Goniec.pl
Grzegorz Braun

Karczemna awantura w Sejmie. Gosiewska pokazała Braunowi, gdzie jego miejsce

1 Października 2022

Autor tekstu:

Jan Jałowczyk

W trakcie ostatnich obrad sejmu doszło do ostrej wymiany zdań pomiędzy Grzegorzem Braunem a wicemarszałek Małgorzatą Gosiewską. Posłanka PiS odsyłała Brauna "do Moskwy". Poseł Konfederacji nie pozostawał dłużny, zalecając, by ta udała się "do obory".

Grzegorz Braun nie pierwszy raz udowadnia, że w kwestii wojny wywołanej przez Federację Rosyjską na terenie Ukrainy, bliżej mu do agresora niż ofiary niesprawiedliwej napaści. W ostatnich dniach poseł Konfederacji zorganizował w Warszawie antyukraińską manifestację, która przemaszerowała przez centrum Warszawy z hasłami "Tu jest Polska, nie Bruksela, tu Bandery się nie wspiera!" oraz "Tu jest Polska, nie Ukropol!".

Flaga ONZ

Rezolucja potępiająca aneksję terytoriów Ukrainy odrzucona. Rosja skorzystała z prawa weta

CZYTAJ DALEJ

Tym razem poseł Braun dał wyraz swoim poglądom na sali plenarnej sejmu, co wywołało kłótnię z wicemarszałkinią sejmu, Małgorzatą Gosiewską. Poglądy doszukującego się spisku w sejmowej ustawie konfederaty nie przypadły do gustu posłance partii rządzącej, która zwróciła się do niego w ostrych słowach.

Grzegorz Braun wietrzy spisek

- Już teraz, jesienią tego roku zaczną działać pewne automatyzmy prawne, odnoszące się do przybyszów zza naszej wschodniej granicy. Będą oni mogli ubiegać się o prawo stałego pobytu, na początek na dwa lata. A właśnie od przełomu lutego i marca 2024 roku ci, którzy przybyli tutaj, uzyskując status uchodźcy, będą mogli występować o nadanie obywatelska polskiego – stwierdził z mównicy sejmowej Grzegorz Braun.

- Ilu spodziewacie się pozyskać nowych wyborców, wdzięcznych przybyszów z Ukrainy, przesiedleńców, których chęć pozostania w granicach Rzeczypospolitej, aktualny ambasador RP w Waszyngtonie ocenia na nie mniej niż 2 miliony? - pytał poseł Konfederacji, kończąc donośnym "stop ukrainizacji Polski!".

Radosław Sikorski, Mateusz Morawiecki

Mocne słowa Mateusza Morawieckiego o Radosławie Sikorskim: "Pionek w grze putinowskiej propagandy"

CZYTAJ DALEJ

Awantura w Sejmie. "Do Moskwy!" i "Do obory!"

Na słowa Grzegorza Brauna nie pozostała obojętna, wicemarszałek Sejmu Małgorzata Gosiewska, która odprowadziła posła do sejmowych ław stwierdzeniem:

- Nie przesiedleńców, tylko ludzi, którzy uciekają przed wojną, przed barbarzyństwem rosyjskim - podniesionym głosem skwitowała Gosiewska, po czym dodała - Do Moskwy! - powtarzając wezwanie za każdym razem, gdy Braun próbował ją przekrzyczeć.

Gdy wicemarszałkini skończyła, Braun rzucił w jej stronę krótkie "do obory!", czego posłanka PiS także nie pozostawiła bez odpowiedzi:

- W oborze to pan siedzi. Proszę tę słomę z butów powyciągać - skwitowała Gosiewska.

Poniżej całość wystąpienia Grzegorza Brauna:

Ustawa, nad którą debatował sejm zakłada możliwość przesunięcia następnych wyborów do samorządów z jesieni 2023 roku na wiosnę 2024 roku.

Będzie nam miło, jeśli jutro rano odwiedzisz naszą stronę główną - Goniec.pl

Władimir Putin o wojnie i terroryzmie. fot. ALEXEY NIKOLSKY/AFP/East News

Tak o wojnie i terroryzmie mówił Władimir Putin. Jego słowa dziś brzmią jak ponury żart

Archiwalne słowa Władimira Putina na temat wojny i terroryzmu rzucają zupełnie nowe światło na jego obecne zachowania. Część słów prezydenta Rosji wydaje się wręcz groteskowa w odniesieniu do wojny w Ukrainie. - Rosja nie prowadzi rozmów z terrorystami, lecz likwiduje ich - mówił w lutym 2004 r. Władimira Putin. Sprawdź, jak wypowiadał się na ten temat. fot. ALEXEY NIKOLSKY/AFP/East News

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Tagi:

Jan JałowczykAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Wiecznie ciekawy świata i ludzi. Interesuję się geopolityką oraz stosunkami międzynarodowymi. Pasjonat muzyki (szczególnie ostrzejszej), piłki nożnej oraz tenisa.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: jan.jalowczyk@goniec.pl

Podobne artykuły

Brazylia: Skarpa osunęła się na drogę. Nie żyją co najmniej dwie osoby, około 30 jest zaginionych

Wiadomości

Brazylia: Skarpa osunęła się na drogę. Nie żyją co najmniej dwie osoby, około 30 jest zaginionych

Czytaj więcej >

Wiadomości

Karczemna awantura w Sejmie. Błaszczak uciszył marszałek i uderzył w opozycję

Czytaj więcej >

Wiadomości

Dolnośląskie: Pociąg uderzył w autobus. Jedna osoba nie żyje

Czytaj więcej >

Wiadomości

Nie żyje Jiang Zemin. Były prezydent Chin odszedł w wieku 96 lat

Czytaj więcej >
"Polskie bezpieczeństwo jest zagrożone"

Wiadomości

"Polskie bezpieczeństwo jest zagrożone". Generał ocenił propozycję polskiego MON

Czytaj więcej >

Wiadomości

Strzały na ulicach Wałbrzycha. Agresorzy biegali w centrum z tasakiem i atrapą broni

Czytaj więcej >