Goniec.pl > Wiadomości > Tajemnica małżeństwa Putinów. Była żona "cara Rosji" wyzwoliła się spod rządów tyrana
Ada Rymaszewska
Ada Rymaszewska 27.02.2022 13:17

Tajemnica małżeństwa Putinów. Była żona "cara Rosji" wyzwoliła się spod rządów tyrana

Wikimedia/The Presidential Press and Information Office
Wikimedia/The Presidential Press and Information Office

Władimir Putin to człowiek wielu tajemnic. Jedną z nich są związki prezydenta Rosji, w tym trwające 30 lat małżeństwo z Ludmiłą Aleksandrowną, zakończone rozstaniem. Najprawdopodobniej to kobieta podjęła decyzję o opuszczeniu męża, mając dość życia w cieniu tyrana. Kilka lat temu publicznie nazwała go "wampirem".

Władimir Putin, jak na prawdziwego dyktatora przystało, nigdy nie mówi o swoim życiu prywatnym, jedynie podsycając plotki na jego temat. Nieco więcej wiemy od jego byłej partnerki, Ludmiły Aleksandrownej, choć i to są jedynie strzępy informacji.

Trudne małżeństwo Putinów

Ludmiła Aleksandrowna poznała Władimira Putina, gdy miała zaledwie 22 lata. Pierwszy raz para spotkała w Sankt Petersburgu na koncercie w teatrze. Aleksandrowna była wówczas stewardessą.

Jak zdradziła po latach biografowi męża, nie była to miłość od pierwszego wejrzenia. Co więcej, Putin dopiero po roku przyznał się partnerce, że jest funkcjonariuszem KGB. Po dwóch kolejnych latach wzięli w końcu ślub. Niedługo potem, rok po roku, na świat przyszły ich dwie córki - Marija i Jekaterina.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

Od początku w małżeństwie Putinów to przyszły prezydent Rosji rozdawał wszystkie karty. Od wyboru imion dla potomnych po kierunek studiów żony. Zmusił też Ludmiłę, by poszła na kurs pisania na maszynie.

>>> ZOBACZ NASZĄ RELACJĘ NA ŻYWO <<<

Kiedyś kobieta nazwała nawet męża "wampirem", ten zaś w wywiadzie dla "The Moscow Times" powiedział, że każdy, kto wytrzyma z nią dłużej niż trzy tygodnie, jest bohaterem.

Ciche rozstanie i nowe życie

Aleksandrowna przez 30 lat wytrzymywała wszystkie humory swojego małżonka. Żyła w jego cieniu, niezbyt lgnąc do blasku fleszy. Plotki głosiły nawet, że Putin zamknął ją w klasztorze albo, że zdradził ją z rosyjską gimnastyczką, co nigdy nie zostało ani potwierdzone, ani całkowicie wykluczone.

Jednak to małżonka "cara Rosji" miała powiedzieć w końcu "dość" i zdecydować o rozstaniu. Ogłoszenie tej decyzji opinii publicznej miało być szczegółowo zaplanowane. Zarówno Putin, jak i jego żona zapewniali, że pozostaną przyjaciółmi.

Po tym, jak małżeństwo się rozpadło, Aleksandrowna zakochała się w młodszym o prawie 20 lat Arturze Oczerietnym. W 2019 roku kupiła udziały w jednym z dziesięciu największych dostawców mikrokredytów w Rosji. Wiedzie więc dosyć dostatnie życie.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami z Twojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres [email protected]