Goniec.pl

ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Jerzy Owsiak zrywa z tradycją. 31. finał WOŚP inny niż wszystkie

29 Stycznia 2023

Autor tekstu:

Dawid Szczurek

29 stycznia odbywa się już 31. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku zdecydowano, że zebrane środki finansowe przeznaczone zostaną na pomoc w walce z sepsą. Tradycyjnie finałowy dzień zwieńczy "Światełko do Nieba". Tym razem zabraknie jednak ważnego elementu, który towarzyszył temu wydarzeniu w poprzednich latach.

31. finał WOŚP. W 2023 roku celem walka z sepsą

Hasło tegorocznego finału brzmi: "Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich — małych i dużych". Chcąc szczegółowo dowiedzieć się, na co Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy przeznaczy w tym roku zebrane fundusze, udać należy się na stronę internetową fundacji Jerzego Owsiaka.

- Cel to wyposażenie laboratoriów w urządzenia pozwalające na przyspieszenie diagnostyki zakażeń, które mogą doprowadzić do sepsy. Szybsza diagnostyka to lepsza terapia sepsy poprzez sprawne wdrożenie celowanego i skutecznego leczenia antybiotykami. Po raz pierwszy w historii sprzęt kupiony przez WOŚP posłuży pacjentom z różnych grup wiekowych czytamy.

"Światełko do nieba" inne niż poprzednie. Jerzy Owsiak zmienia tradycję

Nieodłącznym elementem, wieńczącym finał WOŚP jest "Światełko do nieba". W tym roku zamykający ten szczególny dzień pokaz odbędzie się na placu Bankowym w Warszawie. Start przewidziany jest na godzinę 20:00.

Jerzy Owsiak zadeklarował jednak, że tegoroczny finał będzie inny niż zwykle. Wybierający się na to wydarzenie, liczyć muszą się z tym, że w tym roku nie będzie tradycyjnego pokazu fajerwerków.

- Nie będzie żadnego strzelania, tak umówiliśmy się z miastem. Chciałem uspokoić wszystkich właścicieli czworonogów — mówił na konferencji założyciel Fundacji.

– Tym razem nie będzie sztucznych ogni. Nie ma na to pozwolenia. Przyjmujemy tę zasadę. Zwłaszcza że plac Bankowy jest blisko bloków mieszkalnych. Plac Defilad jest zupełnie innym miejscem pod tym względem, ponieważ jest bardziej oddalony od mieszkań. Ale nawet z tym nie dyskutujemy, wiemy, że tak ma być. Przygotowaliśmy "światełko do nieba" w formie pokazu muzyczno-świetlnego, z piękną muzyką Dzikiego, czyli Piotrka Chancewicza —tłumaczył Jerzy Owsiak.

Szef WOŚP dodał, że "Światełko do nieba" w 2023 roku powinno być chwilą zadumy, skierowania myśli za naszą wschodnią granicę: - To będzie taki moment, kiedy przez około cztery minuty możemy [...] pomyśleć o Ukrainie, o nas i o tym, że jesteśmy wszyscy razem. 

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: wprost.pl

Zachęcamy do wsparcia zbiórki , której celem jest zakup 30 kamizelek kuloodpornych dla ukraińskich żołnierzy walczących na froncie. Każda wpłata ma fundamentalne znaczenie! Taka kamizelka bardzo często ratuje życie: nic nie zastąpi kamizelki, jeśli chodzi o skuteczną ochronę krytycznie ważnego obszaru, m.in. serca i płuc. Jeśli masz kamizelkę, postrzał może skończyć się tylko dużym siniakiem. Brak kamizelki w przypadku trafienia oznaczać może śmierć lub w najlepszym razie ciężką ranę, która angażuje wiele osób i duże pieniądze podczas ewakuacji, leczenia i rehabilitacji, bez gwarancji powrotu do pełnego zdrowia. Pomóżmy razem ocalić życie ukraińskich żołnierzy!

Tagi:

Podobne artykuły

Wiadomości

13. emerytura trafi na konta emerytów wcześniej. Są dokładne terminy
Czytaj więcej >

Wiadomości

Nie żyje 56-letnia zakonnica. Nie miała żadnych szans na przeżycie
Czytaj więcej >

Wiadomości

Ksiądz zabrał głos ws. bezdzietnych małżeństw. Wiele osób będzie oburzonych, zdumiewające słowa
Czytaj więcej >

Wiadomości

Żałoba w polskiej policji. Nie żyje zaledwie 24-letni funkcjonariusz
Czytaj więcej >

Wiadomości

Dziennikarz oglądał "Wiadomości" TVP przez 10 dni. Wyciągnął zdumiewające wnioski
Czytaj więcej >

Wiadomości

Tragiczna śmierć 53-latka. Instruktor zginął na oczach uczniów
Czytaj więcej >
Dawid Szczurek

Redaktor portalu goniec.pl. Od zawsze czułem się umysłem humanistycznym, ukierunkowanym w stronę dziennikarstwa. Moją pasją od dziecka jest sport, a w szczególności piłka nożna. Z zainteresowaniem śledzę to, co dzieje się w Polsce i na świecie, dzieląc się informacjami z innymi.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]