Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Warszawa: Potworne odkrycie nad Wisłą. Przypadkowy wędkarz natknął się na dryfujące ludzkie zwłoki
Ada Rymaszewska
Ada Rymaszewska 01.10.2022 10:30

Warszawa: Potworne odkrycie nad Wisłą. Przypadkowy wędkarz natknął się na dryfujące ludzkie zwłoki

Sąsiedzi byli zszokowani po usłyszeniu informacji o morderstwie w swojej dzielnicy.
flickr/ Portal NowinyPL

Makabryczne zdarzenie miało miejsce w piątek 30 września nad samym brzegiem Wisły w stolicy. Około godziny 18:00 łowiący ryby w rzece wędkarz zauważył dryfujące na wodzie ludzkie zwłoki. Przerażony mężczyzna bezzwłocznie zawiadomił o znalezisku służby. Sprawa trafiła pod nadzór prokuratora.

Informacje w tym artykule zostały zweryfikowane w dwóch niezależnych źródłach.

Z pewnością nie na takie wrażenia liczył rybak, który w piątek 30 września wybrał się w okolice plaży Spójnia na warszawskim Żoliborzu. Zamiast z siatką pełną ryb, mężczyzna wrócił do domu z towarzyszącymi mu szokiem i przerażeniem, które na pewno nie opuszczą go przez długi czas. A wszystko to przez znalezisko, na jakie natknął się zupełnie przypadkowo.

Szokujące odkrycie w Wiśle

Było już około godziny 18, ale pogodna aura i przejrzyste niebo sprzyjały widoczności, zachęcając zapewne rybaka, by nie zwijał jeszcze swojej wędki i cierpliwie obserwował spławik.

Zamiast poruszającego się elementu, który w usta chwycić miała złapana przez niego ryba, ujrzał jednak niepokojący obiekt unoszący się na powierzchni wody i postanowił się mu bliżej przyjrzeć.

Mężczyzna od początku podejrzewał, że tym, co jawi się jego oczom, są ludzkie zwłoki, ale chciał zweryfikować swoje domysły lub też liczył na to, że okaże się, iż jest w błędzie, dlatego dokładnie rozeznał się w sytuacji i ujrzawszy nieruchome ciało człowieka zamarł.

Służby wszczęły dochodzenie

Przerażony natychmiast zawiadomił o swoim odkryciu służby, a te zajęły się wydobyciem zwłok z Wisły, po czym przybyły na miejsce lekarz oficjalnie potwierdził, że znaleziony mężczyzna nie żyje. Konieczne było więc wezwanie prokuratora, który w asyście policji dokonał oględzin.

To, kim jest denat, a także jakie były okoliczności jego śmierci, ma wyjaśnić sekcja zwłok i dochodzenie, prowadzone przez współpracujące ze sobą stołeczne służby.

Będzie nam miło, jeśli jutro rano odwiedzisz naszą stronę główną - Goniec.pl

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: SE, tvnwarszawa.pl

Tagi: Wisła zwłoki