Goniec.pl

Karczemna awantura w Sejmie. Gosiewska pokazała Braunowi, gdzie jego miejsce

1 Października 2022

Autor tekstu:

Jan Jałowczyk

W trakcie ostatnich obrad sejmu doszło do ostrej wymiany zdań pomiędzy Grzegorzem Braunem a wicemarszałek Małgorzatą Gosiewską. Posłanka PiS odsyłała Brauna "do Moskwy". Poseł Konfederacji nie pozostawał dłużny, zalecając, by ta udała się "do obory".

Grzegorz Braun nie pierwszy raz udowadnia, że w kwestii wojny wywołanej przez Federację Rosyjską na terenie Ukrainy, bliżej mu do agresora niż ofiary niesprawiedliwej napaści. W ostatnich dniach poseł Konfederacji zorganizował w Warszawie antyukraińską manifestację, która przemaszerowała przez centrum Warszawy z hasłami "Tu jest Polska, nie Bruksela, tu Bandery się nie wspiera!" oraz "Tu jest Polska, nie Ukropol!".

Tym razem poseł Braun dał wyraz swoim poglądom na sali plenarnej sejmu, co wywołało kłótnię z wicemarszałkinią sejmu, Małgorzatą Gosiewską. Poglądy doszukującego się spisku w sejmowej ustawie konfederaty nie przypadły do gustu posłance partii rządzącej, która zwróciła się do niego w ostrych słowach.

Grzegorz Braun wietrzy spisek

- Już teraz, jesienią tego roku zaczną działać pewne automatyzmy prawne, odnoszące się do przybyszów zza naszej wschodniej granicy. Będą oni mogli ubiegać się o prawo stałego pobytu, na początek na dwa lata. A właśnie od przełomu lutego i marca 2024 roku ci, którzy przybyli tutaj, uzyskując status uchodźcy, będą mogli występować o nadanie obywatelska polskiego – stwierdził z mównicy sejmowej Grzegorz Braun.

- Ilu spodziewacie się pozyskać nowych wyborców, wdzięcznych przybyszów z Ukrainy, przesiedleńców, których chęć pozostania w granicach Rzeczypospolitej, aktualny ambasador RP w Waszyngtonie ocenia na nie mniej niż 2 miliony? - pytał poseł Konfederacji, kończąc donośnym "stop ukrainizacji Polski!".

Awantura w Sejmie. "Do Moskwy!" i "Do obory!"

Na słowa Grzegorza Brauna nie pozostała obojętna, wicemarszałek Sejmu Małgorzata Gosiewska, która odprowadziła posła do sejmowych ław stwierdzeniem:

- Nie przesiedleńców, tylko ludzi, którzy uciekają przed wojną, przed barbarzyństwem rosyjskim - podniesionym głosem skwitowała Gosiewska, po czym dodała - Do Moskwy! - powtarzając wezwanie za każdym razem, gdy Braun próbował ją przekrzyczeć.

Gdy wicemarszałkini skończyła, Braun rzucił w jej stronę krótkie "do obory!", czego posłanka PiS także nie pozostawiła bez odpowiedzi:

- W oborze to pan siedzi. Proszę tę słomę z butów powyciągać - skwitowała Gosiewska.

Poniżej całość wystąpienia Grzegorza Brauna:

Ustawa, nad którą debatował sejm zakłada możliwość przesunięcia następnych wyborów do samorządów z jesieni 2023 roku na wiosnę 2024 roku.

Będzie nam miło, jeśli jutro rano odwiedzisz naszą stronę główną - Goniec.pl

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Tagi:

Podobne artykuły

Wiadomości

Sekretarz PiS rozwiał wszelkie wątpliwości. Zdradził, co się dzieje ze zdrowiem Jarosława Kaczyńskiego
Czytaj więcej >

Polityka

Donald Tusk w Sosnowcu. Mężczyzna krzyczał i w końcu dostał mikrofon, wtedy się zaczęło
Czytaj więcej >

Wiadomości

Donald Tusk zapowiedział "babciowe". Aż 1500 zł miesięcznie
Czytaj więcej >

Wiadomości

Donald Tusk opublikował nowy film i rozpętał potężną burzę. Politycy PiS podnieśli lament
Czytaj więcej >

Polityka

"Obolały i osłabiony". Jarosław Kaczyński póki co nie jest w stanie poprowadzić PiS w kampanii?
Czytaj więcej >

Polityka

Politycy i reklamy na Facebooku. Premier inwestuje w autopromocję równowartość swojej pensji
Czytaj więcej >
Jan Jałowczyk

Redaktor portalu Goniec.pl. Wiecznie ciekawy świata i ludzi. Interesuję się geopolityką oraz stosunkami międzynarodowymi. Pasjonat muzyki (szczególnie ostrzejszej), piłki nożnej oraz tenisa.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]