Goniec.pl
Ksiądz z Wałbrzycha

Kadr z wideo na kanale youtube.com/DanielKawka

Skandaliczne zachowanie księdza. Kłócił się z kierowcą samochodu, padały niecenzuralne słowa

12 Marca 2021

Autor tekstu:

Kamil Matuszak

Udostępnij:

Do niecodziennej sytuacji z udziałem księdza doszło przed jednym z kościołów w Wałbrzychu. Kierowca zaparkował w miejscu, które nie przypadło do gustu duchownemu. Rozpoczęła się kłótnia, podczas której użyto mocnych słów

Ksiądz z parafii pw. Świętego Wojciecha Biskupa i Męczennika w Wałbrzychu kłócił się przed kościołem z kierowcą, który zaparkował w miejscu, które nie przypadło do gustu duchownemu. W czwartek, 11 marca do sieci trafiło wideo, które pokazuje, do jak bardzo zaciętej wymiany zdań doszło pomiędzy mężczyznami.

Kłótnia księdza z kierowcą

Nikt nie spodziewał się, że kapłan, który podszedł do mężczyzn siedzących w samochodzie tak szybko da się sprowokować. Od początku wyraźnie było widać, że księdzu nie podoba się to, gdzie samochodem stanęła dwójka panów.

Kapłan postanowił podjąć się interwencji, ale nie spodziewał się dwóch rzeczy: tego, że kierujący pojazdem rozpocznie agresywną wymianę zdań, a dodatkowo rozpocznie nagrywanie całej dyskusji. Duchowny w dość prosty sposób dał się sprowokować, ale słowa, jakie padają z jego ust, trzeba uznać za skandaliczne.

Na nagraniu słychać, że mężczyzna w samochodzie nie zamierza odpuszczać, ani też dać za wygraną. Co, zamiast dać księdzu do myślenia, sprawiło, że posunął się do retoryki, która nie przystoją komuś, kto znajduje się w stanie kapłańskim.

- Pan nie ma prawa tutaj wjeżdżać - rozpoczął ksiądz - Ale dlaczego?! - zareagował kierowca - Dlatego, że ja tak mówię - kontynuował duchowny. Kierujący pojazdem nie odpuścił i chciał się dowiedzieć, dlaczego nie może parkować w tym miejscu.

Nagranie w sieci, internauci podzieleni

Dużym zaskoczeniem była jednak prędkość, z jaką dyskusja o parkowaniu przerodziła się w wyzwiska, zarzuty o pedofilię i... wyzywanie matek od prostytutek. Ostatnie stwierdzenie pada z ust kapłana. Okazuje się, że był to tylko początek zażartej i niespodziewanej dyskusji.

Nagranie wywołało spore poruszenie w sieci, gdzie zostało udostępnione. Komentujący zwracają uwagę na skandaliczne zachowanie księdza - osobie duchownej nie przystoi taki język - ale pojawiły się również głosy, że kierowca nie zachował się wcale lepiej. Poniżej możecie zobaczyć całe wideo.

Kuria wydała oświadczenie

Do zachowania kapłana błyskawicznie odniosła się Kuria Biskupia w Świdnicy, która postanowiła zabrać głos w tej sprawie i potępić zachowanie księdza. Zapewniono, że zostanie on ukarany zgodnie z przepisami Kodeksu Prawa Kanonicznego. Całość oświadczenia:

- W związku z publikacją na kanale YouTube nagannego i gorszącego zachowania duchownego diecezji świdnickiej z dnia 11 marca 2021 r., Świdnicka Kuria Biskupia oświadcza, iż w trybie pilnym została przeprowadzona rozmowa dyscyplinująca z tym duchownym. Równocześnie Kuria ubolewa, że postawa duchownego była wysoce niestosowna i wywołała niepotrzebne emocje oraz zgorszenie. Duchowny, został ukarany naganą przewidzianą przepisami Kodeksu Prawa Kanonicznego. Wobec powyższego duchowny wyraził żal, że doszło do tego rodzaju zdarzenia, i przeprasza wszystkich, którzy poczuli się tą sytuacją urażeni i zgorszeni.

Artykuły polecane przez redakcję portalu Goniec.pl:

  • Polska żona arabskiego szejka. Kobieta wyjawia szczegóły o życiu w Dubaju

  • Rodzice zainstalowali kamerę w pokoju dziecka. Rano dokonali niepokojącego odkrycia

  • Lech Wałęsa opłakuje przyjaciela. Ogromna żałoba w rodzinie byłego prezydenta

Podobne artykuły

Abp Gądecki przeprosił za molestowania w kościele

Wiadomości

Gądecki zaczął przepraszać. Padły słowa o molestowaniu nieletnich

Czytaj więcej >
Lekarz ostrzegł rodziców

Wiadomości

Bardzo niepokojące objawy u dzieci, wcześniej ich nie było. Lekarz ostrzega rodziców

Czytaj więcej >
Parada Równości

Wiadomości

O 15:00 wyruszy Parada Równości w Warszawie. Duże utrudnienia w centrum miasta

Czytaj więcej >
Nie żyje Lucinda Riley

Wiadomości

Polki pokochały jej twórczość. Lucinda Riley zmarła w wieku 55 lat po wieloletniej chorobie

Czytaj więcej >

Wiadomości

Aleksander Kwaśniewski boi się meczu Polska:Hiszpania. Skomentował formę drużyny

Czytaj więcej >
Nie żyje 3-letnia Zuzia z Torunia

Wiadomości

Cała Polska trzymała za nią kciuki. Zuzia zmarła po kilkunastu dniach w szpitalu

Czytaj więcej >