Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Kaczyński ostrzega przed Polską 2050. Hołownia o prezesie PiS: "Hobbit"
Monika Majko
Monika Majko 22.10.2021 14:25

Kaczyński ostrzega przed Polską 2050. Hołownia o prezesie PiS: "Hobbit"

niebieski tekst goniec.pl na białym tle
Piotr Molecki/East News

Lider ruchu Polska 2050 Szymon Hołownia odpowiedział na słowa krytyki ze strony prezesa Prawa i Sprawiedliwości, Jarosława Kaczyńskiego. Wiceprezes Rady Ministrów stwierdził w jednym z wywiadów, że „jeśli można sobie wyobrazić jakieś jeszcze gorsze siły niż te, które stoją za Platformą, to są to te, które stoją za Szymonem Hołownią”.

Jarosław Kaczyński od jakiegoś czasu otwarcie uderza w przedstawicieli ruchu Polska 2050, na którego czele stoi Szymon Hołownia. Między partiami w Sejmie wrze. Jak podkreśliła w rozmowie z serwisem natemat.pl rzeczniczka prasowa Polski 2050 Paulina Hennig-Kloska, świadczy to o strachu PiS, które jest świadome tego, że traci wyborców na rzecz ruchu reprezentowanego przez byłego prezentera TVN.

Szymon Hołownia ostro odpowiedział na krytykę ze strony Jarosława Kaczyńskiego

W środę sam Szymon Hołownia ostro odniósł się do niedawnych słów prezesa PiS. Lider Polski 2050 podkreślił, że jego ruchu Jarosław Kaczyński powinien obawiać się bardziej, niż Platformy Obywatelskiej i każdej innej organizacji na dzisiejszej scenie politycznej.

- My nie będziemy z panem rozmawiać oraz z wyborcami Prawa i Sprawiedliwości, których szanujemy i do których często się zwracamy, o tym, czy na Wiejskiej rezyduje Sauron próbujący wykończyć Rzeczpospolitą, a na Nowogrodzkiej szlachetny Hobbit, który będzie stawiał mu czoła - dodał Hołownia.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

Przedstawiciele ruchu Polska 2050 zapowiadają, że nie mają zamiaru prowadzić jałowych sporów, a ich celem jest rozwiązywanie realnych problemów. Hołownia publicznie zapytał Jarosława Kaczyńskiego m.in. o to, gdzie zniknęło sześć miliardów złotych, które Gazprom zapłacił PGNiG.

Polska 2050 przedstawiła założenia tzw. „piątki Hołownii”

Chodzi o pieniądze, które Polacy mieli nadmiarowo zapłacić operatorom w ramach opłat za gaz. Szymon Hołownia wspomniał również o ponad 24 milionach złotych, które rząd Polski ma otrzymać z handlu uprawnieniami do emisji oraz o podatki i opłaty, mające wpływ na rosnące w zastraszającym tempie ceny benzyny.

- Gdzie są nasze pieniądze, panie Kaczyński? - pytał lider ruchu Polska 2050.

Lider Polski 2050 zaproponował również pięć propozycji naprawczych, nazwanych „piątką Hołownii”. Były dziennikarz apeluje m.in. o przeznaczenie pieniędzy z handlu emisjami na dopłaty do rosnących rachunków za energię oraz budowę odnawialnych źródeł energii, a także zawieszenie realizacji założeń Polskiego Ładu na co najmniej rok, bowiem jego kontynuacja ma skutkować „kolejnym impulsem inflacyjnym”.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: TVN 24