyński w Kijowie mówił o potrzebie misji pokojowej NATO

Komentarz Siergieja Ławrowa to następstwo słów wicepremiera Kaczyńskiego, które powiedział w Kijowie podczas wizyty delegacji Polski, Czech i Słowenii. Prezes Prawa i Sprawiedliwości podkreślił, że Ukraina potrzebuję nie tylko solidarności i uznania, ale czynów i odwagi społeczności międzynarodowej.

- Chcę tutaj w Kijowie powiedzieć kilka słów, które zwrócone są do przywódców państw Unii Europejskiej, państw NATO. Chciałbym odwołać się do ich sumień, ale także do ich konsekwencji. Oni głoszą pewne zasady, my te zasady podzielamy. Ale jeżeli takie zasady się głosi, to trzeba z nich wyciągać także wnioski - powiedział Jarosław Kaczyński po spotkaniu z prezydentem Zełenskim.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Źródło: Goniec.pl, TASS, Bankier.pl