Goniec.pl
Kobieta wybudziła się przed kremacją

flickr.com Jaroslav A. Polák CC0 (zdj. ilustracyjne)

Kobieta miała zostać skremowana. Nagle obudziła się i zaczęła płakać

25 Maja 2021

Autor tekstu:

Monika Majko

Udostępnij:

Śmierć 76-latki była dla jej rodziny ogromnym ciosem. Seniorka zachorowała na COVID-19, a jej stan zdrowia szybko się pogorszył. Ku zaskoczeniu bliskich podczas przygotowań do kremacji starsza kobieta nagle otworzyła oczy i zaczęła płakać.

Do zaskakujących scen doszło podczas przygotowań do pogrzebu 76-letniej mieszkanki Indii. Shakuntala Gaikwad zachorowała na COVID-19, a gdy jej stan zdrowia gwałtownie się pogorszył, rodzina postanowiła zawieźć ją do szpitala. Wkrótce uznano seniorkę za zmarłą i rozpoczęto przygotowania do pogrzebu, który zakończył się ogromnym skandalem.

Kobieta obudziła się tuż przed kremacją

Shakuntala Gaikwad zachorowała na COVID-19 i odbywała domową izolację. 10 maja 2021 roku stan zdrowia 76-latki zaczął się gwałtownie pogarszać, a rodzina zdecydowała się zawieźć ją do szpitala Baramati. W placówce nie było jednak dla niej miejsca.

Podczas oczekiwania w samochodzie na miejsce w szpitalu starsza kobieta zaczęła słabnąć, aż w końcu straciła przytomność. Gdy Shakuntala Gaikwad długo się nie ruszała, jej bliscy uznali, że kobieta umarła. Wrócili więc do domu i rozpoczęli przygotowania do pogrzebu.

76-latka miała zostać skremowana, jednak tuż przed spaleniem nagle otworzyła oczy i zaczęła płakać. Bliscy kobiety zamarli z przerażenia, a następnie szybko zabrali ja z powrotem do szpitala. Tym razem staruszka została przyjęta do placówki i znalazła się pod opieką lekarzy.

Pandemia koronawirusa w Indiach wciąż zbiera ogromne żniwo. Minionej doby odnotowano tam 196 tys. 427 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Jak podał lokalny resort zdrowia, jest to jednak najmniejsza liczba od 14 kwietnia.

_- 14 kwietnia stwierdzono 200 tys. 739 zakażeń, a więc we wtorek po raz pierwszy od tego czasu liczba infekcji spadła poniżej 200 tys. -_przekazał serwis „Times of India”.

W ciągu ostatniej doby w Indiach doszło do 3511 zgonów w związku z COVID-19, a dzień wcześniej umarło 4454 osób. W ciągu niecałych dwóch tygodni w tym kraju zmarło ponad 50 tys. mieszkańców zakażonych wirusem SARS-COV-2.

Naukowcy wyodrębnili również indyjską wersję koronawirusa, która jest podwójnie zmutowaną wersją wirusa SARS-COV-2. Naukowcy badają obecnie, czy jest on bardziej zaraźliwy i czy obecnie dostępne szczepionki są w stanie obronić organizm przed zmutowanym wirusem.

Od wybuchu pandemii koronawirusa w Indiach potwierdzono 26,8 mln przypadków zakażenia COVID-19 oraz 304 tys. zgonów z powodu infekcji groźnym wirusem. Łącznie na całym świecie potwierdzono do tej pory 167 mln infekcji COVID-19.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: Onet

Podobne artykuły

Abp Gądecki przeprosił za molestowania w kościele

Wiadomości

Gądecki zaczął przepraszać. Padły słowa o molestowaniu nieletnich

Czytaj więcej >
Lekarz ostrzegł rodziców

Wiadomości

Bardzo niepokojące objawy u dzieci, wcześniej ich nie było. Lekarz ostrzega rodziców

Czytaj więcej >
Parada Równości

Wiadomości

O 15:00 wyruszy Parada Równości w Warszawie. Duże utrudnienia w centrum miasta

Czytaj więcej >
Nie żyje Lucinda Riley

Wiadomości

Polki pokochały jej twórczość. Lucinda Riley zmarła w wieku 55 lat po wieloletniej chorobie

Czytaj więcej >

Wiadomości

Aleksander Kwaśniewski boi się meczu Polska:Hiszpania. Skomentował formę drużyny

Czytaj więcej >
Nie żyje 3-letnia Zuzia z Torunia

Wiadomości

Cała Polska trzymała za nią kciuki. Zuzia zmarła po kilkunastu dniach w szpitalu

Czytaj więcej >