Goniec.pl
Andrzej Iwanczuk/REPORTER

Andrzej Iwanczuk/REPORTER

Jak zmieniła się Kinga Duda? Córka prezydenta bardzo dorosła w ostatnich latach

30 Lipca 2022

Autor tekstu:

Alicja Czepli

Udostępnij:

Kinga Duda jako "księżniczka Prawa i Sprawiedliwości", od kilku lat jest jedną z najpopularniejszych Polek. Odkąd jej tata został prezydentem w 2015 roku, w życiu młodziutkiej prawniczki sporo się pozmieniało. Wrażenie robi przede wszystkim metamorfoza wyglądu.

Czym się zajmuje córka prezydenta?

Kinga Duda zdobyła popularność, kiedy jej ambitny ojciec podjął decyzję o tym, żeby kandydować na urząd prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Towarzysząca mu na spotkaniach z wyborcami cicha i uśmiechnięta, wówczas dwudziestoletnia, blondynka szybko zaczęła przyciągać uwagę mediów.

Jarosław Kaczyński

Jarosław Kaczyński krytykowany przez partyjnych działaczy. "Powinien zrobić sobie urlop"

CZYTAJ DALEJ

Osoby, które wróżyły jej karierę na miarę Kasi Tusk czy Moniki Miller, nieco się zawiodły. Prezydentówna nie planowała bowiem wielkiej kariery w social mediach, wiedząc zapewne, za przykładem ojca, że kariera prawnicza zaprowadzi ją dalej. Andrzej Duda - co dla wielu dziś może jest szokiem - jest bowiem doktorem nauk prawnych i zarabia krocie na podpisywaniu wszystkiego, co podsunie mu się pod nos.

Córka prezydenta zatem wpisuje się w schemat grzecznej dziewczynki i największą zbrodnią, jakiej na razie się dopuściła, jest palenie papierosów. Jako studentka prawa w Krakowie, śladem swojego ojca, zdobywała najlepsze oceny. Nie ukrywała nigdy, że inspiruje ją praca Andrzeja Dudy - wszystko zatem wskazuje na to, że mamy powody do obaw, że niszczenie polskiego prawodawstwa nie zakończy się na pokoleniu prezydenta.

Kinga Duda przynosi nieustannie dumę swoim rodziców i alma mater, Uniwersytetowi Jagiellońskiemu. Po studiach ukończonych z wyróżnieniem dostała się na prestiżowy program stażowy w Wielkiej Brytanii, gdzie zbierała doświadczenie prawnicze, kosztem kontaktów z rodzicami i chłopakiem. Trudno zatem mówić tutaj o jakiejś wielkiej charakterologicznej zmianie - tak jak była, tak pozostała i pewnie zawsze będzie cichą, uśmiechniętą, piątkową uczennicą.

Metamorfoza Kingi Dudy

Za wielkimi krokami w karierze musi iść jednak zmiana w wizerunku. Kiedy Kinga Duda zaczęła pojawiać się u boku ojca, ubierała się podobnie do swojej matki - wybierała grzeczne garsonki, delikatny makijaż i - sporadycznie - drobną biżuterię.

Dla osoby, która podobnie jak swoja matka, tak rzadko wypowiada się w mediach, jedyną formą wyrażania siebie może być wygląd. Być może dlatego zaczęła przykładać do tego większą wagę i jej styl nieco się zmienił.

Dziś jest już poważną aplikantką prawa, jednak z nieco lepszym wyczuciem stylu niż na studiach. Choć garsonki, marynarki i koszule pozostały, to zdecydowanie łączy je z lepszym wyczuciem (albo zdecydowała się na zatrudnienie stylistki). Jest także lepiej uczesana - stawia na stylowe koki, albo delikatne fale. Na jej szyi, nadgarstkach i palcach gości ładna i zapewne nietania biżuteria.

Kingę Dudę czeka zapewne wielka kariera w branży sterowanej przez kolegów swojego ojca. Podobnie jak Agata Kornhauser-Duda stara się nie wychylać poza to, co mówi mężczyzna w domu, czym generalnie może sporo ugrać. Co prawda miała króciutki epizod nieposłuszeństwa, kiedy w pięknych i mocno wymijających słowach wydała oświadczenie przy okazji Strajków Kobiet, jednak nigdy tej tradycji posiadania własnego zdania nie kontynuowała. Zapewne doszła do wniosku, że tym sposobem dalej zajdzie - i pewnie ma rację.

Kinga Duda

Andrzej Iwanczuk / Reporter

Kinga Duda

Screen z artykułu Super Expressu pt. "Kinga Duda zupełnie odmieniona! Nie ma już sladu po dawnej prezydentównie. Totalna zmiana [ZDJĘCIA]"

Goniec

Andrzej Piaseczny porzucił miasto, żeby żyć na łonie natury. Jego rezydencja w górach robi duże wrażenie

Andrzej Piaseczny choć jest jednym z popularniejszych polskich artystów, nie dba o luksusy i zamiast willi w Warszawie, zdecydował się na zamieszkanie w zupełnie innych warunkach. Z dala od zainteresowania mediów żyje w polskich górach ze swoją ukochaną mamą. Jak wygląda życie Piaska?

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: Goniec.pl

Alicja Czepli Autor

Redaktorka portalu Goniec.pl

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@goniec.pl

Podobne artykuły

atpeka iberion

Wiadomości

Seniorzy muszą wybierać pomiędzy lekami a jedzeniem. 80 proc. nie realizuje wszystkich recept

Czytaj więcej >
kremlin.ru Jakub Szymczuk/KPRM

Wiadomości

"Równie dobrze Putin może ogłosić aneksję Księżyca czy Marsa". Ostre reakcje na decyzję dyktatora

Czytaj więcej >
Karkonoski Park Narodowy/Facebook

Wiadomości

Mamy dopiero wrzesień, a w Polsce już szalała śnieżyca. Mamy nagranie

Czytaj więcej >
Kreml zapowiedział specjalną ceremonię, Władimir Putin podpisze tam ważny dekret

Wiadomości

Władimir Putin anektował kolejne regiony Ukrainy. Zebrani skandowali "Rossija!"

Czytaj więcej >
Flickr/ facebook.com/DorotaOstrowskaFoto/zdjęcie ilustracyjne

Wiadomości

Skandal na cmentarzu. Poszedł na cmentarz i nie znalazł grobu bliskich, ksiądz sprzedał miejsce

Czytaj więcej >
Michał Dworczyk rezygnuje ze stanowiska. Polityk nie będzie już szefem Kancelarii Premiera

Wiadomości

Michał Dworczyk zrezygnował ze stanowiska. Polityk nie będzie już szefem Kancelarii Premiera

Czytaj więcej >