Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Ksiądz został "pogoniony" z parafii. Dostał tylko kilka godzin na spakowanie się
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 24.10.2023 20:19

Ksiądz został "pogoniony" z parafii. Dostał tylko kilka godzin na spakowanie się

kościół ksiądz
screen google maps; materiały własne

Ksiądz z parafii w Tymbarku nagle zniknął z kościoła. Kapłan miał mieć tylko kilka godzin na spakowanie swoich rzeczy. Wierni słysząc tę wiadomość na niedzielnej mszy, zdębieli. 48-letni Rafał S. objęty jest procedurą wyjaśniającą zarzuty. W sprawę zaangażowana jest również prokuratura. O co chodzi?

Ksiądz nagle zniknął z parafii, wierni są zaskoczeni

Ksiądz Rafał S. Cieszył się sympatią wśród wiernych parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Tymbarku. Wikariuszem był tam dwa lata, ale nagle zniknął.

Tymbark huczy od plotek, a wierni wprost mówią o tym, że ksiądz “został pogoniony”. Proboszcz poinformował o niespodziewanym odwołaniu wikariusza podczas mszy w niedzielę (22.10). Jego wypowiedź była bardzo krótka i tylko podsyciła sprawę księdza.

Zabójstwo 6-latka w Gdyni, Grzegorz Borys poszukiwany. Policjanci znaleźli list

Tajemnicze zgłoszenie i tajemnicze postępowanie wobec księdza

Tymbark w niejasnych okolicznościach stracił księdza. - W związku z sytuacją, która wymaga wyjaśnienia, ks. Rafał został odwołany z funkcji wikariusza w naszej parafii - przekazał podczas mszy proboszcz. Jak wskazuje Fakt, 48-letni wikariusz usłyszał, że ma tylko kilka godzin na zabranie swoich rzeczy i wyjazd.

ZOBACZ: Poszła załatwić pogrzeb. Kwota za kwadrans modlitwy ścięła ją z nóg

Co się stało? Wierni nie wiedzą i wskazują, że lubili księdza Rafała. Diecezja tarnowska milczy jak zaklęta i nie chce podać szczegółów dotyczących odwołania kapłana z parafii w Tymbarku. - W wyniku dokonanego zgłoszenia, została uruchomiona procedura dochodzenia wstępnego, która dotyczy uprawdopodobnienia wysuwanych zarzutów wobec księdza - przekazał ks. Ryszard Nowak w rozmowie z lokalnym portalem sadeczanin.info.

Diecezja zakłada, że zarzuty wobec księdza mogą się potwierdzić? Jeśli tak, to “ostanie wdrożone dalsze postępowanie”. - Na razie jest jeszcze za wczesny etap, żeby podawać konkrety - dodał ks. Nowak. Równie tajemnicza na temat ”pogonionego” z parafii księdza jest prokuratura, gdzie toczy się śledztwo.

Prokuratura potwierdza, ale nie zdradza szczegółów na temat sprawy księdza

Sprawę księdza Rafała prowadzi Prokuratura Rejonowa w Limanowej. Śledczy nie chcą wchodzić w szczegóły na temat duszpasterza, który od dwóch lat służył w parafii w Tymbarku.

ZOBACZ: Nie żyje młody ksiądz. Cała parafia w żałobie, miał tylko 33 lata

- Dla dobra tej sprawy oraz osób, których dotyczy mogę jedynie przekazać, że zarejestrowano sprawę księdza w powiecie limanowskim i jest prowadzone postępowanie - stwierdził lakonicznie prokurator Mirosław Kazan.

Źródło: fakt