Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Społeczeństwo > Ksiądz dostał pytanie o spowiedź i komunię. Zaskakujące słowa
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 09.03.2024 09:08

Ksiądz dostał pytanie o spowiedź i komunię. Zaskakujące słowa

ksiądz, komunia
Fot.: (zdj. ilustracyjne) Unsplash.com/Thays Orrico

Coraz częściej Polacy szukają odpowiedzi na tematy związane z Kościołem w internecie. Kolejni księża pojawiający się na platformach sami zachęcają do tego, by pytać i rozwiewać wątpliwości. Popularny na TikToku kapłan otrzymał kluczowe dla wiernej pytanie. Poszło o spowiedź i komunię. Jego odpowiedź może zaskoczyć.

Ksiądz dostął pytanie o komunię i spowiedź

TikTok nieoczekiwanie stał się miejscem, gdzie konta księżom należą do popularniejszych kont. Internetowa ewangelizacja to sposób na walczenie z laicyzacją społeczeństwa. Ksiądz Piotr Jarosiewicz należy do jednych z najbardziej znanych kapłanów, którzy codziennie wrzucają nagrania i tłumaczą zawiłości oraz problemy dotyczące wiary.

Niedawno ksiądz otrzymał pytanie od obserwatorki. Dotyczyło ono kwestii spowiedzi oraz komunii świętej przyjmowanej podczas mszy w kościele. Kobieta nie była pewna, czy może korzystać z tych przywilejów w związku z tym, iż znajduje się ze swoim mężem w stanie separacji.

Rachoń prosi o pieniądze dla TV Republika. Zaskoczył oświadczeniem

Ksiądz rozwiał wątpliwości

Pytanie dotyczące tego, czy osoby w stanie separacji mogą przyjmować komunię i się spowiadać nie zaskoczyło księdza. Opublikował on nagranie z odpowiedzią, która dla sporej części jego obserwatorów mogła być zaskoczeniem.

ZOBACZ: Panna młoda podała ceny, jakie chciał ksiądz. Zaniemówiła z wrażenia

- Separacja jest to czasowe, bądź stałe oddzielenie od małżonka z jakichś uzasadnionych przyczyn. Nie wiąże się to z zerwaniem węzła małżeńskiego. Więc tak. Można korzystać z sakramentu pokuty i przystępować do komunii świętej - wyjaśnił ksiądz Piotr Jarosiewicz.

Komentarze pod nagraniem księdza nie są łagodne

Nagranie z odpowiedzią na wątpliwości dotyczące spowiedzi i komunii dotarło do ogromnej liczby osób. Internauci postanowili tłumnie skomentować film księdza i większa część z nich nie hamowała języka. Niektórzy wprost ujawnili, że świadomie ignorują wskazania kościelne i nauki księży.

ZOBACZ: Kaszewiak wkurzył się na Jaworowicz. Wyszedł ze studia “Sprawy dla reportera”

- Ja bez spowiedzi w kościele i tak do komunii przystępuję. Wystarczy mi, że w modlitwie przed Bogiem się wyspowiadam - oświadczył jeden z komentujących.

- Rozwiodłam się z człowiekiem, który notorycznie mnie zdradzał i źle traktował dzieci. 6 lat próbowałam ratować związek, więc dlaczego również ponoszę grzech ciężki? - pytała księdza rozgoryczona wierna.

Źródło: tiktok, o2.pl