NASI DZIENNIKARZE
Janusz Schwertner
Mateusz Baczyński
Jakub Wątor
Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Anna Maria Siarkowska odchodzi z PiS-u. Solidarna Polska zyskuje nowego posła
Natalia Janus
Natalia Janus 13.05.2022 07:37

Anna Maria Siarkowska odchodzi z PiS-u. Solidarna Polska zyskuje nowego posła

Jarosław Kaczyński
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Niemiła niespodzianka dla Jarosława Kaczyńskiego. Posłanka klubu Prawa i Sprawiedliwości Anna Maria Siarkowska ogłosiła w Sejmie, że przechodzi do Solidarnej Polski. Będzie 20. parlamentarzystką ugrupowania Zbigniewa Ziobry.

Posłanka Anna Maria Siarkowska w czwartek po godzinie 12:00 ogłosiła w Sejmie, że przechodzi do Solidarnej Polski. O tym transferze mówiono już od jakiegoś czasu.

Siarkowska jest znana ze swojej krytycznej postawy wobec restrykcji wprowadzonych po wybuchu pandemii Covid-19. Niechęć do obostrzeń sprawiła, że coraz bliżej było jej do polityków związanych z Solidarną Polską. Wraz z kilkoma innymi politykami, utworzyła w Sejmie zespół tzw. antysanitarystów, sprzeciwiających się tzw. segregacji sanitarnej.

Ziobro: Solidarna Polska rośnie w siłę

- Anna Maria-Siarkowska jest dwudziestym parlamentarzystą Solidarnej Polski, to jest dobry znak, że Solidarna Polska się rozwija - mówił Zbigniew Ziobro na konferencji prasowej w Sejmie. - Rozmawiamy też z innymi parlamentarzystami, którzy deklarują chęć dołączenia do Solidarnej Polski, więc być może to nie jest ostatnia taka konferencja z dobrą nowiną - dodał.

Polityczka zmieni partię, ale tak jak inni politycy Solidarnej Polski, pozostanie w klubie parlamentarnym PiS.

Z kolei sama Anna Maria-Siarkowska stwierdziła, że "z Solidarną Polską łączą ją wspólnota wartości, a także wizja Polski suwerennej, demokratycznej i silnej". Dodała, że według niej "Solidarna Polska jest przyszłością konserwatywnej prawicy".

- Rozmowy z Solidarną Polską nie dotyczyły stanowisk politycznych. Rozmawialiśmy bardzo długo o kwestiach merytorycznych, wizji Polski, bezpieczeństwie narodowym - wymieniała posłanka. - Tak powinny wyglądać rozmowy polityczne, cieszę się, że trafiłam na drużynę, dla której te sprawy są ważne - podsumowała.

Transfer Siarkowskiej to szczególny cios dla Jarosława Kaczyńskiego i PiS-u, ze względu na trwający spór dwóch partii o prezydencką ustawę o Sądzie Najwyższym. Dodatkowo dzień przed ogłoszeniem transferu odbyło się mobilizacyjne spotkanie klubu partii, na którym Jarosław Kaczyński namawiał do jedności. 

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Źródło: onet.pl, Goniec.pl