Goniec.pl > Polska > Kolejne brutalne pobicie, brał w nim udział 16-latek. Agresorzy wszystko nagrali
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 14.03.2023 09:44

Kolejne brutalne pobicie, brał w nim udział 16-latek. Agresorzy wszystko nagrali

Brutalne pobicie w Chełmży
(zdj. ilustracyjne) Komisariat Chełmża

Kolejne brutalne pobicie z udziałem nieletnich. Zdarzenie miało miejsce w Gorzowie Wielkopolskim (woj. lubuskie) i zostało nagrane przez oprawców. Ofiarą jest 20-letni mężczyzna, który ma rozległe obrażenia twarzy. - Zaatakowało go kilka znanych mu osób. Sytuacja miała mieć miejsce dwukrotnie w krótkim odstępie czasu - przekazał kom. Grzegorz Jaroszewicz.

Brutalne pobicie w Gorzowie Wielkopolskim

Pobicie w Gorzowie Wielkopolskim. 20-latek został dotkliwie zaatakowany przez grupę znajomych. Wszyscy uczestnicy zdarzenia są młodzi, co w kontekście ostatnich wydarzeń w tym przede wszystkim śmierci 16-letniego Eryka z Zamościa wywołuje niepokój dotyczący tego, co dzieje się w polskim społeczeństwie.

Do brutalnego pobicia w Gorzowie Wielkopolskim doszło w czwartek 9 marca, ale dopiero niedawno policja zdecydowała się na ujawnienie okoliczności zdarzenia. Około godziny 19 policjanci otrzymali zgłoszenie o pobitym 20-latku. 

Kiedy funkcjonariusze dojechali na miejsce, szybko zauważyli zmasakrowaną twarz młodego mężczyzny. Atak miał miejsce w okolicach mostu Lubuskiego. Po pobiciu agresorzy uciekli. 

Biedronka ogłosiła prawdziwy hit. Tego jeszcze nie było, dostaniesz pieniądze i produkty zupełnie za darmo

Agresorzy wszystko nagrali

- 20-latek miał widoczne rozległe obrażenia twarzy - przekazał komisarz Grzegorz Jaroszewicz z Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim. Kiedy interweniujący policjanci zaopiekowali się pobitym mężczyzną, ruszyli na poszukiwania grupy odpowiedzialnej za jego stan. 

- Na ulicy Nadbrzeżnej policjanci zauważyli dwie osoby, które mogły mieć związek z tym zdarzeniem. Funkcjonariusze zatrzymali 18- i 21-latka - zrelacjonował kom. Jaroszewicz.

Szybko ustalono, że to nie wszyscy agresorzy odpowiedzialni za pobicie. Zatrzymano kolejne dwie osoby: 18-latka i 16-latka. Cała grupa została przewieziona do komendy policji i tam wyszło na jaw, że całe pobicie zostało utrwalone telefonem. - Na nagraniu widać, jak pokrzywdzony został brutalnie zaatakowany. Podejrzani uderzali go po całym ciele, był także kopany w głowę. Materiał jest zabezpieczony jako dowód w postępowaniu - wyjaśnił kom. Grzegorz Jaroszewicz. 

16-latek trafił do schroniska dla nieletnich

Sprawa jest wyjaśniana, ale nie ulega wątpliwości, że pobicie 20-latka wpisuje się w ostatnie tragiczne wydarzenia w całym kraju. 16-latek zamieszany w sprawę nie wróci na razie do domu. Sąd rodzinny zdecydował, że umieszczony zostanie w schronisku dla nieletnich na okres trzech miesięcy. 

Pozostali zatrzymani objęci zostali tymczasowym aresztem. W sobotę 11 marca, a więc dwa dni po pobiciu nieopodal mostu w Gorzowie Wielkopolskim, sąd potwierdził, że najbliższe trzy miesiące dwóch 18-latków i 21-latek spędzą za kratkami.