Kinga Rusin nie wytrzymała Żródło: instagram.com/kingarusin

Kinga Rusin ostro skrytykowała rząd

4 Maj 2021 Mateusz SidorekMateusz Sidorek

Kinga Rusin wydała ważne oświadczenie za pośrednictwem mediów społecznościowych. W dniu obchodów rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja znana prezenterka telewizyjna otwarcie skrytykowała rządzącą partię oraz odniosła się do Krajowego Programu Odbudowy. Pod wpisem pojawiło się wiele słów wsparcia.

Od pewnego czasu Kinga Rusin coraz częściej komentuje w mediach społecznościowych bieżące wydarzenia społeczno-polityczne. Znana prezenterka wielokrotnie już krytykowała Prawo i Sprawiedliwość za szkodliwe działania. Choć wyprowadziła się z Polski, los kraju nadal nie jest dla niej obojętny.

Nie tak dawno w życiu Kingi Rusin zaszły ogromne zmiany. Kojarzona ze stacją TVN dziennikarka odeszła z „Dzień dobry TVN” – śniadaniówki, której stała się twarzą. Po zrezygnowaniu ze współpracy z telewizją postanowiła opuścić Polskę. Spakowała się ze swoim mężem i przeprowadziła się na Malediwy.

Kinga Rusin komentuje bieżące wydarzenia

Choć Kinga Rusin już od kilku miesięcy żyje otoczona pięknymi widokami, to nie zapomina o Polsce. Nadal śledzi bieżące wydarzenia, do których dochodzi w ojczyźnie. Dziennikarka nie ogranicza się jedynie do zamieszczania rajskich kadrów na swoim Instagramie.

Była gwiazda TVN dobrze poznała siłę mediów społecznościowych i wykorzystuje ją między innymi do tego, by otwarcie krytykować rządy Prawa i Sprawiedliwości. Dzisiaj tj. 4 maja postanowiła po raz kolejny przypomnieć o szkodliwej działalności polityków.

Cena pogrzebu w Polsce jest ogromna. Po śmierci rodzina może mieć problemCena pogrzebu w Polsce jest ogromna. Po śmierci rodzina może mieć problemCzytaj dalej

Prezenterka telewizyjna odniosła się do obchodzonej dzień wcześniej rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja, zarzucając partii rządzącej łamanie podstawowych praw. Celebrytka sama pojawiła się na zdjęciu z konstytucją w dłoniach.

Była twarz „Dzień dobry TVN” poruszyła temat Krajowego Programu Odbudowy. Oświadczyła też, że politycy Prawa i Sprawiedliwości przeciwstawiają się unijnym przepisom. Ostrzegła też wszystkich przed tym, by nie dać oszukać się członkom partii rządzącej.

Kończąc swój apel, dziennikarka zwróciła się jeszcze do opozycji, by nie zapomnieli o zajęciu odpowiedniej strony podczas głosowania nad Krajowym Programem Odbudowy. Celebrytka ma nadzieję wpłynąć na przekonania Polaków. Pod jej wpisem pojawiło się wiele słów wsparcia.

Kinga Rusin mówi o problemach

Internauci, którzy regularnie przeglądają Instagram Kingi Rusin, mogli już trafić na wiele wpisów społeczno-politycznych. Niedawno dziennikarka nakłaniała do podpisywania petycji w obronie środowiska naturalnego.

Zdaniem byłej gwiazdy TVN rząd działa na szkodę polskich lasów. Prezenterka telewizyjna otwarcie sprzeciwiła się wycince lasów. Zachęciła też do chronienia Puszczy Białowieskiej oraz Karpackiego. Zajęła również stanowisko w sprawie Rzecznika Praw Obywatelskich Adama Bodnara.

Wielu osobom podoba się, że Kinga Rusin nadal porusza sprawy ważne dla Polski, choć już nie mieszka w kraju. Poniżej publikujemy całe oświadczenie dziennikarki.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: Jastrząb Post; Instagram

Następny artykuł