Goniec.pl
Lawina komentarzy po homofobicznym wystąpieniu Putina. “To musiał pisać Czarnek!!!"

YURI KOCHETKOV/AFP/East News, Pawel Wodzynski/East News

Lawina komentarzy po homofobicznym wystąpieniu Putina. “To musiał pisać Czarnek!"

1 Października 2022

Autor tekstu:

Ada Rymaszewska

Piątkowe przemówienie Władimira Putina, traktujące głównie o barbarzyńskiej aneksji ziem Ukrainy, dotyczyło również szeroko pojmowanej wojny z Zachodem, w tym ze środowiskami LGBT, pojmowanymi jako śmiertelne zagrożenie. Te śmiałe sformułowania wywołały w sieci istną burzę i nasunęły internautom na myśl ciekawe skojarzenia. Użytkownicy sieci stwierdzili bowiem, że wywód dyktatora łudząco przypomina narrację jednego z polskich polityków.

Informacje w tym artykule zostały zweryfikowane w dwóch niezależnych źródłach.

Życie osób należących do społeczności LGBT jest w Rosji istnym utrapieniem. Pod panowaniem Putina zmianie uległa choćby Konstytucja, która zakazuje zawierania małżeństw przez osoby tej samej płci i adoptowania dzieci przez osoby transpłciowe.

Władimir Putin Andrzej Duda

"Równie dobrze Putin może ogłosić aneksję Księżyca czy Marsa". Ostre reakcje na decyzję dyktatora

CZYTAJ DALEJ

Rosyjscy parlamentarzyści chcą także rozszerzenia zakazu promowania "nietradycyjnych" związków seksualnych na nieletnich, tak, aby obejmował też osoby dorosłe. Wszystko to w imię obrony tradycyjnej moralności przed wypaczeniami płynącymi ze zgniłego Zachodu.

Czytając te słowa nie można oprzeć się wrażeniu, że podobne sformułowania nie są nam obce i już gdzieś je słyszeliśmy, choć widzami rosyjskiej telewizji nie jesteśmy. Nic więc dziwnego, że gdy Putin znów poruszył temat osób LGBT, w sieci zaroiło się od sugestywnych porównań.

Putin obrońcą moralności

Władimir Putin zorganizował swój piątkowy propagandowy spektakl głównie po to, by oznajmić całemu światu, że dopiął swego i zaanektował te ukraińskie ziemie, na które od dawna ostrzył sobie pazury.

Oczywiście, według linii Kremla, to ich mieszkańcy wyrazili wolę na dołączenie do Federacji Rosyjskiej, jednak żadne słowa nie zmażą prawdy, jaką jest to, że był to kolejny akt pogwałcenia międzynarodowego prawa przez rosyjskiego przywódcę.

Wygłaszając przemówienie, Putin pysznił się i przechwalał, mówiąc o potędze Rosji i gardząc Zachodem, dając do zrozumienia, że to jego kraj jest wzorem wszelkich cnót, mającym do spełnienia fundamentalne zadania.

Po tym wszystkim przyszedł już ostatecznie czas na porządne uderzenie w Zachód, które polegało głównie na sączeniu bzdur i konfabulowaniu.

- Chcą z nas zrobić kolonię, nie chodzi im o współpracę, ale o grabież. Boją się naszej filozofii i kultury. Oni nie potrzebują Rosji – ale Rosja jest potrzebna nam - grzmiał.

Zdaniem Putina, Zachodowi zależy na niszczeniu tradycji, a to zakrawa już o "satanizm". Satrapa cytował więc "słowa Chrystusa", a następnie przeszedł do straszenia "zagrożeniami".

- Czy chcemy, by w Rosji zamiast mamy i taty był rodzic 1, rodzic 2 a może i rodzic 3. Czy w szkołach dzieci od początku mają się uczyć, zachować, które prowadzą do wymierania – i dowiadywać się o operacji zmiany płci? To nie do przyjęcia. My mamy inną, swoją przyszłość - mówił, stawiając się w pozycji obrońcy Rosjan m.in. przed rzekomo forsowaną przez Zachód zmianą płci.

Przemysław Czarnek

Przemysław Czarnek wycofuje się z kontrowersyjnych słów. Polityk zamieścił zaskakujące oświadczenie

CZYTAJ DALEJ

Rosyjski przywódca niczym Przemysław Czarnek?

Wstrząsające fragmenty przemówienia Putina o osobach LGBT nie pozostały niezauważone przez polskich internautów i komentatorów, którym nie zajęło zbyt długo, by połączyć kropki i wywnioskować, że taki tok myślenia nie jest nad Wisłą niczym nowym.

W końcu nie kto inny, jak Zjednoczona Prawica opowiada o zepsuciu na Zachodzie, straszy osobami LGBT, gender i adopcją dzieci przez pary homoseksualne, przy czym przodownikiem jest zdecydowanie minister edukacji Przemysław Czarnek.

- Jest też o LGBT. Putin: chcemy, żeby w szkole uczono dzieci czegoś, co prowadzi do degradacji i śmierci? O jakimś gender? - cytował na Twitterze redaktor naczelny Onetu Bartosz Węglarczyk, na co jeden z użytkowników sieci odpowiadał: “To musiał pisać Czarnek!!!"

Pod kolejnymi cytatami pojawiały się podobnie brzmiące spostrzeżenia. - Gdzieś już to słyszałam. Czarnek? Prezes? - zastanawiała się użytkowniczka Twittera, pisząca pod nickiem Yashima. Natomiast Paweł Orzechowski, komentując fragment o satanizmie, retorycznie zapytał, czy są to słowa Putina, Czarnka, Zbigniewa Ziobry czy kogoś z PiS-u.

- Nie, żeby coś, ale to putinowe straszenie LGBT i Zachodem to jakieś takie znajome - ocenił Bartłomiej Kucharski. - Czarnek lubi to - odpisał mu użytkownik pod nickiem Maciej.

Będzie nam miło, jeśli jutro rano odwiedzisz naszą stronę główną - Goniec.pl

Andrzej Iwanczuk/REPORTER

Andrzej Duda przesadził, Polacy nigdy mu tego nie wybaczą. Czarnek nie był lepszy, afera za aferą

Miniony rok nie należał do najłatwiejszych. Polacy usiłowali poradzić sobie z trudami codzienności i kolejnymi problemami, nierzadko pomstując polityków zasiadających w rządzie. Nie zabrakło jednak momentów, kiedy włodarze naszego kraju popełniali gafy, które wywoływały łzy rozbawienia. Zapraszamy do obejrzenia galerii i przypomnienia sobie najbardziej kultowych sytuacji. / fot. Andrzej Iwańczuk/REPORTER

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: Radio ZET, OKO.Press

Tagi:

Ada RymaszewskaAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Wcześniej pracowałam w redakcjach TVN24, Kontakt24 oraz b2-biznes.pl. Jestem absolwentką dziennikarstwa i medioznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim, a obecnie studiuję politologię. Interesuję się polityką, lubię być na bieżąco z wydarzeniami z kraju i ze świata.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: adrianna.rymaszewska@goniec.pl

Podobne artykuły

Donald Tusk

Wiadomości

Opozycja razem czy osobno? Polacy zdecydowali

Czytaj więcej >
Myśleli, że nie żyje, a on był w areszcie. Sąsiedzi do dziś na widok pana Jarosława krzyczą "Cześć, nieboszczyk"

Wiadomości

Warszawa: Kilka miesięcy po pogrzebie do jej drzwi zapukał nieboszczyk. Zbladła i zaniemówiła

Czytaj więcej >
Kamil Bortniczuk

Wiadomości

Katolicka fundacja promuje sport. Gdzie podziały się rządowe pieniądze?

Czytaj więcej >
Antoni Macierewicz

Wiadomości

Szef klubu PiS wygryzie Macierewicza? Politycy ujawniają

Czytaj więcej >
Rzecznik PiS skomentował słowa Jarosława Kaczyńskiego o "zniszczeniu tych ludzi". Niewiarygodne, kim się zasłonił

Wiadomości

Burza po słowach Jarosława Kaczyńskiego. Rzecznik PiS nieudolnie broni prezesa

Czytaj więcej >
Szokujące słowa Magdaleny Ogórek na antenie TVP Info. Nie do wiary, do czego wezwała prezenterka

Wiadomości

Oburzające słowa Magdaleny Ogórek na antenie TVP Info. Prezenterka nawołuje do buntu

Czytaj więcej >