Goniec.pl > Polska > Interia: Donald Tusk stracił prawo jazdy
Maria Glinka
Maria Glinka 20.11.2021 13:41

Interia: Donald Tusk stracił prawo jazdy

donald tusk
Flickr/European People's Party - zdjęcie ilustracyjne

Interia donosi, że Donald Tusk stracił prawo jazdy. Lider Platformy Obywatelskiej prowadził samochód w terenie niezabudowanym z prędkością 107 km/h. Musiał także zapłacić mandat.

Do incydentu doszło w sobotę 20 listopada w miejscowości Wiśniewo niedaleko Mławy (woj. mazowieckie). Donald Tusk potwierdził doniesienia na Twitterze.

Donald Tusk stracił prawo jazdy

Asp. szt. Anna Pawłowska zdradziła w rozmowie z Interią, że około godz. 11:00 policja zatrzymała 64-letniego kierowcę skody, który przekroczył prędkość o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym.

Na liczniku wyświetliło się 107 km/h. - Zostało mu zabrane prawo jazdy i dostał mandat - poinformowała.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

Policjantka nie potwierdziła, że za kierownicą pędzącego pojazdu siedział Donald Tusk. Jednak Interia potwierdziła te doniesienia, powołując się na "inne źródła".

Z ustaleń portalu wynika, że lider Platformy Obywatelskiej przyjął mandat. Musiał zapłacić 500 zł.

Medialne doniesienia potwierdził sam Donald Tusk. Przed chwilą opublikował wpis na Twitterze w tej sprawie.

Lewica krytykuje. "Utrata prawa jazdy to nic w porównaniu do utraty zaufania publicznego"

Na doniesienia na temat Donalda Tuska zareagowała Agnieszka Dziemianowicz-Bąk. Posłanka Lewicy opublikowała w tej sprawie wpis na Twitterze.

Jej zdaniem 107 km/h w terenie zabudowanym to prędkość "zabójcza". Posłanka zwróciła uwagę, że w przypadku potrącenia pieszy nie miałby szans na przeżycie.

"Jeśli to prawda, nie ma dla DT żadnego usprawiedliwienia. A utrata prawa jazdy to nic w porównaniu do utraty wszelkiego zaufania publicznego", czytamy we wpisie posłanki na Twitterze.

Ekspert TVP Info komentuje. "Pewnie myślał, że wolno mu więcej"

Incydent z udziałem lidera Platformy Obywatelskiej odbił się szerokim echem w telewizji, przede wszystkim na antenie TVP Info. W programie "Serwis Info" pojawiły się paski informacyjne: "Donald Tusk złamał prawo" oraz "Donald Tusk nie respektuje prawa".

Do studia zaproszono Jakuba Maciejewskiego, redaktora "Sieci", aby skomentował zdarzenie. - Donald Tusk pewnie myślał, że jemu wolno więcej. [...] Należy rozważyć wycofanie z debaty publicznej. Powinien zaliczyć ogromny, sondażowy zjazd - ocenił.

W Polsce policjant ma prawo odebrać kierowcy prawo jazdy, gdy w terenie zabudowanym przekroczy dozwoloną prędkość o co najmniej 51 km/h. Uprawnienia traci również m.in. sprawca wypadku drogowego, kolizji lub osoba, która stwarza zagrożenie w ruchu drogowym.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl Źródło: Interia