Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Książę William wysłał list do Harry'ego po śmierci królowej Elżbiety II. W mediach aż huczy
Eryk Błaszak
Eryk Błaszak 11.09.2022 11:25

Książę William wysłał list do Harry'ego po śmierci królowej Elżbiety II. W mediach aż huczy

Czy śmierć królowej Elżbiety II naprawi nadszarpnięte braterskie więzy?
CHRIS JACKSON/AFP/East News

Książęta William i Harry pojawili się wczoraj wspólnie z małżonkami przed bramami zamku w Windsorze, by powitać się ze zgromadzonymi poddanymi i oddać hołd zmarłej w czwartek królowej Elżbiecie II. Okazuje się, że to starszy z braci napisał list i zaprosił młodszego brata z małżonką. Czy to koniec waśni między nimi?

Książęta William i Harry znów razem

Obie pary przybyły wczoraj z wizytacją w Windsorze, by pojawić się przed bramami zamku i obejrzeć kwiaty złożone przez żałobników. Gdy tylko para wyszła wspólnie z samochodu, zgromadzony tłum nie ukrywał swych emocji.

Czy wspólna celebracja ceremonii żałobnej w związku ze śmiercią królowej, ale nade wszystko babki, zjednoczy ze sobą poróżnionych książąt i braci? W brytyjskich mediach aż huczy, bowiem jak podaje tamtejsza prasa, to William zaprosił Harry'ego z Meghan do wspólnego oddania hołdu nieżyjącej babci.

Informator z Pałacu Kensington twierdzi, że William wysłał list do brata w sobotę o godz. 11. Zapewne właśnie w ten sposób wyciągnął rękę, by zażegnać wewnętrzny konflikt w rodzinie.

Jest to o tyle zaskoczenie, bowiem jak można było usłyszeć, jeszcze w dniu śmierci Jej Królewskiej Mości, bracia, choć oddaleni od siebie o zaledwie kilkaset metrów nie spotkali się osobiście na terenie zamku w Windsorze, gdzie obaj przebywali nim udali się do umierającej królowej.

Miało to świadczyć o ciągłych urazach jakie chowają względem siebie książęta William i Harry. I choć wspólne wyjście do poddanych wydawać się może kamieniem milowym w ociepleniu wzajemnych stosunków, to chłodna analiza nakazuje zachować spory dystans. Należy bowiem pamiętać, iż książę Harry przybył do umierającej babki jako ostatni z członków rodziny, a wyjechał jako pierwszy dnia następnego.

Chłodne braterstwo książąt

Kryzys we wzajemnych relacjach oficjalnie zaczął się w 2020 r., kiedy to książę Harry wraz ze swoją partnerką Meghan Markle podjęli decyzję o wycofaniu się z pełnienia obowiązków w ramach rodziny królewskiej i wyprowadzili się na stałe do USA.

Wtedy też w mediach poczęły pojawiać się informacje o waśniach i różnicach dzielących obu braci, choć do dziś nie wiadomo czy konflikt ten należy rozłożyć między książęta czy też między młodszym z nich a całym dworem.

W 2021 r. w wywiadzie udzielonym legendarnej Oprah Winfrey, Harry i Meghan zrzucili bomby na całą rodzinę królewską. Wtedy też cały świat dowiedział się o panującym na dworze rasizmie, uciszaniu oraz braku poszanowania dla Meghan, która miała przez to myśli samobójcze.

Z kolei książę Harry przekazał, iż przestał otrzymywać przelewy od ojca, a wszelkie połączenia telefoniczne ten od niego odrzuca. Wywiad zdawał się zrywać wszelkie więzy, zaś sposób i forma jego udzielenia (w trakcie rozmowy Meghan miała wyraźnie widoczną bransoletkę upamiętniającą księżną Dianę) musiała wbić nóż w serce księcia Williama.

Jedyną osobą, która stanowiła pomost pomiędzy nimi, pozostawała niezmiennie królowa Elżbieta II, usiłująca załagodzić powstałe napięcie. I choć wczorajsze spotkanie obu braci niewiele może zmienić, to wspólne zdjęcia zapisały się w historii.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: RadioZET.pl/tvn24.pl/Goniec.pl