Goniec.pl
Kaczyński

BLAWICKI PIOTR/East News

Gowin: Jacek Kurski, Adam Bielan i Maciej Łopiński. To ich słucha Jarosław Kaczyński

25 Stycznia 2022

Autor tekstu:

Ada Rymaszewska

Udostępnij:

Wygląda na to, że Jarosław Gowin na dobre wraca do krajowej polityki, odkrywając coraz to nowsze rewelacje na temat działań rządu Zjednoczonej Prawicy. W najnowszym wpisie polityk wyznał, że wielki wpływ na prezesa PiS mają Jacek Kurski i Adam Bielan. Co więcej, Jarosław Kaczyński ma świadomość, że bez telewizji publicznej dziś by już nie rządził.

Miałeś stłuczkę w ciągu 3 lat? Sprawdź czy Ci się należy dopłata lub odszkodowanie od wypłaconej rekompensaty

Jarosław Gowin nie przestaje zaskakiwać. Wtorek 25 stycznia rozpoczął od serii wpisów na Facebooku, które mocno uderzają w Jarosława Kaczyńskiego. Z godziny na godzinę lider Porozumienia zdradza kolejne szokujące fakty. W ostatnim z postów wyznaje, na przykład, całą prawdę na temat telewizji państwowej i jej prezesa.

mąż danuty holeckiej

Kim jest mąż Danuty Holeckiej? Posiada ogromny majątek

CZYTAJ DALEJ

Kurski z pewną pozycją na Nowogrodzkiej

- Wśród osób mających największy wpływ na politykę PiS są Jacek Kurski, Adam Bielan i Maciej Łopiński. Szczególnie mocna jest pozycja prezesa TVP. Kaczyński wielokrotnie mówił mi, że bez wsparcia telewizji PiS nie wygrałby wyborów w 2019 r. W kuluarach rządowych czasem żartowano, że Kurski jest czwartym koalicjantem - napisał.

Cóż, takie wyznanie nie dziwi. Ogromna machina propagandowa, jaką uczyniono z dawnej telewizji publicznej, jest jednym z największych atutów Prawa i Sprawiedliwości. Forsowana przez państwowe media narracja skutecznie werbuje nowych zwolenników Zjednoczonej Prawicy, jednocześnie bezlitośnie depcząc opozycję.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

Wystarczy przypomnieć, że to Jarosław Kaczyński stanął w obronie prezesa TVP Jacka Kurskiego, gdy prezydent zażądał jego głowy w zamian za podpisanie ustawy przeznaczającej 2 mld złotych na publiczną telewizję i radio.

Co prawda, Kurski został odwołany z funkcji prezesa TVP, ale po kilku miesiącach znów zasiadł w fotelu szefa. To wywołało poważny konflikt na linii Kaczyński-Duda, gdyż głowa państwa poczuła się zwyczajnie upokorzona na oczach milionów Polaków.

Z kolei Łopiński to zaufany człowiek PiS. W przeszłości był posłem partii Jarosława Kaczyńskiego, później pracował w Kancelarii Prezydenta, a także przewodniczył radzie nadzorczej TVP. Od niecałego roku jest członkiem rady banku PKO BP.

Gowin: "TVP przeobraziła się w szczujnię"

Jarosław Gowin nie zakończył swojego wpisu tylko na demaskowaniu politycznych przeciwników. Zabierając głos, poniekąd podjął próbę rozliczenia się z przeszłością, przyznając się do pewnych win i błędów.

- Bardzo żałuję głosowania za dodatkowymi pieniędzmi dla TVP, która przeobraziła się w szczujnię. Polityka to sztuka trudnych kompromisów. W tym przypadku poszedłem jednak za daleko - dodał ze skruchą.

ZOBACZ: Krzysztof Bosak NA BAZARZE! Na mrozie OGNIŚCIE krytykuje rząd

Na serię wpisów zareagowali komentatorzy oraz internauci. Ci pierwsi wyrażali podziw dla szczerości Gowina, który publicznie opowiedział o walce z depresją i nagłośnił poważny problem wielu Polaków.

Niestety, nadzwyczajna aktywność i uderzenie w rządy Zjednoczonej Prawicy nie spodobały się zwolennikom PiS i jego koalicjantów. Pod postami pojawiła się lawina nienawistnych komentarzy, podobnych do tych, które wygłasza często właśnie telewizja publiczna.

Jeśli czujesz, że potrzebujesz pomocy, odczuwasz lęk i smutek, masz myśli samobójcze — nie czekaj, zadzwoń pod jeden w numerów pomocowych dostępnych bezpłatnie i czynnych całą dobę, 7 dni w tygodniu:

800 70 22 22 - Centrum Wsparcia dla Osób Dorosłych w Kryzysie Psychicznym

800 12 12 12 - Wsparcie psychologiczne w sytuacji kryzysowej – infolinia dla dzieci, młodzieży i opiekunów

116 111 - Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży

112 - W razie bezpośredniego zagrożenia życia lub zdrowia

Andrzej Iwanczuk/REPORTER
Andrzej Iwańczuk/REPORTER
Piotr Molecki/East News
Andrzej Iwanczuk/REPORTER

Andrzej Duda przesadził, Polacy nigdy mu tego nie wybaczą. Czarnek nie był lepszy, afera za aferą

Miniony rok nie należał do najłatwiejszych. Polacy usiłowali poradzić sobie z trudami codzienności i kolejnymi problemami, nierzadko pomstując polityków zasiadających w rządzie. Nie zabrakło jednak momentów, kiedy włodarze naszego kraju popełniali gafy, które wywoływały łzy rozbawienia. Zapraszamy do obejrzenia galerii i przypomnienia sobie najbardziej kultowych sytuacji. / fot. Andrzej Iwańczuk/REPORTER

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami z Twojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: Goniec.pl

Ada RymaszewskaAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Wcześniej pracowałam w redakcjach TVN24, Kontakt24 oraz b2-biznes.pl. Jestem absolwentką dziennikarstwa i medioznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim, a obecnie studiuję politologię. Interesuję się polityką, lubię być na bieżąco z wydarzeniami z kraju i ze świata.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: adrianna.rymaszewska@goniec.pl

Podobne artykuły

Wiadomości

Obowiązkowa hospitalizacja i kwarantanna. Minister zdrowia podpisał rozporządzenia dot. małpiej ospy

Czytaj więcej >
Pawel Wodzynski/East News, PETRAS MALUKAS/AFP/East News, ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Wiadomości

Sondaż zaufania do polityków. Duda na czele, jest kilka niespodzianek

Czytaj więcej >
Wikimedia/The Russian Presidential Press and Information Office

Wiadomości

Władimir Putin rozmawiał z kanclerzem Austrii. Padły absurdalne oskarżenia pod adresem Ukrainy

Czytaj więcej >
Boris Johnson

Wiadomości

"Corriere della Sera": Tajny plan Borisa Johnsona. Pod uwagę brana jest także Polska

Czytaj więcej >

Wiadomości

Kolejny absurdalny materiał białoruskiej telewizji. Nie zabrakło przykładów z Polski

Czytaj więcej >
goniec.pl

Wiadomości

"Kłamią, manipulują i lekceważą nasz naród". Emerytka miażdży rząd PiS-u

Czytaj więcej >