Goniec.pl
Zuchwała kradzież pod kościołem, wierny myślał, że nikt go nie widzi

Zuchwała kradzież pod kościołem w Kraśniku. Wierny myślał, że nikt go nie widzi

7 Grudnia 2022

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Nawet złodzieje chodzą do kościoła. Poranna msza w jednej z kraśnickich parafii zakończyła się kradzieżą samochodu zaparkowanego pod świątynią. 38-letni chrześcijanin tłumaczył policji, że tylko "skorzystał z okazji".

Niecodzienna akcja policji pod kościołem w Kraśniku. Na porannej niedzielnej mszy doszło do zdarzenia, które na pewno będzie wymagało od 38-latka spowiedzi.

Lech Wałęsa znów mówi o tym, że ma za mało pieniędzy. Obraził też swoją żonę i narzeka na wielkość własnej rodziny

Lech Wałęsa znów mówi o tym, że ma za mało pieniędzy. Niebywałe, jak nazwał własną żonę

CZYTAJ DALEJ

Jeden z parafian przyjechał na mszę niebieską mazdą. Kiedy 74-latek wyszedł ze świątyni spostrzegł, że nigdzie nie ma jego auta. Winnym tego "cudu" był inny wierny, który wyszedł z kościoła nieco wcześniej.

Kraśnik: wierny ukradł samochód w czasie niedzielnej mszy

Niedzielna msza na długo zostanie w pamięci wszystkich wiernych z Kraśnika. Chwile grozy przeżył 74-latek, który przyjechał do kościoła samochodem. Mężczyzna zaparkował na parafialnym parkingu i udał się na liturgię.

- Z pośpiechu udał się do kościoła zostawiając w roztargnieniu kluczyki wewnątrz samochodu - przekazał młodszy aspirant Paweł Cieliczko. Policja poinformowała, że jeden z wiernych zachował się w sposób, który nie przystoi chrześcijaninowi.

- 38-letni mieszkaniec powiatu kraśnickiego przed końcem niedzielnej mszy udał się na parking parafialny, gdzie stała zaparkowana Mazda. Gdy zauważył pozostawione w środku kluczyki, wszedł do samochodu i odjechał - poinformował Policja Lubelska.

Jan Nowicki nie żyje, w sobotę wykonano jego ostatnie zdjęcia

Ostatnie zdjęcia Jana Nowickiego. Kilka dni temu uczestniczył w święcie straży pożarnej

CZYTAJ DALEJ

74-letni właściciel Mazdy nie krył zdziwienia oraz niepokoju związanego z faktem, iż auta nie było tam, gdzie je zostawił. - Właściciel Mazdy zgłosił się na kraśnicki komisariat i zawiadomił o kradzieży - podał mł. asp. Paweł Cieliczko.

Złodziej miał pecha, gdyż kradzieży dokonał tuż pod okiem parafialnej kamery. Co więcej, przestępca bardzo szybko został zauważony w skradzionym pojeździe przez jeden z kraśnickich patroli.

Utrzymywał, że tylko "skorzystał z okazji"

74-latek przyznał później, że w czasie mszy doszło do dziwnej sytuacji, która wcześniej nie miała dla właściciela Mazdy większego sensu. - W trakcie nabożeństwa obserwował go dziwnie zachowujący się mężczyzna w kapturze, który jeszcze przed końcem mszy wyszedł ze świątyni - wyjaśniła policja.

Gdy Mazda zniknęła z parafialnego parkingu, wszystko zaczęło układać w całość. - Kamery monitoringu zarejestrowały, że to właśnie wtedy podszedł do pojazdu, zajrzał przez szybę do środka i kiedy zauważył, że samochód jest otwarty, a w środku są kluczyki, wszedł do niego i odjechał - dodał mł. asp. Paweł Cieliczko.

Złodziej przybrał zaskakującą linię obrony. 38-latek stwierdził niejako, że winny kradzieży jest... właściciel Mazdy. - Skoro właściciel nie zamknął pojazdu to "skorzystał z okazji" - powiedział policjant relacjonujący zdarzenie z Kraśnika. Mężczyzna usłyszał już zarzut.

Jednocześnie szybko na jaw wyszło, że 38-latek z powiatu kraśnickiego ma na sumieniu więcej grzechów tego typu. W czerwcu wyjął z otwartego pojazdu dokumentu. Z innego samochodu rzeczy wycenione na kilku tysięcy złotych. W maju natomiast jego łupem padł skuter.

Jarosław Kaczyński

Zapytaliśmy sztucznej inteligencji, jak widzi Kaczyńskiego. Numer 3 zaskakuje, ale 7 to prawdziwa petarda

Jarosław Kaczyński to bez wątpienia jedna z najważniejszych i najpopularniejszych obecnie postaci na polskiej scenie politycznej. Ciężko znaleźć osobę w naszym kraju, która choć raz nie słyszałaby o jego działalności. Postanowiliśmy sprawdzić, jak prezes Prawa i Sprawiedliwości widziany jest okiem sztucznej inteligencji. Niektóre z portretów szefa PiS, które powstały automatycznie na podstawie algorytmów wykorzystywanych przez urządzenia, mogą zaskoczyć.

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

  • Nie żyje Jan Nowicki. Filmowy "Wielki Szu" odszedł nagle w wieku 83 lat

  • Donald Tusk i Jarosław Kaczyński spotkają się na debacie? Były premier odpowiedział na zaproszenie prezesa PiS

  • Jacek Kurski rozpoczął pracę w Banku Światowym. Były prezes TVP zrezygnował z "ambicji politycznych"

Źródło: goniec.pl, materiały policyjne

Tagi:

Agata JaroszewskaAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Studiowałam na Uniwersytecie Warszawskim oraz w Szkole Głównej Służby Pożarniczej. Interesuję się głównie problemami społecznymi oraz zagadnieniami związanymi z kulturą. W swojej pracy skupiam się na nagłaśnianiu ważnych i istotnych spraw w skali lokalnej, a do opisywanych spraw zawsze podchodzę bezstronnie. Moją pasją jest etnologia, szczególnie kwestie związane z kulturowym uwarunkowaniem społeczeństwa oraz dawne wierzenia. Szczególną uwagę przywiązuję do historii mówionej, gdzie nie ma jedynej i słusznej wersji wydarzeń historycznych. Przez trzy lata prowadziłam badania etnograficzne na terenie Ukrainy. Na Huculszczyźnie rozmawiałam ze świadkami historii na temat ich wspomnień o szkołach prowadzonych przez Polaków, czy prześladowaniu grekokatolików w czasie delegalizacji tego Kościoła na tamtejszych terenach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: agata.jaroszewska@goniec.pl

Podobne artykuły

Świeczki, Iberion, Strażak, OSP Górniki

Wiadomości

Bytom: 23-letni strażak OSP Górniki nie żyje. Zginął w strasznych okolicznościach

Czytaj więcej >
Nicole Sochacki-Wójcicka, Mama Ginekolog, afera, instagram

Wiadomości

Ostra reakcja NFZ na wywody Mamy Ginekolog. Celebrytka ma problem

Czytaj więcej >
Zaginiony Bartosz, Zaginiony z Wrocławia, nie żyje, policja, sygnał, kogut policyjny

Wiadomości

24-letni Bartosz nie żyje. Spełnił się najczarniejszy scenariusz

Czytaj więcej >

Wiadomości

500 plus i 300 plus trafią do kieszeni seniorów? Jest jeden warunek

Czytaj więcej >

Wiadomości

Policjanci wykryli u niego 1,5 promila alkoholu. Kierowca autobusu schwytany przez policjantów

Czytaj więcej >

Wiadomości

Policjant z Zawiercia, który zginął w wypadku był pijany. Zadziwiające wyniki badań

Czytaj więcej >