Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Społeczeństwo > Ile dać w kopercie na chrzciny w 2024? Polacy wskazali konkretne kwoty
Bartłomiej  Binaś
Bartłomiej Binaś 07.07.2024 22:39

Ile dać w kopercie na chrzciny w 2024? Polacy wskazali konkretne kwoty

chrzciny
fot. Pixabay/debowscyfoto, materiały własne

Prezenty z okazji chrztu bardzo często są tematem burzliwych dyskusji. Wielu internautów uważa, że nie powinno się z tej okazji wręczać kopert z pieniędzmi, inni uważają zupełnie odwrotnie. Bez wątpienia gotówka to wygodna forma prezentu, na którą decyduje się coraz więcej rodaków. Ile pieniędzy wypada włożyć w 2024 roku do takiej koperty? Kwoty, które przewijają się w sieci, mogą zaskoczyć.

Prezenty z okazji chrztu. Ile pieniędzy włożyć w kopertę?

Chrzciny dziecka to bez wątpienia jeden z najważniejszych i najbardziej wyjątkowych dni w życiu katolickiej rodziny. Z tej okazji wyprawiane jest zazwyczaj uroczyste przyjęcie, które skupia najbliższą rodzinę i grono znajomych. Podobnie jak w przypadku innych ważnych chrześcijańskich sakramentów, zwyczajowo zapraszani gości obdarowują rodzinę dziecka i samego malucha prezentami.

W ostatnich latach coraz bardziej popularnym tematem w kwestii prezentów na chrzciny stają się po prostu koperty z pieniędzmi. Goście decydują się na taki gest, aby pokryć koszty tzw. talerzyka. Mimo iż taki zwyczaj ma również swoich przeciwników, to spotyka się w dużej mierze z aprobatą organizatorów przyjęcia, którzy mogą nieco odetchnąć finansowo. Ile w 2024 wypada włożyć w kopertę, wybierając się na chrzciny?

Zmiany w 500 plus dla seniorów. Mamy konkretne wyliczenia

Tyle Polacy deklarują przeznaczyć na prezent z okazji chrzcin

Jeśli przyjęcie z okazji chrzcin organizowane jest w specjalnie wynajętym na tę okazję lokalu, wówczas koszty organizacji mogą być wyższe. Coraz częściej goście decydują się zatem na prezenty w postaci finansowej. Temat ten od lat wywołuje nieprzerwane kontrowersje, a kwoty, które Polacy deklarują przeznaczyć na prezent z okazji chrzcin, z roku na rok rosną.

ZOBACZ: Przepracował 62 lata i nie był na zwolnieniu. Trudno uwierzyć, jaką emeryturę wypłaca mu ZUS

Wydawać się może, że gotówka to banalny i zwyczajny pomysł na prezent, jednak z całą pewnością zawsze spełni swoją rolę. W tym roku kwoty wahają się od 300 zł do nawet tysiąca. 

Ile włożyć w kopertę z okazji chrztu? Nawet do 1000 zł

Kwoty, jakie zamierzamy przeznaczyć na prezent z okazji chrzcin, zazwyczaj zależą od stopnia pokrewieństwa z rodziną. I tak w roku 2024 wujkowie oraz ciotki deklarują, że do koperty zamierzają włożyć ok. 300-500 zł. Nieco więcej, bo już do ok. 700 zł na chrzciny wnuczka zamierzają przeznaczyć dziadkowie. Nie da się ukryć, że największe koszty związane z tzw. kopertą przypadają rodzicom chrzestnym. Tu kwota waha się od 800 do 1000 zł.

ZOBACZ: Tyle Polacy wydadzą na wakacje. Kwota może zaskoczyć, nie zamierzają oszczędzać

Warto jednak podkreślić, że to, ile pieniędzy przeznaczymy w kopertę z okazji chrzcin w 2024 roku, powinno przede wszystkim zależeć od naszej osobistej sytuacji finansowej.