Goniec.pl
Królowa Elżbieta II i książę Filip

SplashNews.com/East News

Królowa Elżbieta II była przy księciu Filipie, gdy umierał

10 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Kamil Matuszak

Udostępnij:

Książę Filip umarł w piątek rano w wieku 99 lat w swoim łóżku w Zamku Windsor. Pojawiają się nowe informacje o okolicznościach jego śmierci. W ostatnich chwilach towarzyszyła mu jego żona, królowa Elżbieta II.

Brytyjskie media donoszą o okolicznościach śmierci księcia Filipa, który odszedł w piątek rano w wieku 99 lat. Prasa na Wyspach Brytyjskich poinformowała, że odszedł we własnym łóżku i na własnych warunkach. Podobno książę Filip był świadomy tego, że jego stan zdrowia się pogarsza.

Ostatnie chwile życia księcia Filipa

Najważniejsze dla męża królowej miało być to, by ostatnie chwile swojego życia spędził w zamku Windsor, który tak bardzo uwielbiał. Chciał również, by jego finałowym momentom towarzyszyła jego żona, Elżbieta II i by znajdowała się u jego boku.

Informator brytyjskiej gazety The Post blisko związany z rodziną królewską miał przekazać informację, że ostatni pobyt księcia Filipa w szpitalu, który trwał 28 dni, miał mu pomóc w dotrwaniu do setnych urodzin. W trakcie tej długiej wizyty w placówce medycznej książę wielokrotnie chciał wypisać się na własne życzenie.

Podobno książę Filip miał być informowany przez lekarzy, że jest poważnie chory i wypisanie się ze szpitala będzie skutkowało pogarszaniem się jego stanu. Podobno wcale go to nie obchodziło, po prostu nie chciał zgodzić się na to, by umrzeć w szpitalu.

Książę Filip chciał odejść z żoną u boku

Chciał przenieść się do swojego domu, w którym mógłby dożyć ostatnich chwil. A te nadeszły 9 kwietnia. Podobno to nie wszystkie zaskakujące informacje o wydarzeniach z finałowych dni życia księcia Filipa. Rozmówca brytyjskiego Metro donosi o czymś jeszcze.

Źródło przekazało również informację, że mąż brytyjskiej królowej w swoich ostatnich dniach życia miał często rozmawiać i konsultować się ze swoim synem, księciem Karolem. Podobno mieli wyjaśnić sobie wszystkie sprawy i „powiedzieć wszystko, co było do powiedzenia”.

Książę Karol miał być jedynym gościem, który odwiedzał ojca w szpitalu, a także jednym z niewielu osób, które regularnie pojawiały się w Windsorze. Podobno spędzali wiele godzin razem, ciągle rozmawiając. Informatorzy przekazali również prasie, że książę Filip nie chciał, aby jego stan wprowadzał zamieszanie - wszystkie sprawy miały mieć naturalny przebieg.

Książę Filip miał problemy ze zdrowiem

Książę Filip został zabrany do domu, bo chciał dokonać żywota we własnym łóżku, a nie w szpitalu. Książę Edynburga chciał również, aby w ostatnich chwilach towarzyszyła mu jego ukochana, królowa Elżbieta II. - Filip umarł spokojnie ze swoją ukochaną Lilibet u boku - przekazało „The Telegraph”.

Książę Filip w połowie lutego trafił do szpitala króla Edwarda VII w Londynie, gdzie został skierowany po tym, jak źle się poczuł. Miało być to działanie zapobiegawcze. W marcu natomiast przeszedł zabieg kardiochirurgiczny, w związku z istniejącą wcześniej choroba serca. Przebywał wówczas w placówce aż 28 dni, co było jego najdłuższym pobytem w instytucji medycznej.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

  • Rozpoczęła się msza pogrzebowa Krzysztofa Krawczyka

  • Nie żyje Władysław Szustorowski z „Sanatorium miłości”

  • Warszawa: obchody rocznicy katastrofy smoleńskiej. Są przepychanki i pierwsi zatrzymani

Kamil Matuszak

Studiował filologię polską, bo chciał opanować język i literaturę, by stać się rzetelnym dziennikarzem. Po wszystkim trafił do… agencji marketingowych, w których odpowiedzialny był za media społecznościowe. Po kilku latach rozpoczął pisanie i wydawanie portalu z wiadomościami. Zakochany w filmach i serialach, w wolnych chwilach rozbudowuje kolekcję winyli, poszukując ulubionych albumów.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@goniec.pl

Podobne artykuły

koronawirus

Wiadomości

Prof. Krzysztof Tomasiewicz: "To początek czwartej fali, która potrwa przynajmniej dwa miesiące"

Czytaj więcej >
Monika Bawaj

Wiadomości

Tarnowskie Góry: Zaginęła 15-letnia Monika Bawaj. Policja prosi o pomoc

Czytaj więcej >
Dariusz Ś.

Wiadomości

Radny Nowoczesnej znęcał się nad żoną. Nie pójdzie do więzienia

Czytaj więcej >
policja

Wiadomości

Kontrowersyjny projekt zmian kar dla pijanych kierowców. W grze konfiskata pojazdu

Czytaj więcej >
Andrzej Duda

Wiadomości

Prezydent: rząd chciał, żeby stan wyjątkowy trwał trzy miesiące

Czytaj więcej >

Wiadomości

Poznań: Pomimo reanimacji zmarł 2,5-latek, który wypadł z okna

Czytaj więcej >