NASI DZIENNIKARZE
Janusz Schwertner
Mateusz Baczyński
Jakub Wątor
Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Ksiądz Tomasz Z. zorganizował orgię na plebanii. Kuria w końcu zabrała głos
Zuzanna Ptaszyńska
Zuzanna Ptaszyńska 25.09.2023 21:11

Ksiądz Tomasz Z. zorganizował orgię na plebanii. Kuria w końcu zabrała głos

Ksiądz
Sebbi Strauch/Unsplash

Orgia na plebanii w Dąbrowie Górniczej to jeden z najgłośniej dyskutowanych tematów ostatnich dni. Inicjatora skandalicznej imprezy, księdza Tomasza Z., właśnie spotkały pierwsze poważne konsekwencje.

Skandal seksualny na plebanii w Dąbrowie Górniczej

Nie milkną echa skandalu, który miał miejsce w Dąbrowie Górniczej. To tam, w nocy z 30 na 31 sierpnia na terenie parafii Najświętszej Maryi Panny Anielskiej, odbyła się orgia z udziałem księży i pracownika seksualnego. Sprawa być może zostałaby zamieciona pod dywan, gdyby nie to, że zaproszony mężczyzna potrzebował pomocy medycznej. Spanikowani duchowni nie chcieli jednak wpuścić na plebanię ratowników medycznych.

Inicjatorem imprezy był 48-letni ksiądz Tomasz Z. Konsekwencje wobec kapłana jako pierwsze wyciągnęło wydawnictwo katolickiego tygodnika "Niedziela". Duchowny był bowiem redaktorem dodatku do pisma, tj. "Niedzieli Sosnowieckiej".

Ze strony internetowej ww. tytułu szybko zniknęły dane księdza. Według ustaleń dziennikarzy Wirtualnych Mediów przełożeni Tomasza Z. rozpoczęli już proces rozwiązania umowy z duchownym. To jednak nie koniec.

Znany architekt odnowił dom Jerzego Połomskiego. "W tym domu nie ma drzwi, są same okna"

Ks. Tomasz Z. został pozbawiony wszystkich urzędów i funkcji kościelnych

Diecezja Sosnowiecka podjęła już kilka decyzji odnośnie do księdza. W oficjalnym komunikacie opublikowanym na stronie kurii poinformowano, że Tomasz Z. został surowo ukarany.

- Ks. Tomasz Z., którego udział w tym, co wydarzyło się w Dąbrowie Górniczej w nocy z 30 na 31 sierpnia, nie budzi żadnych wątpliwości, został 21 września br. pozbawiony wszystkich urzędów i funkcji kościelnych do czasu wyjaśnienia sprawy i skierowany do zamieszkania poza parafią - czytamy.

Jest oświadczenie kurii

Dyrektor Biura Prasowego Diecezji Sosnowieckiej ks. Przemysław Lech przekazał również, że kuria jest "zdeterminowana, aby to zło wyrwać z korzeniami".

- Kuria Diecezjalna w Sosnowcu deklaruje, że, działając z poszanowaniem obowiązującego prawa, zrobi wszystko, co jest w jej zasięgu, aby sprawę wyjaśnić, a winnych surowo ukarać - dodał w oświadczeniu ks. Lech.

Z kolei biskup sosnowiecki opublikował w piątek (22.09) specjalny list dotyczący imprezy na plebanii parafii NMP w Dąbrowie Górniczej. - Niedawne wydarzenia napełniły nas wielkim bólem, wstydem i złością w związku z tym, co się tam wydarzyło - napisał bp Grzegorz Kaszak. Hierarcha nie chce, by każdy ksiądz służący w parafii w Dąbrowie Górniczej był oceniany przez pryzmat imprezy z mężczyzną świadczącym usługi seksualne. 

Źródło: Wirtualne Media, Biuro Prasowe Diecezji Sosnowieckiej