Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Joe Biden w Polsce. W Warszawie szykują się bardzo duże utrudnienia
Eryk Błaszak
Eryk Błaszak 19.02.2023 18:35

Joe Biden w Polsce. W Warszawie szykują się bardzo duże utrudnienia

21 lutego Joe Biden wyląduje w Polsce.
MANDEL NGAN/AFP/East News

Już w najbliższy wtorek w godzinach porannych samolot z Joe Bidenem na pokładzie wyląduje w Polsce. Na wizytę tę pieczołowicie przygotowują się polskie władze. Jak podały media, w Warszawie wylądował już Boeing C-17 Globemaster III wyposażony w sprzęt amerykańskiego prezydenta. Mieszkańcy stolicy muszą liczyć się z poważnymi utrudnieniami w komunikacji miejskiej.

Joe Biden w Polsce. Warszawa szykuje się na wizytę

21 lutego dojdzie do długo wyczekiwanej wizyty Joe Bidena, który przybędzie tego dnia do Polski. Amerykański prezydent ma spotkać się z Andrzejem Dudą oraz wziąć udział w Nadzwyczajnym Szczycie Dziewiątki Bukaresztańskiej NATO.

Jak podają polskie i zagraniczne media, odwiedziny prezydenta USA związane są bezpośrednio ze zbliżającą się rocznicą rosyjskiej napaści na Ukrainę, która nastąpiła 24 lutego ubiegłego roku. Joe Biden oprócz podziękowań skierowanych do narodu Polskiego ma zapewnić o jedności całego Sojuszu Północnoatlantyckiego, dając jasny sygnał Władimirowi Putinowi, by nie ważył się czynić dalszych imperialnych kroków.

W związku z ogromnym przedsięwzięciem logistycznym, jakim jest pieczołowity plan wspomnianej wizyty, mieszkańcy Warszawy muszą być przygotowani na liczne utrudnienia ruchu. W wielu miejscach ulice będą wyłączone, przejazdy zaś mogą być utrudnione. Zmiany obejmą również komunikację miejską, która zostanie we wtorek przeorganizowana. 

 

52-letni pracownik Poczty Polskiej zginął w wypadku. Teraz szukają jego rodziny

Joe Biden w Warszawie. Utrudnienia w ruchu

- Uwaga, przed nami wizyta prezydenta Joe Bidena! […] Od 21 do 22 lutego wprowadzone zostaną duże zmiany w ruchu drogowym, przede wszystkim w rejonie ścisłego centrum Warszawy i Starego Miasta. Ze względu na wymogi organizacji i bezpieczeństwa w czasie wizyty prezydenta USA i przedstawicieli państw Europy Środkowo-Wschodniej na wielu ulicach parkowanie będzie niedozwolone - podało na swojej stronie Miasto Stołeczne Warszawa. 

Już w poniedziałek mogą pojawić się pierwsze utrudnienia w parkowaniu w związku z wyłączeniem wyznaczonych miejsc postojowych, zatok oraz chodników. Niektóre ograniczenia ruchu będą również występowały w trakcie przejazdu kolumn pojazdów z przedstawicielami amerykańskiej administracji państwowej. 

Wtedy też policja będzie czasowo wstrzymywać ruch na ulicach Śródmieścia. Oprócz tego będą również występowały ograniczenia w ruchu pieszych i rowerzystów, które wystąpią w okolicy hoteli, Pałacu Prezydenckiego oraz Zamku Królewskiego. Pełną listę wyłączeń oraz ograniczeń ruchu można znaleźć na stronie Miasta Stołecznego Warszawy. 

 

 

Joe Biden w Polsce. Kiedy wystąpienie?

Według harmonogramu wizyty amerykański prezydent wyląduje w Warszawie w najbliższy wtorek w godzinach porannych i o 17:30 w Arkadach Kubickiego wygłosi przemówienie.

Aby wystąpienie polityka przebiegło zgodnie z planem, około stu osób intensywnie pracuje nad zapewnieniem najwyższej jakości jego przekazu. Pracom tym z kolei bacznie przyglądają się agenci Secret Service. 

- Stawiamy słupy, światło, instalujemy dźwięk. Dzisiaj przyjeżdżają ekipy telewizyjne, multimedia - mówił w rozmowie z  Polsat News Zbigniew Dobrosz, który odpowiada za przygotowanie techniczne.
 

Źródło: Fb/Miasto Stołeczne Warszawa/polsatnews.pl