Goniec.pl
Aleksander i Jolanta Kwaśniewscy

Jan Bielecki/East News

Jolanta Kwaśniewska ma powikłania po koronawirusie. Zmaga się z zapaleniem nerek

3 Marca 2021

Autor tekstu:

Kamil Matuszak

Udostępnij:

Jolanta Kwaśniewska wraz z mężem niedawno zarazili się koronawirusem i dość ciężko przeszli chorobę. Niestety była para prezydencka musi mierzyć się z powikłaniami. W przypadku byłej pierwszej damy sytuacja jest dość poważna - cierpi obecnie na zapalenie

Jolanta Kwaśniewska i jej mąż Aleksander nie tak dawno poinformowali, że przeszli zakażenie koronawirusem. O chorobie dowiedzieli się w lutym i jak podano w oficjalnym komunikacie oboje dość ciężko przeszli COVID-19. 

Kwaśniewscy ciężko przechodzili koronawirusa

Były prezydent ze względu na objawy i ciężki przebieg zakażenia przebywał w izolacji, a cały czas czuwali przy nim lekarze. Jego żona Jolanta Kwaśniewska również zmagała się z dość dotkliwymi objawami. Przyznała, że do zarażenia doszło pomimo trzymania się ścisłych zaleceń sanitarnych.

Objawy byłej pary prezydenckiej przypominały na początku zwykłe przeziębienie, ale na późniejszym etapie gwałtowny wzrost temperatury, a także osłabienie organizmu spowodowały, że Kwaśniewscy postanowili przebadać się w kierunku koronawirusa.

Ostatnio Aleksander Kwaśniewski w rozmowie z Faktem przekazał najświeższe informacje odnośnie stanu zdrowia - swojego oraz małżonki. Przyznał, że pomimo przebytego już zakażenia nadal męczy go uciążliwy kaszel. Zdradził także, że gorzej wygląda sytuacja z Jolantą Kwaśniewską.

Była prezydentowa ma powikłania

Były prezydent przekazał wiadomość, że jego żona zachorowała na zapalenie nerek. Jest to powikłanie, będące konsekwencją zakażenia koronawirusem: - Żona nie miała gorączki, u niej hospitalizacja była dwudniowa. Ale teraz Jolę dopadło zapalenie nerek, które prawdopodobnie związane jest z przechorowanym już koronawirusem - powiedział Kwaśniewski Faktowi.

Aleksander Kwaśniewski dodał także, że samo zakażenie przebiegało u niego o wiele bardziej dokuczliwe. Miał bardzo wysoką gorączkę, a przez tydzień był nawet hospitalizowany: - Przez dwa tygodnie miałem 39 stopni gorączki. Tydzień byłem w szpitalu. Otrzymywałem kroplówkę i tlen. Nikomu tego nie życzę - wyznał były prezydent podczas rozmowy z Faktem.

Jolanta i Aleksander Kwaśniewscy przebywają w Szwajcarii

Była para prezydencka przebywa obecnie w Szwajcarii, gdzie od Bożego Narodzenia towarzyszą mieszkającej tam siostrze Aleksandra Kwaśniewskiego, która niedawno została wdową. Kwaśniewscy wyjechali do niej, by zadbać o jej samopoczucie i podtrzymać na duchu w tym trudnym czasie.

Na razie muszą jednak skupiać się również na swoim zdrowiu, które zostało nadszarpnięte przez zakażenie koronawirusem. Sam były prezydent przyznał, że ich rekonwalescencja po przebyciu COVID-19 zajmie jeszcze trochę czasu.

Artykuły polecane przez redakcję portalu Goniec.pl:

  • Rząd rozważa wprowadzenie uciążliwych obostrzeń. "To jeden z wariantów"

  • Dziecko szło samotnie wzdłuż ruchliwej drogi. Rodzice ukarali je za nieporządek?

  • 15-latka z Warszawy zaatakowała matkę nożem kuchennym. Krzyczała, że ją zabije

Podobne artykuły

Abp Gądecki przeprosił za molestowania w kościele

Wiadomości

Gądecki zaczął przepraszać. Padły słowa o molestowaniu nieletnich

Czytaj więcej >
Lekarz ostrzegł rodziców

Wiadomości

Bardzo niepokojące objawy u dzieci, wcześniej ich nie było. Lekarz ostrzega rodziców

Czytaj więcej >
Parada Równości

Wiadomości

O 15:00 wyruszy Parada Równości w Warszawie. Duże utrudnienia w centrum miasta

Czytaj więcej >
Nie żyje Lucinda Riley

Wiadomości

Polki pokochały jej twórczość. Lucinda Riley zmarła w wieku 55 lat po wieloletniej chorobie

Czytaj więcej >

Wiadomości

Aleksander Kwaśniewski boi się meczu Polska:Hiszpania. Skomentował formę drużyny

Czytaj więcej >
Nie żyje 3-letnia Zuzia z Torunia

Wiadomości

Cała Polska trzymała za nią kciuki. Zuzia zmarła po kilkunastu dniach w szpitalu

Czytaj więcej >